Môžu to byť prvé zúbky?

lennkka17
24. feb 2014

Ahojte, chcela by som sa poradiť s nejakou skúsenejšou mamičkou 🙂 Môj malý bude mať o týždeň len 3 mesiace a na spodku vpredu sa mu objavili 2 biele fliačiky, presne tam kde zvyknú ísť prvé zúbky. Jeden trochu väčší ako druhý. pripadá mi to ako keby mu išli zúbky. Je to možné? Aj som mu to skúšala chytať prstom, no nemá to tvrdšie, je to mäkučké. Nemá opuchnuté ďasná, ale je aj pri kojení niekedy nervózny a zlostí sa. Vyše 2 týždňou mal aj hnačky a teraz ustúpili. Neprišlo sa nato, že z čoho má hnačky, robila sa aj kultivácia. Ďakujem za odpovede 🙂

mirreckall
25. feb 2014

my sme si tiež takto mysleli, že malej idú zuby už keď mala 4 mesiace, aj doktorka hovorila, že už jej idú a nakoniec prvý vyšiel keď mala 14 a všimli sme si ho náhodou :D a vždy keď bola nervózna a všetko hryzla tak sme čakali, že už vyjdu a nič 🙂

orlik4
25. feb 2014

nie, tie biele fliacky su bezne. pokial to teda nie je nejaky vysyp, tak okolo tych dasien do je normalne. inak zubky nemusia vychadzat az od 6teho mesiaca, moj mal v 5tich mesiacoch uz dva zubky, ale tri su asi po prve extremne skoro, a po druhe, ako som pisala, tie fliacky tusim presakuje lozisko tych zubkov? alebo daco take... proste to byva a zubky to nie su. najlepsie zistis, ze idu zubky, ked po nich cinknes kovovou lyzickou. ak to cinkne, tak je to zub 🙂

melalex
25. feb 2014

@lennkka17 No dcerke visli prve dva zubky ked mala 4 mesiace a nasa pediatricka nato povedala-citujem:No na mna nema,mne visli v 3 mesiacoch tak asi to je mozne ze vindu aj vasmu syncekovi🙂