Môžu to byť zúbky?

nicooolet
5. sep 2022

Milé mamičky,chcem sa spýtať či nemáte niektorá podobnú skúsenosť,pripadne mi neviete poradiť.
Dcérka má 5 mesiacov onedlho už 6 a stále nemáme zúbky,ďasienka sú cice naliaté no zúbky sa zatiaľ neukázali.
Od včera mame soplík,a dokonca aj horúčka nám vyskočila,mala je uplakaná,nepokojna,suseda nám povedala ze soplík a horúčka s tým môžu byť spojené,mate niekto podobnú skúsenosť pri zúbkoch,boli sprevádzané soplíkom a horúčkou? Vďaka za každú odpoveď,pripadne radu 😊

nataly34
5. sep 2022

Áno môže to byt môjmu malému keď vychádzali prvé zúbky tak to mal tiež 🙂

nicooolet
autor
5. sep 2022

@nataly34 A ako ste to zvládli? Dávali ste aj niečo od bolesti pripadne niečo do nošteka? Lebo prvá dcérka mala zuby ani neviem ako a kedy vyšli a teraz sa z druhou trapime 😔

ellemell
5. sep 2022

Tak potom sú to signály, že sa zúbky o chvíľu objavia. Niektoré deti veru vedia zúbky poriadne potrápiť a niektorým zas aj dosť neskoro vychádzajú. No nič iného ti neostáva, len to nejak vydržať

surama
5. sep 2022

@nicooolet Ahoj, moze to byt priznak, ale aj nemusi. Daj Nurofen ( polovicu hmotnosti - napr. 8kg, tak das 4ml). Nam Nurofen vzdy zabral, ked to uz bolo neunosne a super su aj tie hryzatka, co sa davaju do mrazaku 🙂

simona1306
5. sep 2022

Ahoj, prave si niecim podobnym prechadzame. Mala ma 8 mesiacov, no zubok stale ani jeden. V sobotu zacala horuckovat, davam jej paralen cipky, tie sa mi osvedcili viac ako sirup, kedze dcerka ho odmieta, a akykolvek pokus o sirup skoncil drhnutim a naslednym zvracanim. Dnes je pondelok, zubky stale nikde, takze nesiem moc na vysetrenie po dohovore s lekarkou. Tym som chcela povedat, ze ano, moze to byt spojene zo zubkami, no ak to bude trvat viac dni spojila by som sa s lekarkou. Uvidis 🙂 prajem pevne nervy a trpezlivost 🙂 ( ja uz tlacim druhu cokoladu a 5 kavu , je to boj :( )

nuci616
5. sep 2022

Môže to byť ono, to je jasné. Len to sleduj, aby sa nestalo, že to bude náhodou nejaká choroba a ty budeš spoliehať na to, že však to nič nie je, však to je kvôli zúbkom.

nicooolet
autor
5. sep 2022

@ellemell tak dúfam ze sa objavia čoskoro,samozrejme ze to zvládneme,len som sa chcela k tom informovať nakoľko som si neistá ci to z tým môže mať súvis

nicooolet
autor
5. sep 2022

@simona1306 áno my sme mali taktiež problém zo sirupom,mala ho odmietala nakoniec sme ho skúsili dat do cumla od fľaše a odtiaľ ho už vypije,skôr vidím problém zo zajtrajšim očkovaním,nie som si ním celkom istá nakoľko mám strach ci ta zvýšená teplota a sopel majú zo zubkami súvis, tak premýšľam ci ho nepodložím pokiaľ to bude možné....Tiež prajem pevné nervy verím ze to budete mat čím skôr za sebou,lebo nie je to trápenie len pre to dieťatko ale rovnako aj pre mamu

simona1306
5. sep 2022

@nicooolet tak to je super ked vypijeme, my sme skusali vsetko s tym sirupom, no nevyhrali sme nad nou, proste sa rozhodla ze sirup pit nebude a my sa mozme aj na hlavu postavit. No ja na tvojom mieste by som sa asi spojila s doktorkou a prekonzultovala to, ved za to nic nedas 🙂 dakujeme, no zatial sa to u malej nelepsi, uz aj odmieta cokolvek jest takze uvidime zajtra. No snad to nebude nic vazne a budu to ozaj len tie zubky. Drzim palce aj Vam 🙂

banalu
5. sep 2022

@surama prosim precitaj si privalovy letak k nurofenu a nedavaj taketo rady 🙈😳
Dati do 1 roka max 2,5 ml na jednu davku.. jedine, ze chces babu odpalit pecen 😣

@nicooolet ano mozu to byt zubky, ak teplota vystupi nad 38,5 daj nurofen alebo panadol - podla pribaloveho letaku.
Ak teplota bude trvat 3 dni a vyhadze sa, tak islo o 6stu chorobu. Ja som tak tiez cakala zubky a prisiel vysev 😉
Kazdopaxne ak ma uz dlhsie teplotu a soplik, zavolala by som dr.

banalu
5. sep 2022

@nicooolet a ockovat sa urcite nebude ak ma teplotu a soplik.

surama
5. sep 2022

@banalu Toto bolo konzultovane s pediatrickou. Tak sa to ma spravne davkovat, podla hmotnosti. Tak to davkuju aj v nemocnici. Pri mensej davke sa iba zatazi traviaci system, ale nepomoze. Nieco si o tom pohladaj.

banalu
5. sep 2022

@surama cize celosvetovo su zle napisane letaky a 80% ludi zle davkuje lieky detom? A presahovanie odporucaneho mnozstva aktivnej latky nema ziadny vplyv na vnutorne organy?
Poprosim link na dane studie a odporucania, rada si to nastudujem.

surama
5. sep 2022

@banalu Otvor Google a hladaj si. Ja som to konzultovala s nasou pediatrickou, ze malemu Nurofen nezabera, kedze mu uz skoro zacali ist zuby. Hned sa ma pytala na davkovanie a upozornila, ze davat podla hmotnosti. Ty rob, ako uznas za vhodne, ja robim ako mne bolo odporucane. A predstav si, ze maly je zdravy jak ryba.

banalu
5. sep 2022

@surama ale ty nemozes len tak z buka odporucat dalej ako hotovu vec... zatial mi google nasiel len odporucanie na kg s rozpatiami, aj zahranicne clanky, vsetky sa zatial zhoduju na max. dennej davke podanej za 24 h 😉 nemam cas prepocitat ci 4 ml na 8 kg je vela, no to nic nemeni na tom, ze za tym bude viac - ako napr. ze nebudes moct dat 3-4 davky za 24 h ale len napr. len 2... kazdopadne nemam medicinake vzdelanie a nedovolila by som si takto odporucat dalej, len preto, ze mne to tak bolo povedane... sama si napisala, ze tvojmu dietetu to nezaberalo, preto davkujes inak.

mtn112233
6. sep 2022

@nicooolet môže ale aj nemusí to byť zo zúbkov 🙂 môj mal všetky príznaky zúbkov vrátane naliatych dasienok od štyroch mesiacov a prvý zubok sa mu prerezal dva dni po jeho prvých narodenínach 🙂 medzi tým sme si prešli teplotami nakoniec z toho bola šiesta choroba a aj hnačkami a nakoniec z toho bolo niečo črevné pretože ďalšie tri deti v okolí mali to isté a nič spoločné so zubami.. takže u nás bol niekoľkokrát plany poplach a nakoniec sme čakali až do roka 🙂 vždy keď je teplota po 3 dňoch sa odporúča k lekárovi