Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžu zúbky vyvolať hnačku?

jana2210
2. júl 2012

ahojte mamičky,moja ročná dcerka má uz 3 dni riedku stolicu.Za den kaká aj 5-6 krat a aj v noci,nechce vela papat nechutí jej ale zato pije vela vody.Viete mi povedat,či to može mat od zubkov??alebo to je z tepla??Inak nijako na nej nevidno,že by ju nieco bolelo,behá,hra sa,vymysla tak ako vždy..Podotykam,že mame len 2 zubky 🙂

tyta
2. júl 2012

Moze to byt zo zubkov, ale aj z tepla alebo nejakej virozy. Ak to bude trvat dlhsie, dajte spravit vyter na bakterie. Doporucujem probiotika Enterina (nie je to reklama, len s tym mame dobre skusenosti) 🙂

jana2210
autor
2. júl 2012

uz som volala aj doktorke,mam jej dat smactu,a kulišek to je neaka akoby infuzia aby nebola dehydrovaná...uvidím či zaberie tá smacta,a samozrejme mame dietovat

lili777
2. júl 2012

@jana2210 5-6krát je dosť na zubky. Ja stále hovorím, že moja dcérka si každý zub odkakala. Ale max 3krát denne kašovitá stolica s typickým kyslým zápachom. Najprv som myslela, že to urobilo mlieko, neskôr som prišla na to, že takto sa u nás prejavovali zuby.

betina1984
2. júl 2012

Moze byt, mojmu isli teraz dva zuby naraz a kakal 4x denne, ale moze to byt pocasim, ze malo papa. Mozno zjedla nieco mliecne, co nezapasovalo....

mirkita
2. júl 2012

@jana2210 ahoj..u nas zuby vzdy vyvolali hnacky...maly nechcel raz dokonca ani jest...pomohlo nam aspon kojenie...naposledy mu hnacky trvali 2 tyzdne, dali sme robit aj vyter, ale vsetko OK, nemal teploty, hral sa ako obycajne...nic mu nebolo len kakal kludne aj 5x denne...ja som mu davala probiotika a snazila som sa dvat mu viac vody, kojit ho..kuliska ani smectu nechcel...nastastie to nebolo v tychto horucavach, to by bolo asi ovela zlozitejsie
akonahle mu vysli ocne zuby tak to prestalo...

jana2210
autor
2. júl 2012

dakujem baby,dufam,že to budú tie zubky

tinki
2. júl 2012

@jana2210 u mojej pomáhal enterol. Taký prášok na hnačku, pri zúbkoch po jednom vypití hneď prestali..Mojej stále vychádzajú po 3 zúbky naraz. A tiež to tažko znáša, najpv nemôže spať, potom nechce jesť a finále je potom riedka stolica. Ale to len jeden deň a taká, že má z toho červenú dupku..Potom je kľud a o dva dni vidno prerezaný zúbok..
Staršia nemala vôbec také stavy. Ona len v noci nespala. Ja som si myslela, že to je blbosť aby malo dieťa zo zúbkov hnačky, ale teraz to mám u mladšej potvrdené..

http://www.docsimon.sk/tovar/enterol-sacky-10x-...

jana2210
autor
2. júl 2012

Ved to že aj ona má červenu riťku ... Tú smectu som do nej tlačila na silu a revala ako bláznivá .. Vypila polovičku a druhú polovičku musíme nejak oklamať 🙂)

helsinka
2. júl 2012

@jana2210 na riťku Bepanthen . .ja nič lepšie nepoznám . . . 🙂

ajca123
2. júl 2012

Ked má dieťa taku červenú ritku je dobry imazol a Bactroban,ale to je vše na predpis a to sú kremy čo pomáhajú nám...

vonicka
2. júl 2012

Nase hnacky boli asi rekordne - trvali mesiac a po nich vysiel zub. netvrdim, ze to bolo len kvoli zubu, ale absolvovali sme 2x gastro a jeden test na znasanlivost laktozy a vzdy bolo vsetko v najvacsom poriadku. Mala som podozrenie, ze by mohlo ist o zub, ale maly bol este dost maly, tak som sa Dr. na to ani nepytala. No a nakoniec zub vykukol, a hnacky takmer hned ustupili. Mimochodom, my sme hnackovali 8-10x denne takmer cely mesiac, hrozna spotreba plienok...

lenka268
2. júl 2012

Mozu. Maly mal tiez hnacku par dni kym mu zubok nevysiel. Ked nechce jest moze to by s tepla. Sleduj to, ak by to dlhsie trvalo treba lekarovi zajst. Nenechas ju predsa hnackovat dva tri tyzdne. To uz je iny dovod.

margot
13. júl 2012

@mirkita nám sa ťažko prerezávajú očné zúbky,už trčia také ihličky,ale ešte sú neni celé prerezané,malá je nepokojná,nechce prsník,celé dni takmer nič neje (ale veď boli aj veľké horúčavy..),je taká mrzutá,len ona je skôr chudšia,tak ma to jeduje,lebo vidím,že pochudla..včera doobeda 2x hnačkovala (kašovité),dnes ešte nič..len s tým jedením tomu moc nedá...aj tvôj malý nechcel papať pri zúbkoch??Hovorí sa,že očné sú deťmi znášané najhoršie...inak mi už máme 16 zúbkov 😉

margot
13. júl 2012

@tinki tiež vám pri zúbkoch nechutiloo jesť??Moja je mrzutá a takmer nič neje už týždeň..ale boli veľké horúčavy,ani nám dospelým nechutí..lenže ona je drobnejšia a ešte keď schudne...už jej trčia očné zúbky,ale nemá ich ešte celé prerezané..pamätám si,aj syn mal takéto problémy s jedením a kakaním pri očných zúbkoch a tiež bol mrzutý 😒

tinki
13. júl 2012

@margot áno, nechce jesť keď ju to bolí..ale to trvá tak maximálne tri dni..potom už je dobre..Ale niekedy zabralo aj keď som pomixovala úplne na kašu to jedlo. Tak ako keď bola malinká. Všetko dokopy som zmixovala a tak mi zjedla viac. Neboj, ona si to doženie, hlavne nenúť, lebo si vytvorí averziu voči jedeniu.. 🙂

mirkita
13. júl 2012

@margot presne tak..nechcel jest a jeden den si pamatam ze len prelezal na mne, pri mne...uplne bol iny nez zvycajne, presne ako ked sa cloveku nic nechce lebo ho nieco boli
my sme to mali pri prvych stolickach, ocaky uz neboli take hrozne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli