Nádcha u dieťatka. Môže to byť aj rastom stoličiek?

bobulka34
3. dec 2008

co robite ak dietatko dostane nadchu, ja som nasadila sinupret 10kv 3 x denne a fenist. kvapky 10 kv 3 x denne a cebion. Ma 16 mes. Idu jej aj stolicky? moze to byt aj tym? dakujem za rady

dankadina
3. dec 2008

nam lekarka nasadila tiez sinupret, cebion a kvapky pamycom - sú antibiotické a tiež nám šli zúbky. Treba dávať pozor či soplíky niesú zelené vtedy treba atb. A odsávať odsávať a odsávať my sme tiež preplachovali morskou vodou alebo libenarom, potom odsali a potom kvapky. Dúfam že som pomohla 🙂

miriamkac
3. dec 2008

bobulka34 s tym fenistilom opatrne...to su antihystaminika....sice pomahaju pri odpuchnuti sliznice, ale pokial to nie je vyslovene nutne, by som ich odmedzila aspon na 7kv 3x denne, alebo len na noc tych 10. Nam pomohli tzv "hnede kvapky" - Targezin, vytieraju sa tym nosne dierky a riedia sopliky.....

lenca13
3. dec 2008

Bobulka moze mat nadchu aj zo zubkov mi ju mame skoro vzdy nam idu teraz ocaky.A fenistil tiez davam len na noc ako pisala Mirka 😉

danu
22. sep 2009

bobulka34 • Dnes o 08:31
ahojte dcerka ma 2 roky a ma silnu nadchu, davam jej sinupret 15 kv. 3 x denne, fenistil, solmucol 3 x denne, lebo zacina aj pokasliavat. Myslite, ze je potrebne ist hned k lekarovi? mala uz aj laryngitidu ako rocna, tak neviem. dakujem za radu

butterfly30
22. sep 2009

Ahojte,
no moj syn mal teraz nathu tiez, vyplachovala som mu nos morskou vodou a neustale odsavala to bolo vsetko. Myslim si, ze je zbytocne davat hned lieky ak sopliky su priesvitne ako voda. Tam nie je ziadna infekcia. Ved ani my dospeli si nedavama hned pri obycajnej nathe kopu liekov. Ja by som bola opatrna co sa tyka podavania liekov. A naozaj tie sopliky do 4-5 dni presli.

evette
22. sep 2009

Fuuuuha, takemu malemu dietatku by som tolko liekov isto nedavala.......... maximalne libenar alebo morsku sol, pamycon............fenystil je predsa na predpis, nie? boli ste u lekarky? ved na nadchu aj tak skoro nic nezabera......sprej do nosa sa dava len na uvolnenie soplikov.......

janinah
22. sep 2009

na obyčajnú nádchu stačia obyčajné kvapky do nošteka a poctivé odsávanie resp. fúkanie soplíkov

bianka234
23. sep 2009

ahojte, nám idú asi tiež zubáky, malý má zapchatý noštek, ale nič mu netečie, v noci chrápe ako starý chlap, to mám namiesto muža, ten chodí na týždňovky. Dnes mu dala dr. pamycon, možno aj zato že mal aj stále má pneumokoka v nošteku, podotýkam že bol očkovaný proti nemu, nerozumiem tomu. To akože načo ich dávame očkovať?

jahodka11
23. sep 2009

bobulka, moze to byt zo zubkov, my sme mali soplik vzdy, ked isli zuby....nastastie mu vysli vzdy aspon 2, lebo tie sople boli na porazenie......a pouzivala som len Mar...kvapky do nosa.....parkrat mal aj kasel a to som davala Stodal, 3x denne a zabralo to.... 🙂 a samozrejme sme odsavali, aj v noci niekolkokrat....no prezili sme a mame to za sebou 🙂

fifinna
24. sep 2009

bianka, to ze deti dame zaockovat proti pneumokokom, neznamena, ze ich nedostanu, dostanu, len priebech choroby neni taky drasticky, ako by bol keby neboli ockovane.

mono
24. sep 2009

Ahojte. Ked ma dcerka zacpany nosik tak jej ho vytriem Nasivinom. Zatial sa mi najviac osvedcil. Lieky prilis nemusi a hlavne nie sirupy. Z tych mi vracia. A Fenistil nedavam uz davno. Ked mala 3 mesiace vyhodil sa jej exem a odvtedy ho vyse pol roka uzivala, no potom známa povedala manzelovi, ze Fenistil je pre deti nebezpecny. Tak som ho vysadila. Teraz ma dcerka 20 mesiacov a pomaly ju ucim siakat do hygienickych vreckoviek. Celkom sa jej to paci.

dadex
25. sep 2009

My mame so soplikami v poslednej dobe problem. Davam Nasivin a Ambrobene a odsavam. Tyzden a pol liecime, dva tyzdne mame pokoj a potom zase. Teraz nam uz dala aj pamycon. Su len riedke bez horucky. Boli sme u krcnej-cakame na vysledky (spred troch tyzdenov cisty vyter), aj krvicku nam brali a je zdravy. Takze asi ako tu vacsina z vas pise, to bude mat s tych zubkov.

ingulka
25. sep 2009

ake mate skusenosti so sirupom SINUPRET? moja doktorka mi to doporucila malej...

ingulka
25. sep 2009
hruskaskiku
25. sep 2009

Ked nam isli zubky, tiez sme mali sopliky, dost casto, lieky som nedavala, vytierala nos hnedou vodkou z lekarne, odsavala, kvapkala do usi, potom ked som videla, ze sa dost sopliky opakuju, na poziadanie som dala dcere urobit vyter, bol to tiez pneumokok, dcera je ockovana proti nim, vtedy som dala pamycon, kupila odsavacku na vysavac a bol dost dlho pokoj. V tom case sme mali ist na 15. mes. ockovanie, chvalabohu sme to odkladali, az bude zdrava, neviem si predstavit, keby do takeho oslabeneho organizmu pichli ockov. latku. Pretoze v tom case sa nam vyhodil na ramene aj maly ekzem.
Sirup nurofen len pri horucke nad 38, Panadol baby len ked dieta plakalo v noci od bolesti.
Ina co velmi pomohlo dcere pri sopli, bolo prechádzka po hore, zaspanie v hore, len vtedy sme boli odstahovany.
Ma to nieco do seba, lebo sestra má astmaticku a jej povedala alergologicka, ze deti zacinaju mavat sople v jeseni, ked sa vzduch ochladi, a na to je dobre striekat do nosa Mar, Vincentku, solne roztoky z chladnicky studene, nech si sliznica zvyka. A asi to zacnem robit.

katarina1989
14. dec 2011

ahojte tak u mojej malej som zistila ze ma v hrdle hlieny tak som jej zacala davat ten sirup sinupret berie ho uz 4 den a stale to je rovnake a k tomu uz zacina aj soplit .... moze to byt tym ze jej idu stolicky?

katrinka8
14. dec 2011

@katarina1989 - ja by som isla k dr., k berie sirup uz 4. den a ziadna zmena.... My sme takto skoncili s obstrukcnou bronchitidou ☹ A to sme mali ten sinupret len asi 1 den a hned nas poslali na inhalacie ventinolu do nemocky ☹ - nechcem tym strasit, lebo obstrukcna bronchitida je virus, takze to nebolo tym, ze jej zatiekli tie hlieny. Ale mala nam soplila velmi dlho predtym, az potom jej tie hlieny stiekli do hrdla a do toho dostala tu obstrukcnu bronchitidu. Chcela som len povedat to, ze nas po tom, ako nam za den nezabral sinupret, poslala do nemocky na tie inhalacie. Ja by som zasla k dr. pre istotu 😉

katarina1989
14. dec 2011

@katrinka8 tak ja pojdem k tomu doktorovi aj som si povedala ze ked sa nic zajtra nezmeni tak piatok pojdem len to je tak ze my sme teraz v irsku a tu niesu taky doktory ako doma ..... tu bud ta objednaju na inokedy alebo povedia ze jej nic nie je a ani na ziadne vysetrenie neposlu tak neviem co robit

katrinka8
14. dec 2011

@katarina1989 - aha, no to je teda fakt system... ja by som ale isla, ked pre nic ine, tak pre svoj pokoj na dusi, ze tomu dietatu nic nie je 😉
Nam strasne soplila 3 tyzdne (inak to bolo presne pred rokom), ked to neprechadzalo, tak sme sli k DR v piatok. Bolo to stale len soplenie, tak povedala, ze treba len cakat (popocuvala ju, pokukala). V pondelok sa to nezlepsilo, to uz soplenie zacinalo 4. tyzden, tak popocuvala znovu a zistila, ze sopliky zisli do priedusiek. Nasadila ten Sinupret s tym, ze mame prist na druhy den na kontrolu. Popocuvala a zhodnotila, ze uz tam pocut aj tu obstrukciu, tak nas poslala do nemocky. Cize ona len popocuvala, a tak zistila, ze ma obstrukciu. A na zaklade toho ju az poslala do nemocky. Nie na to, aby zistili, co jej je...
Drzim paste, nech to naozaj nic nie je 🙂

aknel1985
10. okt 2012

nedavno nam isli stolicky mala zacala soplit . tiekli jej tekute cire sopliky, ale nedavala som jej nic do dvoch dni to preslo len vela ovocia a tekutin , kym nema kasel, vysoke teploty alebo nejake huste hlieny tazko sa dycha tak len vtedy by som to riesila

petronelasv
11. okt 2012

nám tiež keď idú zúbky, vkuse máme soplíky, hneď mu nasadím homeopatiká, ktoré mi poradila tu jedna maminka na modrom koníkovi, hneď sa nám polepší, neviem si ich vynachváliť 🙂

mirkamilos
19. okt 2012

@petronelasv mi uz mame 2tyzden sopliky cire,davam nasivin a odsavam staale.kuupila som aj morske quix ale sa mi zda ze pri nich ma este viac plny nostek ,chcela by som sa opytat ake su tie homeopatika ,by som vyskusala 😕

petronelasv
19. okt 2012

@mirkamilos ahoj, kuk na http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=165801, tam ti pani aj poradí, ja ich mám odtiaľ.

mirkamilos
22. okt 2012

@petronelasv ahoj dakujem za odporucanie uz som si ich objednala este stale nam to nepreslo ,je 2tazden ,uz zajtra nam to pride sa uz tesim 😨 🙂

petronelasv
22. okt 2012

@mirkamilos nemáš začo, ja verím, že to pomôže aj vám, určite sa mi ozvi 🙂 držkajte sa 🙂

mirkamilos
26. okt 2012

@petronelasv ahoj ,mame uz tabletky a nadcha sa nam ukoncila ,takze davam na imunitu treti den a myslim ze uz dam pauzu ...potom ju budem sledovat: 😵
dakujem som rada ze som nasla riesenie.... 😝

petronelasv
27. okt 2012

@mirkamilos to sa teším 🙂 , mňa začalo včera pobolievať hrdlo, tak som si dala 3 tabletky, a dnes mi nič nie je 🙂 teším sa, lebo som sa bála, že nakazím malého. Držkajte sa 🙂

kika29
11. nov 2012

Malej dnes poobede z ničoho nič vyskočila teplota na 39C . Od rána jej nič nebolo. Má veľmi červené obe líčka myslela som si či to nemôže byť od zúbkov. Má 31 mesiacov je to čas na rast stoličiek. Len neviem aký priebeh to môže mať. Bolo by normálne mať takú vysokú teplotu pri prerezávaní stoličiek pätiek?

misskah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danculik193
20. okt 2014

@petronelasv Čítala som tento článok a poprosila by som keby ste mi napísali názov tých Homeopatík.Keď otvorím ten link tam tam už nič nieje.Asi to je už staré.Mám 3ročnú dcérku a teraz v septembri nastúpila do MŠ a máme strašný problém so soplením.Trvá to už dva mesiace a ešte jej ktomu idú aj stoličky.Poprosila by som keby ste mi odpísali,lebo už si neviem rady.Ďakujem Daniela