Narazený mliečny zub

gabulienka623
18. feb 2019

Ahojte maminky. Dnes večer si 4,5 ročná dcérka narazila prednu hornu jednotku. Zub sa jej rozkyval, mala trošku krvavé ďasno keďže sa uvoľnil. Ráno sa chystáme zubárke, len sa chcem spýtať, či ste s tým mali niekto skúsenosti. Či je možné aj mliečny zub zachrániť (nekyve sa podľa mňa velmi) alebo treba vytrhnúť, čo by nám bolo teda ľúto.

muska
18. feb 2019

Syn si narazil obe horné mliečne jednotky tak nešťastne, že jedna sa mu vrazila do ďasná a druha sa mu ohla až k podnebiu. To bolo pred 5 rokmi, zuby mu nevypadli, ak to nie je nutné, netrhat, počkať kým ustúpi opuch a zúbky sa vrátia späť na miesto. Boli sme s tým aj u zubára, ale vraj s tým netreba nič robiť.

tova
19. feb 2019

nesprtajte ten zub velmi, treba nechat v klude, aj stravu jest len makku a so zadnymi zubami. Ked sa dasno zahoji spevni ten zub, len ked ho rozkyvate tak moze rovno von.

beatik3
19. feb 2019

polial ju nejak neboli, tak by som to nechala tak. ono ked sa to ukludni a opuch zmizne, zub sa moze dasnom znova stiahnut a este co to vydrzi

oliali
3. mar 2019

@gabulienka623 moj syn si narazil hornu peru aj zub jednotku... ani sme nevedeli ze ma nieco so zubom ale pol roka potom som si vsimla ze ho ma kustik posunuty a hlavne zmenil farbu... zubky ma biele a ten narazeny ma do siva... zubarka povedala ze pravdepodobne mu odumrel a uz nic s tym... pokial nezacne boliet tak uz len pockat kym vypadne sam....

gabulienka623
autor
3. mar 2019

@oliali ďakujem za info. Stalo sa nám to už pred 2 týždňami, boli sme u zubárky. Povedala že takto narazené zúbky zvyknú odumriet, ale nakoľko nám sa vôbec neposunul a nehybal sa až tak veľmi, tak že by mal do 2-3 týždňov prirast. Zatiaľ mám pocit že sa hýbe stále rovnako, tak uvidíme časom.

veronika271215
27. apr 2022

@gabulienka623 ahoj, ako ste dopadli s tym zubkom? Dcerka si takto prave narazila a kyve sa jej trosilinki, velmi sa bojim, aby nemala nejake nasledky 😢😢😢

motolica
27. apr 2022

@veronika271215 nám sa to tiež stalo,asi keď malá dcérka 1,5 roka,spadla,narazena jednotka,kyvala sa. Po pár dňoch zub odumrel,sčernal a zrastol . Chodí pravidelne kvôli tomu na kontroly. Zubárka vravela,že zvyknu tieto narazené zuby tak zrast,že potom aj ťažšie vypadávajú a nový zub môže byť s nejakým defektom napr. bielym flakom atd ale aj nemusí....No vyzerá to hrozne ,skrátka tmavý zub 😬 ale už čo chvila by mal vypadnúť a uvidíme čo vyrastie 😃