Nepravidelne rastúce zúbky. Je to normálne?

simaha
26. aug 2008

Dnes vysiel nasmu malemu dalsi zubok, treti. Po spravnosti by mal byt hore ale vysiel mu dole na pravo takze ma dole tri. Je to normalne ? Citala som v jednej knihe ze nepravidelne rastu zubky len chorym detom ale nas maly je zdravy nebol ani jeden krat chory od narodenia ani ine choroby nema.

tanicia
26. aug 2008

Nemyslim, ze nepravidelne rastu zubky chorym detom. To si kde citala? Moj maly ma dva dolne a teraz mu prave dnes vysli dva bocne horne 😀 😀 , cize horne predne zatial nema a vobec si z toho tazku hlavu nerobim. Neboj, urcite je to v pohode 🙂 Dieta nie je robot, nemoze vsetko ist podla knih..............

jaja12
26. aug 2008

Kedy vlastne vychadzaju prve zubky? Maly ma 6 mesiacova nic....

tanicia
26. aug 2008

Jaja aj to je velmi individualne. Moj maly mal osem mesiacov aj dva tyzdne, ked mu vysiel prvy zubok. A mam kamosku, maly ma desat mesiacov a este stale nic 😢

jaja12
26. aug 2008

mam prve dieta takze, niektore moje otazky vyzneju blbo 😉 Ako to vyzera ked sa rezu zubky?

nikusa9
26. aug 2008

tanicia- aj nam takto vysli zubky 😀 😀 😀 boli sme take male upircatko 😀 ale potom nam v pohode vysli stredne, a teraz už mame kráásny usmev 😉 😉 takze podla mna ja jedno ako idu zubky, oni raz vyrazia von vsetky 😉 😉 a ja ked osm bola mala tak som mala vsetky zuby a len horna jednotka-teda ten v strede- mi dlho nevychadzal, to mala mamka už stres...ale nakoniec vysiel 😅 😅

sipcek
26. aug 2008

jaja,mojej vysiel prvy zubok v 4 a pol mesiaca,teraz bude mat sedem mesiacov a mame 5 zubkov.2 dole,2 hore a 1vedla horny.rezu sa jej dalsie,akoby sa s nimi vrece roztrhlo.Je taka nervozna,kazdy vravi,ze zo zubkov,no ja si myslim,ze trucuje.Ked to tak pojde dalej tak do roka bude mat vsetky. 😝

womenne
26. aug 2008

jaja dasna su tvrde a maju bily povlak na miste kde rastie zub,potom sa tam objavi pozdlžna dierka a rastie zubček 😉

tanicia
26. aug 2008

Jaja - Rozne. Babo moze byt umrncane, strasne slinta, nechuti mu jest, moze mat zapareny zadocek, zvysenu teplotku, v noci zle spi. No a tie dasienka su naliate, biele, vraj vidno aj tie zubky pod nimi, ale to ja osobne neviem, lebo moj krpec si v tom case nechce dat sahnut ani kuknut do pusy 😢 Hocikde najdes o tom, aj v knihach, casakoch, na webe, pokukaj.

womenne
26. aug 2008

jaja mojim sa začali prerezavat v4mesiaci bože to bolo vresku horučky slintania....no des ešte nam chybaju zadne stoličky a pokoj 😀

lencici
26. aug 2008

Tak Tamarke vyšiel prvý zúbok na 7a pol mesiaca. Na 11mesiacov už mala zubkov 8 hore 4 a dole 4... Ten prvý sa strašne dlho predieral ale tie dalšie sme si skoro ani nevšimli len zrazu pozerame 6 zubky a o niekoľko dní 8 🙂 teraz je už skoro 2-3mesiace pokoj.....

tanicia
26. aug 2008

Nikusa- no super, vedela som, ze nie sme sami, komu takto vyrastli. Ja mam ale pocit, ze skoro pojdu dalsie, dufam, ze nie stolicky, akoze na preskacku si to da 😝 A kolko ma tvoja teraz uz zubkov?

jaja12
26. aug 2008

no vyskusala som mu dasna, ma tam nejake hrcky a hryzol ma dost silno. neda sa mu pozriet do pusy, takze neviem.. Slinta uz asi tyzden... zeby mu isli???

tanicia
26. aug 2008

Jaja, mozu mu uz ist, ale to nie je otazka par dni, my sme na tieto dva cakali mesiac, to sa pomalicky tlaci par dni, potom prestane, potom zas a tak dokola ☹ Moj napr. tak slintal chudacik, ze mu samospadom tiekli z ustociek potoky slin, stale mu nejaka slina chudakovi visela z ust, bolo to hrozne smiesne 😝

sammy
26. aug 2008

Mojej malej vysli najskor dolne jednotky, potom horne. Prve isli ked mala 5,5 mesiaca. Potom dlho nic a v 8. mesiaci jej zacali naraz liezt horna dvojka a obe horne stvorky. A hned na to dolne stvorky a dolna dvojka. Teraz ma 10,5 mesiaca, 11 zubov a stale jej chyba posledna dvojka 😀

sipcek
26. aug 2008

jaja-mozu,moja nemala ani horucky,len trochu slintala ked vysiel prvy dole.Dostat masaznu kefku na dasienka od Canpol,skus ci bude hryzkat.Dava sa to na palec,moja nechcela hryzatka co sa chladia.

jaja12
26. aug 2008

tu masaznu kefku dostanem v lekarni?

sipcek
26. aug 2008

aj v drogerii by mali mat,ale skor v lekarni.Je silikonova, priesvitna so stetinkami,stoji myslim cez 5O,-.

jaja12
26. aug 2008

super vzskusam a uvidime co to spravi... 🙂

sipcek
26. aug 2008

Budem drzat palce.Ked najdes zubcek daj vediet,ze sa potesime. 🙂

junovka
26. aug 2008

simaha, co v najkratsom case, by som taku sprostu knihu, alebo neviem z coho si to citala, vyhodila 😕 Je to totalna blbost!!!!! 😀 😀 😀

jaja12
26. aug 2008

urcite dam a ked stiahnem foto tak pridam nejake fotecky aj do albumu 🙂

simaha
autor
26. aug 2008

Citala som to v takej starsej knihe co som nasla doma vola sa Nase dieta. Nebudem ju uz citat

majkabe
27. aug 2008

Nášmu drobcovi vyšiel prvý zúbok v 6.mesiaci, a potom sa to už sypalo. Bude mať teraz jeden rok a má 12 zúbkov 😀 😀 😀