Nepreháňa to kamarátka?

eveenka
19. sep 2013

Ahojte mamicky.
Dnes som volala s kamaratkou ci nas pridu aj s 8 mes drobcom pozriet. Povedala, ze pride len sama a ked som sa spytala preco, povedala, ze mu vysiel zub a ze v tomto obdobi maju deti oslabenu imunitu a ze od nasej malej by mohol nieco chytit. Ja na to, ze mala je uplne zdrava a ona ze deti mozu byt nosicmi chorob. Povedala som len ze dobre neoponovala som ze aj dospeli mozu byt nosicmi a ze virusy a bakterie su aj vo vzduchu a ze ked pojde do skolky tam sa este len stretne so soplami virusmi a bakteriami. Je to jej vec ako vychovava dieta, ale neprehana to trochu moc? Podla mna by si dieta malo budovat imunitu aj tym ze pridedo kontaktu s takym prostredim ci nie? Ako ste to rieseli vy alebo aky je vas nazor? Dakujem.

evka1247
19. sep 2013

Tak to by ma teda v živote nenapadlo mám 9 mesačnú dcéru ktorá má zatiaľ 6 zubkov....a zakaždým sme určite niekde boli ...posledný keď jej vyšiel sme boli dokonca u detskej lekárky a bolo tam veľa detí....podľa mňa to preháňa a tiež si myslím že imunitu si má dieťa vybudovať ...

blackcat8885
19. sep 2013

@eveenka No podľa mňa to preháňa aj ked ja som mala kamošku,ktorá sa nikde v obchode nechytila kľučky na dverách-lebo bakterie,nešla na WC v obchodaku a tak.Tak potom nech tá tvoja kamška nedá dieťa ani do škôlky 🙂 lebo bude stále choré.Aj v čakarni u lekára ked ide na poradnu môžu byť vírusy,všade...na pieskovisku,decká bežne ochutnaju piesok a podobné veci.Ale tak ked si myslí,že je to najlepšie pre jej dieťa držať ho takto sterilne-vec názoru.Ja mám doma mačku a malý sa plazí,mačka je síce iba dnu ale ked behá po dome tak nezmývam za nou všade kde sa pohne x krat denne

ika84
19. sep 2013

to ze deturence su trosku citlivejsie sice je pravda, ale zdielam skor tovj nazor. Ja sa skor snazim vyhybat klime v centrach ako inym detom. Ja maleho setrim len primerane, lebo si mylsim ze teraz v obdobi ked je kojeny je ten spravny cas stretnut sa s virusmi, s pelom a vsetkym moznym....

anjelicek26
19. sep 2013

@eveenka - to dieta skolka a normalne prostredie potom prevalcuje. Co potom deti,co maju surodencov, separuju ich tiez? Kazdopadne tu plati zlate pravidlo... kamaratky nepoucovat, zle to vypali 😝

dejka77
19. sep 2013

Keby sa jednalo o mladsie dieta a bolo by to v zimnom obdobi tak by som to chapala. Ale ked uz ma 8 mes. a je jesen (skoro) tak to veru je prehnane. Ked mala dcera 6 mes., isli sme domov k rodine (zijeme mimo sr), bolo to pred vianocami. Aj sme sa dost dlho zdrzali, stretla kopec ludi (manzel ma vela surodencov) a prezila. Sice chytila svoju prvu nadchu, ale nevadi, ved si potrebuje budovat imunitu. To iste sa opakovalo so synom ked mal 7 mes. Toto vsak bolo v lete a neochorel.
No ale kazdeho vec ako si to zariadi.

cerez
19. sep 2013

Asi je to jej prvé dieťatko a je príliš úzkostlivá. Neber jej to, sama časom pochopí. Ináč, ja poznám iný extrém. Jedna maminka každý deň dezinfikovala byt, hračky, vlastný otec sa nesmel chytiť vlastného dieťaťa, pokiaľ si riadne neumyl ruky pred vlastnou ženou. Dieťa držala vyše roka izolovane od iných detí a návštevy neprijímala kvôli bezpečiu vlastného dieťaťa. Keďže sa jej skoro do dvoch rokov narodilo ďalšie dítko, už bohužiaľ nestíhala. Na takéto maminky len detičky po sebe. 😀
@eveenka

gilmorka
19. sep 2013

pokial jej maly nema kvoli zubkom nejake ine problemy ako zvysena teplota, sopliky a pod. a tvoja mala je zdrava a nie je tesne po chorobe, tak to prehana a nema objektivny dovod. Ved zubky mu pojdu jeden za druhym aj do dvoch rokov, to budu stale len doma?

macamac
19. sep 2013

@eveenka asi moc číta MK 😀 😀 😀
a poniektoré príspevky tu od úzkostlivých maminiek 😉
vieš, v niektorých prípadoch aj hlboký nádych na čerstvom vzduchu zabíja 😕 😀 😀 😉 🙂 🤐

mirage
19. sep 2013

Klasika - matka ma prve dieta, je mudra, scitana, chce len to nalepsie. Neriesit. Ved casom sa ukaze, kolektiv, strava a chore deti v skolke, druhy surodenec. Zilkova raz povedala ze na prve dieta bola extremne uzkostliva a poslednemu ked spadol dudel dala obliznut psovi, strcila malej a bolo. 😉

adulik23
19. sep 2013

@eveenka hlavne jej nehovor ze prehana. teda kym sa ta ona sama neopyta na tvoj nazor. 😉
nevyziadane "dobre rady do zivota" uz znicili vela kamaractiev.

ona casom zisti, ze sa neda zit v sklennej guli a potom z tohto mozete mat veselu prihodu prvomatky. 🙂

senta_sofia
19. sep 2013

myslim, ze to je trendom dnesnej doby, ten kult materstva, ja mam kamosku, ktora mi povedala, ze ked ide malemu varit jest, umyva riad v prevarenej vode... a to je len stipka z tej uzkostlivosti, ktorou zahrna svoje drobca 😉

gr
19. sep 2013

Je to jej rozhodnutie. Ja tiez nesuhlasim s kazdou vecou, ktoru robia moje kamaratky, ale respektujem to. Su to ich deti a napokon je to vzdy mama, kto odsava sople a bdie celu noc s drobcom 🙂 Ja svojho synceka extra nesetrim, ale ani neriskujem. Napriek tomu niekde tri krat po sebe volaco capol. Treti krat to bolo volaco akcnejsie, lebo musel brat antibiotika a lekarka sa tvarila, ze tuto chorobu mavaju deti v skolke a ze sa jej stalo 2 krat, ze take male mimiso ju niekde dostalo.

monika15
19. sep 2013

@eveenka za zuby hmmmm? to asi prehana

jedine co mne osobne vadi ked viem ze mam chore dieta tak nikde nejdem a ked je chory a niekto tu ide s deckom tak poviem ze moj je chory a je to na nich ci pridu alebo nie... ale ked idem niekde a neupozronia ze dieta ma virus crevny a cela rodina vracia, hnackuje a mi pridem no DIK IMOC>>> to ma vie roztrhat !!!

digysa
19. sep 2013

@eveenka prehana to a poriadne, takze by som ju nechala tak..... musi na to prist sama, ze jej trosku zahrabava 🤐

sissmiss
19. sep 2013

@eveenka nevies preco to robi. A podla mna je to jej vec. Ja tiez nejdem s malym ku kamoske o ktorej viem ze maju stale nejake pneumokoky...Akoze jedna vec je prirodzena imunita a druha vec risk. Nas caka zachvilu dalsia operacia, maly nesmie byt mesiac predtym chory, no to sa "tesim" Pred 3/4 rokom sme to zvladli len tak-tak, starsi doniesol chorobu od chorych spoluziakov... niektore maminy asi v ramci budovania imunity cudzim detom nosia tie svoje chore... Ja si myslim ze toto je kazdeho vec, kam berie a neberie dieta. Zazila som iks krat ze na wecku v obchodaku okolo mna pocas umyvania ruk presli rozne vekove kategorie po pouziti wc bez zastavky...maximalne tak pohlad do zrkadla...Maleho som do obchodov nebrala, kedze nas cakala operacia, snazila som sa tomu prostrediu vyhnut. Urcite si mnohe tuakli na celo, ale chory bol zatial len dva krat, aj to po navsteve obchodaku kde je filter na klimu draha zalezitost... Je to kazdeho vec a kazdy ma nejake zvlastnosti, niekto nevodi dieta po navstevach a niekto robi daco ine co sa zas dalsim zda divne...kazdy sme nejaky, tolerujme sa

eveenka
autor
19. sep 2013

@evka1247
@blackcat8885
@ika84
@anjelicek26
Ved prave, ze tie zubky teraz pod chvilou budu vyliezat, a to s nim bude stale doma?? Ved to sa neda clovek aj dieta sa musia aj vyvetrat vonku. Ono ci chce ci nechce ta choroba raz pride, tomu sa nevyhne. Ja som sa len chcela uistit, ci "nepodcenujem starostlivost" v tomto smere ked necham dieta chytat vonku zem ked sa snazi vyliezt na schody, alebo ked jej padne chrumka rychlo zdvihnem ofukam a poviem to mas na imunitu :D ci nie som nenormalna 🙂
Ano je to jej prve babo, ale aj ja mam prve dieta a nerobim z toho tragediu 🙂 to mi je jasne ze poucovat nebudem lebo ona je aj dost urazliva a urcite by sa urazila takze jednym uchom dnu a druhym von, ale napadlo ma ci to nebola iba vyhovorka, ze sa jej nechce prist, lebo nakoniec neprisla ani sama 😒

eveenka
autor
19. sep 2013

@cerez pane boze tak toto je ozaj extrem, az by som povedala ze je to scestne a chore a mamicke by urcite pomohla navsteva psychiatra :D

barny
19. sep 2013

nerieš nemá význam

eveenka
autor
19. sep 2013

@gr to mi je jasne, ja som tiez zazila stavy 40 tky teploty, zapal obliciek ci sdiesta choroba, odskakali sme si to my rodicia po nociach...len neviem ci to nahodou nespravila preto ze sa jej nechcelo prist ani samej a takto sa sikovne vyhovorila ☹

lili_mia
19. sep 2013

@eveenka Neriešila by som. Možno je aj nejaký uplakaný, so zúbkami súvisia aj hnačky, u každého dieťaťa indivi vindi. Možno by celú cestu k vám reval na celú ulicu, možno by jej celý čas u vás sedel na rukách a reval, a jej sa to nechce vysvetľovať. Pokiaľ mu furt neutiera rúčky dezinfekciou, nepreplachuje dookola ústočka, lebo dáva všetko do úst, či iné priam extrémy, nerieš. Ved doteraz ste sa stretávali aj s deckami, nie je to dlhodobé, daj tomu čas.

stardust
19. sep 2013

@eveenka aspon, ze ty si zostala normalna 😀 Prajem vela zdravicka 😉

eveenka
autor
19. sep 2013

@stardust joj dakujem krasne 🙂 dufam ze to bol kompliment a nie ironia :D

stardust
19. sep 2013

@eveenka Samozrejme, ze to prve 😉

jamabe
19. sep 2013

Ono to môže potom vypálť aj naopak, čím viac ho bude chrániť, tým bude chorľavejšie v neskoršom veku. Imunitu treba budovať. Tými základnými chorobami si treba preskákať. 🙂

alena0305
19. sep 2013

@eveenka Ja mam 6 ročného a 16mesačnú. A už mala od neho sople v 4.,7.,9,11. mesiacoch. Staršie si to schytá za 3 roky v škôlke a mladšie väčšinou už odmalička od staršieho - a to je stále ešte kojená.

eveenka
autor
19. sep 2013

@lili_mia prave ze hovorila, ze maly lozi, pri vsetkom sa stavia, ze si pri nom neodychne, ale ved co cakala zebude sediet na ritke a 3 hodiny sa hrat s hrackami na jednom mieste?? Ona je stale u mamy, otec jej chodi maleho kocikovat (uz su na dochodku) takze u mamy ma leharo nemusi varit, prat, zehlit atd...a malyje uplne dobre babo, na rozdiel od nasej do pol roka reflux, grcky, revy, cez den nespala, a ja som nemala mamu pri sebe, starala som sa sama...a ona sa stale stazuje...miestami mi toide na nervy, ale nepoucujem ani neradim lebo je dost urazliva a nedopadlo by to dobre 🙂

ika84
19. sep 2013

@eveenka ale na to, ze je taka starostliva mi pride divne ze na navstevu pride sama....a babo necha kde? s nejakym bacilonosicom? 😉 to uz sa kusok smejem. Ja taka uzkostliva nie som, ale moje dieta bezo mna viac ako par minut nebolo

barny
19. sep 2013

a dufaj ze tvoja kamoska nefrci na MK lebo bude po kamaratstve 😕

stardust
19. sep 2013

@macamac hlavne taky uprostred zimy, ked sa ti dostane do nosa vona cerstvo pokosenej travy 😀

lili_mia
19. sep 2013

@eveenka ono to tak býva .. ten kto sa má dobre, sa najviac sťažuje