Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neskoré prerezávanie zúbkov 11 mesačného syna

misickarad
2. aug 2012

ahojte chcem sa spytat či je normalne ked moj 11mes. syn este nema zúbky. Rozmyslam ze s nim zajdem doktorke je vôbec niečo aby vyšli zúbky? 😖 ak mate niekto skusenosti poradte 😖

stardust
2. aug 2012

mojmu starsiemu sa tiez zacali prerezavat prve zuby az v cca v 12. mesiaci jeho zivota. Vedu sme z toho nerobili, zuby velmi rychlo dorastli. Aspon sa nemusis trapit cistenim zubov 😉

lenka142
2. aug 2012

@misickarad My sme mali tiez prvy zubok, ked sme mali skoro rocik.. Teraz mame skoro 20 mesiacov a mame len 7 zubkov. Jeho rovesnici uz maju skoro plne usta zubkov a my len takto... Ale myslim, ze je to normalne... ved deti bez zubkov som nevidela este 😎 aspon mu dlhsie vydrzia🙂

pondelnicka
2. aug 2012

@misickarad moja malá mala prvý zúbok deň pred prvým rokom, o tri dni neskôr ďalší... V priebehu pol roka mala zrazu 10zubov. Teraz má 12 a znova nič... Ale myslím, že je to trochu aj záležitosť dedičnosti, manžel a všetci jeho súrodenci to mali rovnako, tak už sa ani nepozastavujem... Však raz vylezú všetky.... 😉

misickarad
autor
2. aug 2012

ok. dakujem za odpovede snad čoskoro vylezu 😎

dananada1
2. aug 2012

ahoj možno ťa aj ja poteším sestrina malá mala prvý zúbok v 14. mesiacoch,už sme sa báli,či vôbec vylezú 🙂 🙂

malinkaaninka
2. aug 2012

nerob si starosti a hlavne nepočúvaj tetušky ako vravia čo už by mal mať a čo už by mal vedieť.aj môj syn mal prvý zúbok v 11. mesiacoch.chodiť začal v 14. jaj či som sa len napočúvala chvály od matiek,aké majú šikovné deti.a to moje si objedalo palec a nemalo potrebu nič doháňať 😀

matka44
2. aug 2012

🙂 moj syn bol bezzuby do 15 mesiacov a ked sa prerezal prvy tak ostatne uz isli potom rychlo 😀 teraz ma 5 rokov a stale pekne zubky bez kazov

matka44
2. aug 2012

@malinkaaninka no presne tetusky vedia "poradit" a ked zacnu za nasich cias ... 😀

luciferkax
2. aug 2012

nestresuuuuuuuj, môj drobec mal 13 mesiacov, ked mu narástol prvý zub a posledné stoličky mu narástli, až ked mal tri a pol roka, ale zas, o nič neprišiel hIHI

rebroza
2. aug 2012

u nas starsiemu tiez sa prerezal, ked mal cca 11. mesiacov, prvy zub... a na "posledny" 20. sme dlho cakali.
ale mladsia dcerka mala prve spodne jednotky prerezane v 15. tyzdni (fakt tyzdne)....
takze je to individualne, uzivaj si, ze ta nekuse. ta moja druha potvorka ma teraz 13. mesiacov a pomerne casto sa mi s chutou zakusne do pleca 🙂

mapa
2. aug 2012

@misickarad je to uplne v pohode. starsia dcerka mala prvy zub ako 16,5 mesacna, potom rastli velmi rychlo... mladsi bracek ju netromfol- tomu narastol prvy "uz" ako 15 mesacnemu... o nic neprisli- dcerka mala kompletny chrup ako 2rocna... syncek ma zatial 8 zubkov...
mna to tiez pri dcerke znepokojovalo, bola som na speci prednaske o detskych zubkoch... ale to, zeby nenarastli vobec je velmi zriedkava porucha... pokojne pockaj, zbytocne by malemu rontgenovali sanku (pytala som sa na to na prednaske, aky je postup...) tak sme pockali a dockali sme sa... teraz sme to uz brali v pohode a zo srandy uzatvarali stavky, kedy sa zub objavi... u nas plati presne opacny postup, ako u vacsiny deticiek... najprv rozpravaju, potom zacnu chodit (az ako 14 mesacni) a nakoniec im narastu zuby 😀

woman04
2. aug 2012

@misickarad nemusíš chodiť k doktorke zatiaľ..ja som mala tiež prvý v 13 mesiacoch..syn bude asi po mne..má 8 preč a zuby nikde 🙂..dcére vyšiel prvý v 10 mesiacoch..

misickarad
autor
3. aug 2012

dakujem krásne za skúsenosti uz som pokojnejšia 🙂 som rada ze nie sme jediní 😵

drabantovazuzana
3. aug 2012

Mojej dcére vyšiel prvý zub ako 13-mesačnej, taká bola podarená - vlasiská ako čert a zubov nikde 🙂 Pýtala som sa na to lekárky, vraj keď do 15. mesiaca nevyjde ani jeden, tak posielajú na RTG čeľusti a sánky, že či tam vôbec sú korene. Ale neboj - to určite nebude váš prípad, to len tak pre infošku 😀 😀 😀
@misickarad

dejka77
3. aug 2012

No musis pockat, nic ine ti neostava 🙂. Mojej malej sa prvy zubok zacal prerezavat asi 2 dni pred 11.mesiacom. Teraz ma 15 mes. a mame zatial 4 zubky. Ale uz vidno pod dasnami dalsie, tak dufam, ze jej narastu cim skor.

misickarad
autor
3. aug 2012

ja dufam ze narastu lebo dost slinta a stale si brusi dasienka

78lenka
3. aug 2012

moj mal vyše roka ked isli prve zubky

mgurnak
23. aug 2012

moj syn mal 1 rok a este zubky nemal🙂 a vsetko sme dobehli....aj ja s bratom sme mali prve zuby az po roku...🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli