Neustupujúce afty v ústach a v hrdle, vysoké horúčky

livi13
2. sep 2015

Maminky prosim poradte, malinka ma od soboty vysoke horučky, pomali 40tky, potierame pusu mastičkou Kamistad, berieme sirup Isoprinosine, ale stale je to rovnake, aspon keby teploty už neboli, nechce nič papať, je o suchych rožkoch avode, mali sme už viackrat anginu ale toto je 100x horšie, verim, že ju to boli lebo mavam to aj ja, ale tak max.1,2 a po herbadente sa to vždy super rychlo zahoji, neviem ako jej to vyčistiť v hrdielku, ako sa toho zbaviť, harmanček nechce piť, tak davam striekačkou, ale s nou je od mala problem niečo take do nej dostať, aj sirup len nasilu striekačkou, aj to sa mi stane že nepolkne ale sa jej povylieva z ust, proste bojko strašny, čo sa tyka takych veci.....dakujem pekne za všetky rady 🙂

mimimoje
2. sep 2015

Ahoj, my sme to mali, keď mal syn 1 rok. Boli sme u lekárky, dostal aj ATB, pretože sa mu z toho aj hrdlo zapálilo a rovnako ako vy, afty mal v celých ústach, slinami sa mu to prenieslo von, na bradu až na krk. Bol to boj, ja som ho ešte aj kojila, ale ani to nechcel, vytierala som mu sem-tam ústa gélom Mundisal, to zabralo, mu to utíšilo a aspoň trošku jedol. Ak si nebola u lekára, určite choď, nech sa na to pozrie. Držím palce

livi13
autor
2. sep 2015

@mimimoje boli sme u lekarky v pondelok, dala nam ten sirupček a zajtra mame prisť znova, aby sa nato pozrela, tak som zvedava, čo povie

kika46
2. sep 2015

Nam pomohol propolis na vatovu tycinku a potierat. Plakala ze ju to stipe ale pomohlo. Vela sil prajem.

zilena
2. sep 2015

Ahoj, moze to byt slintavka. Moj syn/vtedy 2r/ mal v okt minuleho roka, bolo to hrozne, velmi vysoke teploty (myslim, ze 4 dni 40-tky), ziadnu stravu nechcel prijmat. Lekarka mu pichla B12, citala som, ze niekedy deti chodia kazdy den na injekcie B12. Pouzivali sme Eutrosis oro gel, pil repikovy caj, davali sme nejake probio rozpustne tabletky s vitaminom B. Stravu som mixovala a davala cez hrubsiu slamku (zemiakova kasa s rybou atd).

stangb
2. sep 2015

@livi13 my sme to mali pred týždňom, dcéra 4 roky, aj ročný syn...my sme pili repíkový čaj, vitamín c, bekomplex alebo riboflavín (ten odporúčila dr. vraj je výborný na toto) a do pusy sprej sorex (bylinkový extrakt), od teploty som striedala nurofen sirup a paralen čípky, do troch dní bol pokoj. je to hnusné ochorenie, naša povedala že to je vírusové, ľahko sa to prenáša, dokonca nam povedala, že by sme mali v save deziinfikovať jej pribor, pohar a všetko s čím príde do styku, vlastný uterák a pod. ale aj tak to syn po dvoch dňoch dostal tiež.a v lekárni keď som si pýtala lieky tak vravela, že je toho teraz nejako veľa. skoré uzdravenie prajem, viem aké je to hrozné keď to dieťa trpí :(

zilena
2. sep 2015

este nieco - snaz sa aspon vela tekutin (nedrazdive, dzusy ju mozu iritovat), ked to pominie, tak ju vykrmis, neboj. Prejde to. Pozeram, ze uz ma vyse 2 rokov, uz jej aj co-to vysvetlis. Drzim palce.

kamajka
2. sep 2015

@livi13 nebude to cocksackie virus...sorry ak som to zle napisala...my sme to mali pred dvoma rokmi, tiez 40ky a plne usta aft.... davali sme len vitaminy a aphtagel...preslo to same..tiez sme to mali koncom augusta, vraj to je pre tento virus najlepsie obdobie.

modryponik
2. sep 2015

Ahoj. mne na aftu pomáhala šalviová tinktúra, ale počula som, že veľmi pomáha B12. Čo sa týka vysokej teploty vyskúšaj octové zábaly na nohy - viem, že sa to niekedy dávno používalo - má to vraj nejaký súvis s kyslosťou a zásaditosťou organizmu - ocot zapríčiní, že tie potvory sa potom v organizme tak nerozmnožujú alebo tak nejako, neviem ti to už presne vysvetliť 😉

livi13
autor
2. sep 2015

Dakujem baby strašne pekne za všetky rady, ste zlate, zajtra jej bude dr robiť nejake odbery na zapalove procesy, tak uvidim ako dopadneme, možno jej fakt zaberu najlepšie atb, tie afty ma viditelne na pere z vnutorner strany, tam ma dve ale hore ma dasna strašne červene, opuchnute, možno to fakt može byť aj niečo ine, ale vraj pri aftach su bežne take vysoke horučky, čipok zabera hned, len už sa mi to zda nejak pridlho od soboty, nikdy tak dlho neteplotovala a to sme mali isť v sobotu do talianska, tak strašne sa tešila, aj my, ale nebudeme to riskovať s malinkou asi, len keby jej bolo fakt lepšie do nedele

rena28
2. sep 2015

My sme si tym prešli pred 3 mesiacmi. Skončili sme na infekčnom kvôli neprijímaniu tekutín dostali sme lieky antivirotika ktoré nam zabrali za 4 dni. Antibiotiká na to neúčinkuju ak je to vírus . Nam tiez najprv na pohotovosti dali antibiotiká potom nam ich infektologicka okamžite vysadila. Vraj mohli viac uškodiť ako pomôct pomohli antivirotika. Viem pochopiť čím malinká prechádza my sme týžden nespalimaké mala bolesti celu ústnu dutinu a hrdlo posiate aftami. Vela trpezlivosti.

henrieta26
2. sep 2015

Aj my sme to mali nedavno dr. vravela ze je to stomatitida zapal ustnej dutiny. Maly mal v puse plno aft a dasna opuchnute cervene. Mal aj horucky. Nechcel nic jest strasne ho stipalo pil len cez slamku. Trvalo to zhruba 2 tyzdne kym sa uplne vyliecil. Mali sme nato len sirup a vitaminy C a B komplex,pil aj repikovy caj.

livi13
autor
2. sep 2015

Nam povedala dr, že vraj to nema nič spoločne zo zubkami, vodičky pije dosť, len mi nič nepapa, dnes za cely den 5 lyžičiek zemiakovej kašr, strašne sa o nu bojim, od mala sme mali problem s jedenim a pred cca mesiacom, mi začala ochutnavať take jedla a potraviny, čo vobec dovtedy nechcela, začala papať cestoviny, parky, banany, tak strašne sme sa ztoho tešili a teraz toto, hnusna pliaga
@henrieta26

livi13
autor
2. sep 2015

@rena28 dakujem za pochopenie 🙂 som fakt zvedava, čo s nou zajtra spravi dr, dufam, že jej da niečo silnejšie, nech sa jej tozačne nejak pomaly hojiť, lebo fakt netušim ako dlho ešte malinka vydrži byť v teplotach a nič nejesť, bojim sa toho infekčneho strašne, to si tam mohla byť s nou a vieš, kde ste to schytali? tiež to prišlo na nu tak zrazu, lebo my v jeden den dobre, všetko ok a na druhy den už bolo totalne zle, ale malinka už mala raz aftu, ale len jednu a ta jej zmyzla behom dvoch dni po potierani a neboli ani take horučky

filmuska_01
3. sep 2015

Určite odporúčam vysoké dávky b vitamínov.Teraz je dosť aj b komplexovy sirup taký sladký. Na pitie radšej len vlažne najmä repikovy čaj. Ožarovaniu sme to aj biolampou. osvedčil sa aj zeleninový i slepačia vývar slamkou dcérka papala.Je to veľmi bolestivé. mojej dcérke po pár dňoch teploty ustúpili ale tie afty v pusinke mala veľmi dlho. do plusy sme striekali aj tantum verde sprej na znecitlivenie. Snad Vám to prejde rýchlejšie.Skore uzdravenie.