Očné zuby a teplota. Ako boli na tom vaše deti?

loren
1. júl 2008

prosim vas ake byvaju teploty pri prerezavani ocnych zubov mam dojem ze dcere prave ide jeden a ma teplotu 38.5 davam jej paralen na teplotu

sirinka
1. nov 2008

lenkaajarek ked ak kasle a ma vela soplikov, mozno je k tomu aj prechladnuty...ale ak nema teplotu, mozes na chvilku ist von, ale radsej neprehanat...

miriam79
4. nov 2008

andosa
my sme to pretrpeli pred mesiacom..teploty ustupili na taky treti den ale proti bolesti som jej davala brufen sirup dalej na pokyn lekarky, mala zapalene dasna uplne brutalne 😝 ..to sli vsetky 4 ocaky naraz , aj afty sa jej objavili v puse.. po dalsich dvoch dnoch sa to cele zacalo stahovat...
bola som s tym u lekarky lebo som sa bala ci to nie je spojene s nejakou infekciou v puse... no poslali ma prec ze to musi prejst samo...
tak vela stastia..

susik77
10. nov 2008

Ahojte, malej idu vsetky ocne zuby, od piatku ma horucky-cez den 38, v noci 39.8 ☹
dnes sme boli u dr., vzali jej aj krv na CRP, kt. ma 96 😝 ze vraj to nebudu zuby, ale asi zapal moc. ciest...zajtra uvidime. Tak baby, aj ked sa spoliehate, ze horucka je od zubkov, tak radsej bezte k Dr, tak najneskor 3.den 😔

ankam
10. nov 2008

este nemame vsetky zubky-ale aj ocne nam vysli bez teplotky 😉

vlasa
11. nov 2008

nam lezu ocaky tiez teraz a popri vysokej teplote sme pri oslabenej imunite niekde capli aj siestu chorobu,tak sa nam to vezie jedno s druhym ☹

kvietocek7
16. nov 2008

ahojte no nam sa prerezal prvi ocni zubok asi pred 2tyzdnami a to skor ako hryzaciky. Teplotu nemame ale nocine spanie je hrozne-budenie sa kazde 3-4hodiny. Brrr uz som z toho unavena. Teraz sa nam tlacia dalsie 3 a to dalsi ocny a obidva hryzaky-zda sa ,ze pojdu asi vsetky naraz. Zatial to iba potierame Calgelom ale inac neviem. Ake su vase skuenosti?

junovka
8. dec 2008

oprasujem tuto temu.Nely uz do soboty obeda ma vysoke teploty, boli aj 40 teploty, hnacky hadam kazdu polhodinu, ked sme s nou v sobotu boli na pohotovosti, tak vravela dokina, ze nema nic zapalene.Nic sa nezmenilo, tak sme sli dnes k dokine, kde nam namerali CRP 92!!!!, hnacky su stale, tak nas odoslali na infekcne, chceli nas hospitalizovat.Dnes som odmietla, ale mam pocit, ze asi nas to neminie.A este dodala dokina, ze vyzera, ze sa aj tlacia ocne, ja nevidim nic a na infekcnom mi vraveli, ze maju aj podozrenie na salmonelu!!! 😕 😲 😢
Tak, ja uz naozaj neviem ci to vsetke mam pripisovat zubkom, alebo naozaj je vtom nieco ine 😢 😢 😔

sirinka
8. dec 2008

junovka toto bohuzial nebudu len zubky...aj klarka mala asi pred dvoma tyzdnami vysoke teploty, do 39°C a potom dva dni hnackovala, nastastie potom to preslo.
tak drzim vam palce a skore uzdravenie 😉

junovka
19. dec 2008

ja len pre info.....na vlastnej kozi som sa presvedcila, ze naozaj sa nemozu teploty u deticiek, a hlavne vysoke zvalovat len na zubky.Ako som pisala vyssie...tiez som si myslela, ze ci to nebudu ocaky, ale....nakoniec sme skoncili na infekcnom koli Salmonele+ E.colam ☹ 😔

simaha
20. dec 2008

Nam idu tiez ocne ,maly ma hnacku a aj zvracia teplotu mal len zvysenu.Boli sme u doktorky ta povedala ze je vsetko v poriadku.Ze to treba len vydrzat.

junovka
20. dec 2008

Simah, aj nam najprv povedali na pohotovosti, ze to neni nic 😒 ....ziaden zapal nemala, proste ako vzdy, ked nam predchadzajuce zubky sli spolu s hnackami. 😒 Drzim palce.

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beboo
18. mar 2009

Prosim vas o radu ohladom ocnych zubkov - ako dlho mozem podavat malemu paralen? Ma uz treti den teploty okolo 39 a prerezavaju sa mu naraz 2 ocne zuby. Inak je uplne v poriadku vesely a hravy len ta teplota a typicke priznaky ako pri ostatnych zubkoch. Po kolkych dnoch pretrvavajucej teploty treba ist k lekarovi? Zajtra jej volam ale zaujimaju ma vase skusenosti.

ivusa82
18. mar 2009

bebo..ahoj,, aj my sa trapime,, moj filipko ma tak 3-4 dni teplotky..do 39 a potom zrazu nic,, takze som zatial s nim nebola zato u dokiny bo to vzdy do 3 dni preslo,,, a paralen 3 dni...ja aj 4 ale potom uz treba konzultaciu 😉 pre istotu,, ja striedam panadol cipky s nurofen sirupom...ak cipok do troch hodin nestiahne teplotu dam na pomoc sirup...potom treba dodrzat casovy odstup ale kazdeho lieku zvlast... 😉 my uz aj zabaly sme davali ked mal 39,3,, ale ako hovorim vzdy to do tych troch dni prejde,, klop klop klop 😉 ale uz nam vykuka dole vpravo veliky zubisko vzadu 😀 ale na druhej strane ma vsetko opuchnute...tak cakam.. 😖 aj horne asi pojdu,, a straaasne je mrzuty hlavne v noci.....placeme,,prehadzujeme sa.. 🙄 😅

junovka
19. mar 2009

pokial ja viem, tak teplota od zubkoch mala by byt max 38,5.Ak je vysia a trva viac ako jeden- dva dni, tak sa vacsinou jedna o nejaky zapal v tele.

ivusa82
19. mar 2009

junovka...my sme uz mali aj zapal moc. ciest...a tam nam povedali ze akonahle je telpota vyssia ako 38,5 treba dat hned vysetrit aj moc...takze ked ma maly taku teplotu hned davam vysetrit moc a tentokrat bol moc negat...cize to boli zubky,,, 😉

beboo
19. mar 2009

ivus dufam ze uz sa mate lepsie, drzim vam palce. my sme uz v noci spali lepsie maly mal pod 38 ale pre istotu sme dnes isli k lekarke kedze uz je 4. den, urobila malemu komplet prehliadku plus CRP a vsetko ma ok nema ani zapal v tele, su to len zuby. moj maly sa trapil pri kazdom jednom zube ale takuto vysoku teplotu nemal este ani raz, bude to tym ze su to ocne zuby. tak som rada a som hned spokojnejsia. dokonca uz sa dnes drzi - mal max. 37,5 tak dufam ze mu to ostane a uz sa tie vysoke teploty nevratia. tie noci mame take iste ako vy - prehadzovanie, plac, no vytrpia si tie deti chudatka. 😒

maruskak
19. mar 2009

Ahojte,mojmu malemu sa ocne zuby vsetky naraz zacali prerezavat uz v 6.mesiaci a prerezali sa mu az koncom 12.mesiaca,naštastie sme teploty nemali,ale zato boli dni ked vsetko len hrýzol,hneval sa,bol mrzuty, doteraz tieto stavy trvaju a ten nosiik 😒 zasoplety,proste poznate to,ked idu zubky 😉

ivusa82
19. mar 2009

bebo...aj vy sa drzte...nech uz teplotka len klesa 😉 hned je mamina kludnejsia ked aj dokina potvrdila ze inak je zdravy ze? ja som sa pytala mojej maminy,ci aj ja som mavala taketo teploty a ze nie...ze ona sa len cuduje ako ta teplota teraz tym detickam vyskakuje kvoli zubkom,, 😕 ,, tak kludnu noc prajem 😉

maruskak....ty mas stastie...alebo skor Damianko,ze to tak rychlo mu vysli zubadla.. 😅 🙂 a bez teplot 😕

beboo
20. mar 2009

ivus veru je to pravda hned som kludnejsia lebo stale mi vrtalo v hlave ci tam nie je nejaky zapal alebo co. ale chvalabohu uz druhy den sa drzime pod 38 dokonca vecer uz mal iba 37,3 tak hadam to uz preslo. som zvedava ci take teploty bude mat aj pri dolnych ocnych. ale pevne verim ze nie. u nas boli vzdy problematickejsie horne.
inak moja mama hovorila to iste, neviem ci si to iba nepamata ale tiez tvrdila ze u nas so sestrou neboli ziadne problemy ani nevedeli ze nam zuby idu.

maruska veru to pozname 🙂 pri poslednej stolicke mal maly 3 tyzdne hrozne sople. to je nezvycajne aby vysli ocne naraz a v 6. mesiaci este ze to bolo bez teploty. 🙂

petercova
21. apr 2009

Mamicky, pravdepodobne nam idu ocne zubky, uz druhy den sme mali teploty a hnacky. Nasa mala ma 14 mesiacov a uz 8 zubov. Este ju dojcim. Mala by som podla Vas obmedzit kojenie, ked ma hnacky? Dakujem za odpovede. Maja

katkabod
29. máj 2009

Ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto takuto skusenost- nasa malicka ma 7 a pol mesiaca a 2 dolne zubky uz mame, teraz uz treti den sa trapime s vysokymi teplotami a tak som predpokladala, ze idu horne hryzaky a vcera som zistila, ze nam vysiel ocny zubok- je to mozne, ze mame len spodne a teraz vysiel ocny a pritom hryzaky horne este nic? Asi je to dost netypicke. Chudacik, tak sa trapi... ☹ ☹ ☹

zuzka1.
30. máj 2009

katka zubky nemusia rast podla poradia, je to individualne, ziadne strachy, hryzaky narastu🙂)

my sme sa pred 2 dnami trapili 3 dni s tpelotkami. dr poradil striedat pri celodennej teplotke paralen cipky a nurofen sirup ako uz spominala ivusa. POvedal, ze to moze trvat aj tyzden. POkial je sprievodny jav ako kaslik, ale sopliky zlte ci zelene, nie su to zubky, ale nejaky zapal. to treba riesit a tiez zvracnaie nie je dobre.

inak to treba pretrpiet a dodavat dosattok tekutin!

sipcek
1. jún 2009

ahojte,my sme sa trapili tiez s ocnymi zubkami,myslela som,ze je nervozna kvoli zubkom,mala aj 38,4,no nakoniec to bola hnisava angina,zubky sa len viezli s nou.no a neobisli nas aj uska.

arieska
3. jún 2009

múdri ľudia hovoria, že pri zuboch vraj zvýšená teplota môže byť, ale horúčka nie. náš mal pri každom zube horúčku 38,5 a viac a to trvalo aj 3-4 dni. máme už 15 zubov a zakaždým sme to zvládli

sipcek
3. jún 2009

jaj arieska tak to mate o jeden viac ako my 😀 tak sa chudatka natrapia a o par rokov vypadnu 😠 😀

k1k2k3k4k5
10. feb 2010

Nas skoro 7-mesacny syncek ma uz 7 zubov vonku (dole 3, hore 4) a uz tri dni ma teplotu okolo 38,5, po paralenovom cipku mu vzdy trochu poklesne. Mozu to byt ocne zuby? Nie je este nic vidiet, mozno ma trosicku napuchnute dasienko, ale uz to neviem ani posudit, palcek si dava tak sikmo, akoby k tym ocnym. Prerezavali sa niekomu tak skoro?

matova
10. feb 2010

ahoj K1k2k3K4k5:
môj sice zatial ešte očné nemá, ale skúsenosť mám takú, že mu teplota vyskočí až keď sa zub akurát prerezáva-skôr nie (aj keď všetko obhrýza alebo má prsty v puse), tak by som radšej zašla k dr.

elisabeth232
15. feb 2010

k1k2k3k4k5-Ahoj .Pochybujem ze to mozu byt ocne zubky .Ja mam 17 mesacnu slecnu a ocne este nema.Ocne zubky idu medzi 16-20 mesiacom.Radsej by som s nim skocila nech sa na neho doktorka pozdrie , ci to nie je nieco ine ako zubky.A mat 3 dni teplotku to tiez nie je dobre , radsej by som zasla a tak by som bola kludnejsia.
pekny dnik

renuliq
15. feb 2010

k1k2..k doktorke by som pre istotu isla..budes kludnejsia, ked budes vediet, ze to nieje nic vazne..no nam isli ocne dost skoro, dcerka mala rok a predtym ako jej vysli, nevedela co si vopchat do pusy, bola nervozna a strasne slinila..
zubky dokazu narobit sarapatu, uz nech ich mate vonku 😉