Očné zuby a teplota. Ako boli na tom vaše deti?

loren
1. júl 2008

prosim vas ake byvaju teploty pri prerezavani ocnych zubov mam dojem ze dcere prave ide jeden a ma teplotu 38.5 davam jej paralen na teplotu

zuzu5f
26. sep 2010

Mamičky chcem sa spýtať či je normalna nadcha pri očných zuboch.Minulý týžden sme boli u doktorky lebo mala chytene hlasivky a vraj to pri zuboch je normalne ale teraz sa pridal aj soplík.Myslíte že že to može byť naozaj zo zubkov alebo vírus?Teplota zatial neni

zuzu5f
26. sep 2010

@k1k2k3k4k5 našej vyšiel prvy zubok neskoro až v 10mes ale u vas to skor vyzerá na stoličky tiež sme mali teploty ale až ked sa štvrta prerezávala.Teraz mame 19mesiac a prerezáva sa prvý očný takže u vas by to bolo moc skoro.doktor to najlepšie pozrie

junovka
26. sep 2010

@zuzu5f moze a nemusi , aj pri Nelinke sme to mali 😉

zuzu5f
27. sep 2010

dnes nám je už lepšie soplík už tak netečie. 🙂

junovka
27. sep 2010

@zuzu5f pokial soplik trval len 2-3 dni, tak bud to naozaj bolo od zubkov, alebo moze to znamenat aj alergiu.

zuzu5f
28. sep 2010

zaujímave len nedelu jej tiekol a už nič včera ešte trošku jej v nošteku bublalo,ale dnes ani stopy.som rada,lebo sa chceme dať zaočkovať proti kliešťom.

jeannnie
24. feb 2011

ahojte,sucitim so vsetkymi, ktorim sa zuby prerezavaju s problemami, nam ide naraz 8zubov, sest uz mame,a to mame 8 mesiacov, chcem sa spytat, ci ma niekto skusenosti s prerezavanim ocnych zubkov a stoliciek vo 8 mesiaci, sa mi to zda trosku skoro...

ingaaa
1. dec 2011

@jeannnie no my mame sedem mesiacov akurat dneska a mame sest zubkov a mne sa tiez zda ze jej pojdu ocne zubky lebo tam ma dasienko strasne napuchnute a dneska uz horucka 38..

adinkag
29. jan 2012

ahojte my mame 4 zuby 2 dole a 2 hore teraz sa nam tlacia dalsie :( strasne slinta uplnne tie slinky zn ej tecu prve zubky boli s hnackami bez teploty vcera mala zvysenu 38.3 pekne papa len viac pije najma cajik dnes mala 37.5 a poobede 37.8 soplime ale nekasleme do pusinky by si dala tusim vsetko co najde moja otazka je kedy jej mam dat sirup od jakej teploty kolko moze tato zvydena teplota trvat?

leanax
4. feb 2012

@adinkag ja podávam sirup pri teplote až ked má nad 38, vraj dovtedy si vie telo poradiť, ale teraz ked jej idú očné zúbky jej večer premeriam teplotu pred spaním a ked sa blíži ku 38 dám jej hned, lebo aj tak mi preplače celú noc od bolesti, ked jej sirup dám tak ako tak si pospí. Sirupy striedam Nurofen, inokedy Panadol Baby.

miladaenjoy
11. feb 2012
avanka
11. feb 2012

aj malemu idu 3 ocne naraz a mal 2 dni 37,8 a 2 dni 37,2

leonel
23. mar 2012

moj maly ma uz 3 dni 39 horucky a nie klesnut uz som stoho hotova .U doktora nas poslali domov ze mu idu zuby ale mne sa to nezda ☹ ☹

koniarova
23. mar 2012

@leonel Aj mu robil crp, či moč?

pimpulienka
23. mar 2012

Nam išli všetky 4 očné naraz a na dcerke som nič zvlaštne nebadala. Akurat všetko davala do pusky.Veľmi dobre znáša prerezavanie zubkov. Ani raz z toho nemala teplotu, alebo nespavosť a pod.

poleva
4. jún 2012

mamičky poradte,malému sa vraj tlačia zúbky.boli sme u doktorky,len ho popočúvala a uzavrela,že zuby.zubár takisto,dasienka má opuchnuté,komplet celé, a horúčkuje od štvrtku.aj 38,8 mal,,,teraz tak raz denne alebo v noci 38,5 ,dávam mu čipok paralen 100.dnes ideme k lekárke,celú noc nespal,každú pol hodinku bol hore,stále škrípe so zúbkami,krvácajú mu dasienka a nechce jesť,piť...poradte aké vyšetrenie mám žiadať?? a čo na bolesť? dávam mu len gél a to sa smie len 3 krát na den.malý má 20 mesiacov...už som bezradná,dakujem...idú mu stoličky zadné,nie očné

adinkag
13. jún 2012

nasa ma pri kazdom zubku neuveritlene sopliky navrete dasienka ,raz to dopadlo tak ked jej sli 4 naraz zapalom priedusiek a zapalenymi uskami:( teraz jej ide jedne ocny a 3 stolciky ona horucky nemava len je jedovata cervene licka menej papa vsetko kuse zle spava ale inak pohoda

dievcinka
13. jún 2012

@poleva náš malý, keď mal 14 mesiacov mal soplíky, teploty až 39,7....boli sme na všetkých možných vyšetreniach, odberoch a výsledok - idú mu 4 stoličky a 3 očné zuby.....na krčnom nám poradili čípky viburcol - sú voľne predajné a dávajú sa práve v takýchto prípadoch ako je nervozita pri zúbkoch,bolesť atď....nám celkom pomohli, tak môžete skúsiť

poleva
14. jún 2012

@dievcinka dakujeme,už sme našťastie zdraví,boli to 4 stoličky,angína a zápal dasien 😒

jojka7
31. júl 2012

ach babule teraz som našla túto diskusiu..včera už bola malinká trošku spuchnutá myslím horné líčka a slzavé očká, no dnes sa k tomu pridala raz riedka kakačka a teplotka nad 39 stup. dokonca dnes už mala 39,7 a celá horí..takto sme to vždy mali pri každom jednom zúbku, ale teraz jej idú 4 očáky naraz a vidím že to má všetky také naliate, sliny jej tečú ako bernardínovi, stále si strká pršteky a žužle cumel že strach a hrôza a aj mi už povie au a ukáže..tak viem že sú to zúbky ..len či len??? :((( bola som si istá že isto je to len zo zúbkov, len ako toto čítam tak neviem ...asi by som mala zájsť zajtra ráno k doktorke však?

ducci
26. aug 2012

no nam uz horne trojku vidno v dasnach a dole sme spuchnte, ale trva to uz skoro 3 mesiace, katastrofa :(... niektore dni je mala velmi nervozna tak musim dat panadol sirupcek, uz by mohli byt vonku 🙂. okrem toho sa v noci budi, co uz predtym nerobiila a fakt cumle dudlik, niekedy aj cez den, co uz vobec nechcela. aha a kedze este kojim mala si niekedy aj mliecko vypyta, co predtym vobec nerobila...

samantha223
6. sep 2012

moje deti mala 40,3 v konecniku. nepomaha iba stahovanie vlaznou sprchou. a uz len vyyyyydrz

dejnas
6. sep 2012

náš synček si teda očné zúbky "užil" riadne ☹ mal nádchu, teplotky, afty a navyše heparangínu ☹ skončil na atb + nurofen od bolesti, nechcel ani papať, čo ho pusinka bolela 😒 inak všetky ostatné zúbky boli bez problémov

adrianave
12. okt 2012

@loren dať z prsta dole zanmená asi tak že to napr,sfuknem a to čo mi ostane na prste s tým potrieť?

loren
autor
12. okt 2012

@adrianave ano presne tak 🙂

lasto
12. okt 2012

Tak my sme mali problémy pri všetkých zúbkoch, očné boli najhoršie, mal 6 dní teploty okolo 39-40, takže sme skončili v nemocnici. Podávali mu len nurofen, a ja som dávala gel na zúbky, inak nič nezistili. Potom sa ukázali zúbky a bolo ok.

fiko123
26. okt 2012

Ahojte chcem sa vas spytat ze ked idu zubky tak aka je teplota?? Lebo kamoskinmu malemu idu zubky auz teplotu druhy den ci nim ma utekat k lekarovai alebo nie?? Dakujem.

zika20
31. okt 2012

Awojky aj my sa trapime s ocakmi predvcerom mala aj hnacky trocky a dnes mame aj teploty 38,5 ale chudatko je taka nervozna ocka ma slzave davam jej na to Calgel na teplotu Nurofen neako to neustupuje no dufam ze to nebude horsie teraz spinka

samantha223
4. nov 2012

Nas syn mal v konecniku 40,1 ked mu isli ocaky, a inak velmi zive dieta sedelo a odpadavalo. Potrapili nas poriadne

darina05
9. mar 2013

@susik77 mozem sa spitat ked mate take vysoke houcky c rbite davate zabali alebo ako date dole taku vyku horucky a kde sa davaju zabali jaka mui byt aj zabal stuny v kolko stupnv ma byt voda dakujem