Očné zuby vyrástli prvé. Nie je to čudné?

katka13122
26. dec 2007

nieje to nejake cudne ze maly ma prvy prerezaný ocny zub? 😒

junovka
26. dec 2007

vobec to nie je cudne. 😉 U kazdeho je to individualne.A o zubkach myslim, ze uz je tema 😉

jeny
27. dec 2007

je to normalne,nedavno ma svokra informovala ze aj moj muz mal 1 zubok v 4 mesiacoch a práve očný.....

bibinka
27. dec 2007

katka- a určite je to očný zub? niektorým bábätkám ide jednička práve tak ďalej od stredu ďasienka a postupne ako mu dorastá dvojka , sa zúbok posunie tam kde má byť.detičky majú často veľmi veľké medzery medzi zúbkami.

schnek
27. dec 2007

co je to očný zub?

expertka8
27. dec 2007

...schnek... laicky ..zub "vampirsky".. 😀 😀

schnek
27. dec 2007

aha, tak to je ok, Ondrovi vylezly dole jedničky a nahoře dvojky, je mrňavej vampýrek 😀 dík za vysvětlení 😉

esci
27. dec 2007

jeeeej, baby, super tema...my sme na Vianoce zistili, ze sa nasej Belle, ktora nema este 4 mesiace, prerezal ocny zubok a ide jej hned aj druhy 😕 citala som o tom nieco na americkych strankach, a vraj je to ok, aj ked nezvycajne....no vraj niekedy sa robi rontgen, ci vobec tie ine zubky jestvuju- dva dolne.... 😨

lucija
27. dec 2007

Ahoj, já potkala v metru maminu s 13ti měsíční holčičkou. Byla rozkošná a když se na mě usmála tak jsem šla do kolen. Měla jen ty vrchní dvojky. Vypadala jak malý upírek ale bylo to nádherné. A mamina říkala, že jí narostly teprve před 14ti dněma. Takže celý rok bez zubů.

esci
27. dec 2007

lucija, no dufam, ze napr. nasej narastu dovtedy aj ine, aby ako vampier nevyzerala 😀

esci
27. dec 2007

vampire 😝

katka13122
autor
27. dec 2007

on ma totisto vsetky vrchne štyri naliate,a ked mu ich potieram citim roh zuba,myslim si ze ho ma prerezaní ,al ked hlepnem lyzickou tak to necengne,tek neviem 😒

esci
29. dec 2007

uz mu davas inak prikrmy? Mna este nenapadlo cenknut lyzickou... 😨

bolulka
29. dec 2007

ahojte, ked ma malinka dva predne zubky a teraz jej ide zubok vedla, je to ocny? bo dospely ma ocny treti zub, nie?

bibinka
30. dec 2007

bolulka- nie je to očný,ale "dvojka",očný zub je tretí v poradí od stredu. Inak očné za normálnych okolností vyjdú až po stoličkách. Ale samozrejme,príroda si niekedy robí čo chce 😀

schnek
30. dec 2007

tak očný je až třetí?? 😕 tak to nee, my máme horní dvojky a ne očné. Proč se tomu říká očný? 😕

bibinka
30. dec 2007

schnek- asi preto, lebo rastú pod očami-(na jednej priamke so stredom oka 😀 ). neboj, deťúrencom sa postupne ako budú zúbky rásť,pozmenšujú obrovské medzery medzi zúbkami, okolo roka a pol už budú vyzerať normálne a nie ako malí vampírikovia 😀 😀 😀

maca793
30. dec 2007

podľa mňa je to nezvyčajné, prakticky idú prvné dolné predné zúbky, ale ja som sa presvedčila, že prerezávanie zúbkov podľa schémy, je blbosť. vraj očné idú až posledné a tie my už máme dávno, nám sa teraz tlačia posledné stoličky.

lenkakr
2. jan 2008

používáte nějaké léky nebo gely při prořezávání? už máme 4 zuby ale při posludním hodně brečel. jsme bez teplot díky

katka13122
autor
2. jan 2008

dologel,pomoze mu to,skus

kupinka
2. jan 2008

Tak třeba nám ty gely vůbec nepomohly ☹ malý si to prostě musel protrpět-a já s ním 😒

ramzesa
2. jan 2008

nam najprv vysli spodne jednicky,potom horne jednicky,myslim dvojky ale sa mi zda ze sucasne sa zacali vonku rezat stolicky a uz mame prerezane narovnako vsetky styri ocne... asi kvoly nim sme vybrali dvoje antibiotika minuly mesiac... vysoke horucky,sopliky, kasel...ale uz kukuckuju konecne,asi dva milimetre nad dasienkom vsetky styri 😕 😝 ...ale co je sranda... horna dvojka je uz nejaky ten tyzden stale rovnaka cca 3 mm nad dasienkom 😕 a stolicky boli skor von ako ta jedna dvojka 😕 😅

katuska01
4. jan 2008

ahojte mozete mi povedat kolko asi tak trva ked dieta kaka kvoli zubkom?ako dlho a kolko krat za den?mojmu malemu idu ocne zubky a myslim ze je to z toho prosim poradte 😀

monka88
14. apr 2010

Ahojte!
Oprasujem trosku ruto temu. Nasmu drobcovi idu ocne zubky.Teda ma navrete bulvy ako svet a slinta o dusu.
No a vcera vecer mal teplotu 38 a uz na obed hrooozne sopliky.Aj sme mu ich tahali vysavacom.Vnoci nemohol koli tomu ani poriadne spinkat.Teplotu od vecera nema,co mi je az divne,len tie sopliky ma hrozneee.Ani sme nemali moc kde prechadnut,nikde sme neboli ved furt prsi a prsi.
Je mozne,ze ma tu nadchu aj z tych zubkov? Ci je to blbost?
Dakujem za kazdu radu.

laurinkadanielka
14. apr 2010

monka može to mať zo zubkov aj my sme mali sopliky a horučkovali ale 3 dni

monka88
14. apr 2010

som zvedava,ci bude mat vecer este teplotu...pytam sa preto,ze ked mu sli ostatne zubky tak mal teplotu,ale teraz ma ta nadcha matie..ci predsa len neist k doktorke...ale niekde sme neboli,tak fakt neviem kdeby mohol prechladnut ☹

germik
14. apr 2010

monka tiež si myslim že to može byt zo zubkov, my sme mali biele vodnate soplíky pri raste posledných 2 zúbkov... Je to normálne že idú soplíky, my sme však zatial vždy boli bez teplotky

ellynka333
21. dec 2020

@esci a kolko mala vaša keď sa jej ten ocak prerezal ??moja ma dva a pol mesiaca a zda sa mi ze tiež sa jej rezu prve tie