Od akého veku začať umývať zúbky?

nitka
28. nov 2007

Ahoj babenky.Mam pomaly 14 mesacnu slecnu ktora ma asi tak 9 zubkov a vobec neviem kedy ich zacat umyvat a aku pastu pouzivat...

tutifruti
28. nov 2007

Ja som umyvala aj ked malá revala, tak to bolo este lepsie, lebo ústa boli otvorené... Casom si zvykla... Teraz uz ráno bezí do kúpeľne a večer bez toho nezaspí...

alysea
29. nov 2007

Ahoj nitka, tak ako ste to večer zvládli? Nechala si vyčistiť zúbky?

nitka
autor
29. nov 2007

Baby to je katasrrofa neviem ako donutim malu umyvat si zubky.Vobec nechce ovorit ustocka a necem jej nasilu pchat kefku do ust.Ona radsej zoberie moju kefku a chce umyvat zubky mne.Aj som jej ukazala ako sa to robi ale nema zaujem ☹

cat
29. nov 2007

nitka, moj syn ma skoro 2 roky a ako som uz pisala, hrube nasilie alebo ho rozosmejeme a steklime a kym sa smeje, tak mu tie zuby umyjeme,inak to u nas nejde 😖

alysea
29. nov 2007

nitka tak jej nechaj kefku najprv nech sa s nou oboznámi, keď si pôjdeš umývať ty zuby zober ju, opýtaj sa jej, či si zatiaľ nechce pozrieť svoju kefku a daj jej ju a nevšímaj si ju a umývaj si ty, skúšaj takto a možno sa jej to bude páčiť začne aj ona skúšať sama a potom už dovolí aj tebe. Neboj, pôjde to, len to chce trošku času a trpezlivosti.

alysea
29. nov 2007

ešte by si mohla kúpiť dáku lacnejšiu kefku pre bábiky, a nech cez deń bábikam umýva, možno ju to bude motivovať. Treba nájsť len dáku fintu. 😉

nitka
autor
29. nov 2007

Katastrofa nechce si umyvat zubky ani za svet a nechcem jej pchat kefku nasilu do ust...asi sa zblaznim z toho

nitka
autor
29. nov 2007

Juj sorry myslela som ze neprislo to co som napisala...No uvidime vecer ze ako sme pokrocili 😀 Ved raz sa to nauci...ALYSEA,moja mala a babiky?Tak to ani nahodou 😀 Ved je horsia ako chlapec ju by len na somariny bolo 😉

elise
29. nov 2007

nitka kúp si prstovú kefku majú ju v obchodoch s detskými potrebami, je také silikonové so štetinkami a nestojí veľa ja som s tou kefkou spokojná, to je ako keby si jej dala do pusinky prst 😉

nitka
autor
29. nov 2007

ved ked to nepojde tak tak budemmusiet kupit tu na prst.Baby diky za rady 😉

bubel
30. nov 2007

nitka ja ti este poradim ked ju budes kupat daj jej kefku do vane, mozno si ju bude len tak obhryzat, ale to je zaciatok. Elmex pasta je vynikajuca, a s tymi presipacimi hodikami to urcite pojde, hlavne asi nesmie zistit, ze na nu tlacis, tak jej ju len hod do vody a uvidis, ci sa uchyti 😅 drzim palce

maca793
1. dec 2007

ahojte ja som začala umývať zúbky karolínke od 6 mesiaca, ako jej vyšiel prvý zúbok. aj dvojičkám som začala od 6 mesiaca umývať zúbky, najprv som len prtom a pastou a neskôr detskou zubnou kefkou. Karolínka si veľmi rada umýva zúbky niekedy aj 4x denne.

dannynka
1. dec 2007

macka tak to mas moooc poslusne dietatko, 😉

danu
1. júl 2009

macicek79 • 2d • Dnes o 20:48
Ahojte maminky,
mozem sa vas spytat, odkedy ste zacali vasim drobcom umyvat zubky? A ako?
Dakujem 🙂 🙂 🙂

saska.t • 1d • Dnes o 20:57
macicek- od prveho vyrasteneho zubka mam kefku pre babatka vzdy jej ich ocistim ja a ona si ju potom este zuzle nerobim to nasilu ale zabavou... su aj take naprstky namiesto kefky pre babatka ale to pre nic nie je zabava 😉

macicek79 • 2d • Dnes o 21:04
tak to musim zajtra zbehnut a kupit drobcom. Ja som ich len zvykavala utriet. Blba otazka, ale bez pasty, vsak? 😉

jananinka • 1d • Dnes o 21:06
saska, kde si kupila tu kefku, v lekarni? Mne povedal dr., ze ked kojim aj v noci, tak je to cistenie zbytocne, tak neviem.

roka96 • 1d • Dnes o 21:15
my umývame odkedy vyšiel prvý.. vyšiel dost skoro.. najskor som mu prstom ale iba chvilu máme kefku pre bábatka a umývame aj pastov.. máme perličku ale existujú aj také, čo sa može prehltnut.. najskor mu kefkou ja potom on sa zahrá a vypláchnem namočeným prstom, aby tam nezostala pasta...
aj my kojíme ale nemyslím, že je to zbytočné.. podla mna to mliečko neuškodí v noci..my máme zatial krásne perličky.. tak dúfam aj zostanu 🙂

matysekasasenka • 2d • Dnes o 21:17
moj maly sice este nema zubky, zubarka (a to je velmi dobra, sme s nou vsetci spokojni) nam poradila cistit aj dasienka a jazycek aspon si dietatko zvykne ze je to nevyhnutna denna rutina. Dala nam aj zubnu pastu pre deti od 3m a je to nejaka pasta s nejakymi enzynmi, neskodi aj ked dietatko ju vlastne papa. Teda ja mu dam len tak za nech tej pasty na kefku a tak suchame dasienka a tiez si ju potom kefku sam cmula a z jednej strany su stetinky a z druhej guma tak mu to tak pekne vrzga na dasnach, paci sa mu to. Tu kefku som kupila v dm a je od 6m ale inac nam zubarka radila aj ten naprstok ale som ho nevedela kde zohnat, ona by ho aj objednala pre nas, ale uz som si kupila tu kefku a som s nou spokojna, tak mu stale ale iba vecer po kupani umyvam neviditelne zubky 😀 a inac ho stale kojim aj v noci......

jananinka • 1d • Dnes o 22:05
fiha, tak to asi musim aj ja kupit tu kefecku, sak my uz mame 8 zubov 😀

vanja • 2d • Dnes o 22:53
tak my čistíme tiež od prvého zúbka. Máme zubnú pastu Elmex - od prvých zúbkov do 6 rokov. ale pouzívame ju tak 3 x do týždňa, ináč čistíme len s vodou.

mywiel
1. júl 2009

My mame len dva zubky a umyvame kefkou a vodou. 🙂

anamor
5. júl 2009

my umyvame od 7m, mali sme vtedy dva zubky, zatial stale iba vodou, aj ked neviem ci sa to "umyvanim" da nazvat 😉

vinka
5. júl 2009

No ja malej som umývala pastou čo je od 3 mesiacoch.Nie ešte Elmex. 😉 Ale čo sa týka pediatričky tak ani mne nespomínala,že kedy začínať zúbky umývať.Ale môj zubár mi to povedal pri synovi,že už na čase. 😉

veronikahel
5. júl 2009

my sme začali, odkedy vyšiel prvy 🙂 najskôr len vreckoukou a čistou vodou. ked pribudali zubky, tak kefkou elmex, a cistou vodou, este stale, pastu este nepouzivame...

evinkal
8. okt 2010

Ahojte maminky.Moja Saška má 9 mesiacov a už má na spodku vyrastený minizúbok.Môžem jej už začať umývať?a áno,ako?

patatina83
8. sep 2011

maminy a to asi nevadi,ze dietatko trosku zubnej pasty aj spapa nie??vsak ono nevie,ze si ma usta vyplachnut 🙂 my sme este neumyvali ideme zacat lebo nam zubky vysli neskoro...

maribell
20. máj 2013

ahojte ja sa pridam ..maly ma 9 mesiacov a 5 zubov 🙂 zubky si neha vycistit pekne ale mam otazku so zubnou pastou..treba ju pouzivat? netreba? ..aa ak ano ako mu vyplachcem pusu? :D ..to si neviem predstavit

veronicka1901
20. máj 2013

@maribell Pre takéto detičky sú zubné pasty s nízkym obsahom fluóru, pretože ich deti prehĺtajú. Máloktoré dieťa by si asi dalo vypláchnuť ústa, skôr by som sa bála, že sa tou vodou zadusí, keď už sú väčšie, dajú si to vysvetliť a vypláchnu pusu. My ešte nevyplachujeme 🙂

winka99
20. máj 2013

@maribell netreba tej pasty dat vela na kefku,staci len kusok, ako hrasok priblizne....nevadi ked ju dieta zje

blue99
6. sep 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
qtinka46
21. sep 2014

My sme začali používať kefku asi od jedného roka, vždy keď si čistím zuby ja , tak naša zobere kefku a napodobnuje ma 🙂 Je to sranda aj pre mňa aj pre nu 🙂

adelakk
21. sep 2014

@nitka ja ma uz druhe dieta a u oboch sme zacali umyvat hned ked sa zubky objavili. Samozrejme 8 mesacnej dcere umyvam bez pasty a pouzivam gumovu kefku, ktora sa nasuva na prst. Syn si zacal umyvat s pastou ked mal asi 16 mesiacov. Zo zaciatku potreboval pomoc, aby boli zubky naozaj ciste. Coskoro bude mat tri roky, umyva si pekne sam. Ja ho iba skontrolujem.

adelakk
21. sep 2014

@nitka :D teraz pozeram kedy bola tema zalozena, predpokladam, ze teraz si uz zubky umyvate ;)