Od akého veku začať umývať zúbky?

nitka
28. nov 2007

Ahoj babenky.Mam pomaly 14 mesacnu slecnu ktora ma asi tak 9 zubkov a vobec neviem kedy ich zacat umyvat a aku pastu pouzivat...

zuzu13
28. nov 2007

nitka, začni hneď...my zúbky umývame už dlhšie, a stále len vodou...bez pasty... 😉

alysea
28. nov 2007

Ahoj nitka, treba už umývať, ja osobne používam aj kefku aj pastu Elmex a som spokojná. Umývať sa majú už dasienka handričkou a od prvého zúbku sa má takou malinkou prstovou kefkou ale tvoja slečna má už veľa zúbkov tak klasickú detskú kefku 😉

cat
28. nov 2007

nitka, hm, zubky sa maju umyvat odkedy vyrastu, tie prve len takou nasadkou na prst, aby si babo zvyklo, neskor kefkou, co sa tyka pasty, nam Dr. odporucila Elmex pre deti.

cairka
28. nov 2007

Ahoj. Nám pediatrička radila hneď ako jej vyšli prvé zúbky. Najprv len gázou, zhruba od roka používame kefku a asi od 16 mesiacov aj pastu. My používame Elmex, ale je viac detských na výber.
Malá si pekne nechá umyť a potom obhrýźa kefku 😅 dúfam, že čoskoro odo mňa odkuká, že má tou kefkou zúbky šúchať. Umývame si spolu, takže ma vidí ako to robím.

geegee
28. nov 2007

my umyvame odkedy ma maly asi 5 zubkov...teraz ma 16 mesiacov a zubky umyvame s detskou pastou Elmex rano aj vecer. Podla mna je najvyssi cas na to, aby ste zubky zacali umyvat.

nitka
autor
28. nov 2007

Booooze som ja ale krkavcia matka ☹

cairka
28. nov 2007

Nitka, nikto učený z neba nespadol. Ale sa divím, že ti nespomenula pediatrička.

alysea
28. nov 2007

Ale nie si, nevedela si, keby si bola krkavčia tak ťa to ani nezaujíma, tak poobede nabehni do obchodu a večer už čistíte 😉 🙂

nitka
autor
28. nov 2007

Takze mozem kupit detsku pastu elmex?Hned od dnes zaciname...

cairka
28. nov 2007

Elmex je dobrá, je od prvých zúbkov do 6 rokov

nitka
autor
28. nov 2007

a tu pediatricku vyhresim... 🙂

nitka
autor
28. nov 2007

A ako vase dietky si chcu umyvat zubky?a co stoji ta pasta a to je len jeden druh tej detskej?

alysea
28. nov 2007

elmex je veľmi dobrá, určite sa ti osvedčí

babulka
28. nov 2007

My od prveho zubku. Najprv len cistou kefockou, teraz uz aj pastu. Kefku ma rad, od malicka ju mal v ruke, takze u nas nie je ziadny problem. 😀

jejke
28. nov 2007

Ahojte,
prave sme sa vratili z preventivnej prehliadky u zubara.
Uz skor nam zubna odporucala dasienka cistit gumenym naprstkom, tzv. "Infa dent" ktory je dostat aj v lekarni.
Je to taka sada so zubnou pastou, vraj od 3 mesiaca, ktora je neskodna aj ked ju dieta prehltne.
Dozvedam sa tam zaujimave veci, doposial som citala ze materske mlieko obsahuje cukor a preto sa dojcenym detom kazia zubky....
Asi presny opak je pravdou, 🙄
"...materske mliecko obsahuje ochranne enzymy, ktore prispievaju k zdravemu zubnemu prostrediu..."

alysea
28. nov 2007

nitka večer jej čisti ty ale cez deň jej ju daj, nech si sama skúša ber ju so sebou keď si ty čistíš a ona ťa bude napodobňovať. Peťko si rád čistí, niekedy protestuje, že si ide sám, ale vcečer mu nedovolím, nech má na noc poriadne vyčistené a cez deň hockedy behá čistiť si 😉

nitka
autor
28. nov 2007

to je mile alysea 😀

bubca
28. nov 2007

My sme začali čistiť hneď,ako sa objavil prvý zúbok.Keď boli väčší,najprv si zúbky vyčistili sami a potom ešte raz ja,aby som mala istotu,že sú zúbky naozaj čisté...používali sme klasické detské zubné pasty...a s Davidkom to tak robím dodnes,pretože aj keď si zúbky čistí s veľkým nasadením,sem tam na niektorú stranu zabudne a drhne jen jednu časť 😀

jejke
28. nov 2007

Ked malemu necham zubnu kefku on ju tak rozstrapka, hryzenim, ze mozme menit kefky kazdy tyzden 😝
Zacne sam a potom prevezmem cistenie zanho, nie vzdy suhlasi ale zaberu"cerviky, co vycisti len mamka" 😉

cat
28. nov 2007

my bojujeme a to kazdy den, inak sa neda. On by kefku len cmulal a mna to dohana do sialenstva kedze ja si na toto velmi potrpim 😢

bubel
28. nov 2007

my mame vsetky mliecne zubky od dvoch rokov, a umyvame tiez uz od dasienok, potom zubky, bez pasty, potom takou, co sa nemusi vyplachovat a teraz elmex-je super, Sara si zubky umyva celkom rada, ale asistovat musi maminka nik iny..drhneme asi dve minuty..vypluvame 😀 celkom sa na tom bavime, no nie vzdy, niekedy tiez zurim...ale na to, ze si ich umyvame uz od skora, sa jej aj tak odlupuje sklovina z dvoch zubkov...neviem cim to je, lebo sladkosti vela neje

elise
28. nov 2007

nám ako vyšiel prvý zúbok tak sme boli u zubára ten nám povedal že máme umývať zúbky prstovou kefkou s troškou pasty elmex od 0-3 rokov tak umývame pred vyrastením zúbkov sme vytierali ďasienka gázou a vodou. aj detská lekárka povedala že začať umývať čím skôr, lebo sa deťom zúbky viac budú kaziť

nitka
autor
28. nov 2007

Tak mi uz mame pastu a kefku ale nemyslim si ze malej sa to bude pacit...No uvidime,ale nevidim to ruzovo.Tak vecer to vyskusme 😉

susik77
28. nov 2007

ahojte, akurat dnes som premyslala, aka znacka zubnej kefky je dobra?My pouzivame s manzelom Curaprox.Existuju aj Curaprox detske kefky?

baileysa
28. nov 2007

susik, aj my pouzivame tuto znacku a myslim, ze som zahliadla aj detske, ale som si nie ista...

tutifruti
28. nov 2007

Existujú aj detské, my používame... a tiež pastu elmex, malá má už tri roky a keď sme chceli pastu vymeniť /v obchode nemali elmex/, tak ju tak natiahlo, že sme hneď utekali do iného... 😉 U nás boli rôzne obdobia umývania zúbkov... Najprv si ich umývala rada, potom nie, a tak je to doteraz... Obdobie vzdoru nám dalo zabrať... Kúpili sme aj malinké presýpacie hodinky,ktoré sú určené pre deti, ako časovač na umývanie zubov, vyháňame kazyzubyská a rozprávame o nich príhody a podobne... A keď už fakt nič nezaberalo, tak som povedala, dobre tak ti zúbky neumyjem.. a malá len tak utekala do kúpeľne... Inač naša zubárka povedala, že máme malej umývať zuby do 5 rokov, lebo že ona si sama ešte riadne nevie, samozrejme, že aj ona si má nacvičovať. Aj u zubárky sme boli najprv na návšteve, druhýkrát malú previezla v kresle, a až tretí krát pozrela do úst, vraj aby sa nebála a nemala z nej traumu... Tak ja len dúfam, že to zaberie...

roasha
28. nov 2007

my sme umyvali zubky,hned ako sa prerezali prve,zo zaciatku len kefkou,a neskor sme dali aj trosicku pasty.mame take mile video,este mala nemala rok,suchlovala zubky,a nechcela ani za svet odlozit kefku,suchala....suchala.... 🙂

majkac5
28. nov 2007

Ahojte nas syncek si zubky umyva rad,nam zubarka odporucila Lacalut

biccy
28. nov 2007

My sme zubky zacali umyvat nedavno,mame ich osem.A umyvame s trosickou pasty Elmex,ktora je uz od prvych zubkov. 🙂

ivankaalenka
28. nov 2007

No, moja si nechce dat do pusinkay ani siahnut, som z toho zufala ja si na zuby velmi potrpim, dufam, ze sa to zmeni, mame 6 zubov.