Odkedy umývate deťom zúbky?

mirareisenauer
15. jan 2015

Ahojte. Chcela by som sa spytat odkedy umyvate svojim detom zubky. Moj drobec ma 2 roky no velmi sa mu do toho nechce. A nerada by som ho nejak nasilu nutila, aby sme neskor nemali z toho traumu. 😀 Zubky ma ale krasne biele, rovne. Zatial ziaden problem.

lyzzy
15. jan 2015

Od prvého zuba....chce sa,nechce sa...raz ti za to poďakuje..

Čím neskôr začneš tým ten boj bude horší

zabina27
15. jan 2015

@lyzzy a cim od prveho zuba? my mame taku kefku na prst, skor na hranie, steklime mu tym pusinu 🙂 nas ma 2 zuby zatial, ale tak navazno, ze kefkou, tiez neviem, kedy zacat

lyzzy
15. jan 2015

@zabina27.... Normálne kefkou...sú kefky od 0 do 36 mesiacov napríklad curaprox...a stačí čistá voda....tu kefku na prst sme mali aj my....masirovala som mu tým ďasná ale zuby normalka kefkou

dani125
15. jan 2015

Moji mali maju rok aj 8 mesiacov a umyvame detskou kefkou, trochu im pomozem, ale oni najradsej, keď ma mozu napodobnovat, takze si spolu umyvame, je to formou hry, aby ziskali navyk.

gr
15. jan 2015

@zabina27 moj zubar mi odporucal 2 x denne "cistit" zuby gazou natiahnutou na prst a neskor kupit detsku kefku (ked uz bude mat dost zubkov) s tym, ze do 2 rokov cistit kefkou a detskou pastou 1x denne (vecer) a 1x denne bez pasty a od 2 rokov uz normalne cistit 2x denne s detskou pastou. A male deti od 2 rokov maju chodit kazdeho pol roka na kontrolu k zubarovi. Drobec ma krasne zuby a dufam, ze to tak aj zostane 🙂 A idealne zabavnou formou, nejaka oblubena pesnicka, pripadne cistit si zuby spolu s drobcom a ja este vzdy docistujem, lebo syn tu kefku skor zuje 🙂

dorotka2013
15. jan 2015

Môj synovec ma 7 mesiacov, 4 zuby a ja som mu kúpila takú silikonovu kefku...Kushies sa vola...nedávajú mu na ňu pastu...len ju ohryzkava a tým si čistí zuby úplne od prvého zúbka 🙂...podľa mna super vec...

radlinka
15. jan 2015

Od prveho zubka, kupis najmakksiu kefku 0, a ziadne jupiky a sladke malinkovky, maskrty a zbytyocnosti to je zaklad. 😉

liz_lemon
16. jan 2015
sense
16. jan 2015

od prveho zuba, teraz ma sice dva roky a zubky pekne ale o rok dva moze maz uz jeden dva kazy (samozrejme nemusi)....nejde o to ze ci sa mu chce alebo nie a nemusis ho do toho ani silit....umyvajte zubky vzdy vtedy kedy si ich umyvate aj vy rodicia, kup mu kefku urcenu pre jeho vek - je ich na vyber dost...elmex, signal, trisa....a kedze ma uz aj stolicky mal by mat aj pastu zas napr. elmex pre dany vek, ma velmi malo flouru takze nie je problem ak dieta este nevie vypluvat a umyvat poriadne aspon 2x denne

My to robime nasledovne: Aylin ma svoju kefku plus ma druhu kefku s kt. jej umyvame (teda doumyvavame my)...na obe dam trosilinku pasty a s tou svojou si umyva ona kym si umyvam aj ja svoje, a potom si to vymenime - ja doumyvam jej a ona mne (skor postekli) ale ucel splneny, a po obede si ide umyt sama , niekedy aj patkrat za den ale vtedy ju necham samu nech sa pohra...potom dostane poharik s vodou a vyplachne si ....(ma 20 mesiacov a naucila sa aj vypluvat uz teda babka ju naucila)....

a ako napisala @lyzzy cim neskor zacnes tym to bude horsie....lebo bude aj vo faze vzdoru atd atd...

a este tip na youtube je velmi vela pesniciek o umyvi zubkov: ci fiha, alebo spievankovo, miro jaros....mozes skusit ako motivaciu, dokonca aj o zubnom kaze - oblubena mojej dcery tu si nasla sama....

gretocka
16. jan 2015

od prveho zubka prstom a potom cca po roku som kupila Curaprox Kids, ta mi pride taka najjemnejsia, pastu pouzivam vyhradne Elmex detsku.
Mali sme obdobia, kedy sa im moc nechcelo umyvat zubky, tam sa mi parilo z hlavy ako ich namotivovat, takze sme vela spievali, rozpravali a podobne.
Dnes uz obaja pouzivaju eletkricku kefku s detskymi nasadkami, velmi ich to bavi, dokonca keby som aj ja zabudla, tak oni si pytaju ze umyt zuby. Na zaciacku si umyvaju sami (trva to asi 10 sekund), potom ju vypnu a zavolaju ma aby som im skontrolovala.
Urcite treba zacat a nepopustit... s laskou a nie nasilu, ale pravidelne a s motivaciou.

dollynkaa
16. jan 2015

@mirareisenauer my sme zacali vcera kefka pasta a umyvame.mala ma 9mesiacov 8zubov tak si myslim ze by sa mali umyvat ved aj ona papa hocico a spinia sa jej zuby presne akonam

sarinka2012
16. jan 2015

Od prve zubka - to som nechala dcerku samu pekne žužlat fefku a neskor som to robila ja a teraz to mame rozdelene,najprv ja prebehnem zubky s pastou a potom si ich este dočisti na sama 😉 😉

kitty88
16. jan 2015

od prveho zubka silikonovou kefkou na prst, od roka cistou kefkou bez pasty a teraz sme zacali nedavno pouzivat aj pastu... kefku mame curakid... moja si sama pyta kefku aj 3x denne, "umyva" si sama, ale vzdy jej potom este docistujem.

fopka
16. jan 2015

my sme zacinali od prveho zubka,samozrejme,nie je to precizne umyvanie,ale islo o to naucit sa to ... teraz zuzleme kefku,ale najprv spapa pastu 😀 asi ako vacsina deti na zaciatku

22beba
16. jan 2015

my každý večer pred spinkaním a ráno po zobudení 🙂 ale až od 2 r.. pretože mal strasne neskoro narastené zúbky a pred tým ho to skor bolelo na ďasienkach ☹

katarinamarkova
16. jan 2015

@mirareisenauer odo dna ked zacal liezt von prvy zubok....najskor stylom - umyvanie - pohryzkame kefku, posteklime....kefka je fajn hryzadlo 🙂
cim viac bolo zubkov, tym viac sme umyvali.
vsetci traja akosi prirodzene takto pochopili ze kefka patri do ust 🙂

zabina27
16. jan 2015

@liz_lemon presne taky silikonovy naprstok mame, len este sa priznam, ze pravidelne nepouzivame, musim zacat teda kazdy den 😉