Odmietali vaše deti umelé mlieko počas prerezávania zúbkov?

saskia222
27. okt 2021

Dobry den, chcela by som sa opytat. Mame skoro 11m dcerku. Ma uz 2 zubky, s ktorymi sme sa dlho vytrapili kym vysli a mam pocit ze je to tu zas- zly nocny spanok, odmietanie jedla, sopliky…cez den papa teraz dost malo, ale nieco zje (na obed polievky, chlebik, chrumky🤦‍♀️) no ked jej ideme dat na noc UM je to katastrofa. Mala cumlik z flasky stiska v ruckach, napina sa ked ho pije, place… vypije ledva 80 ml (inokedy vypila 180ml). Myslite ze to je zubkami?
Mala bola cca do 9m kojena, odvtedy mame Bebu 2, ale zatial s tym nemala nikdy problem. Doteraz…

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
27. okt 2021

@saskia222 môj syn vždy keď ho niečo bolelo, tak odmietal jest aj piť. Už som sa naučila, že ho netreba nútiť, doženie to keď bude lepšie. V noci je bolesť najhoršia, preto plače a odmieta pit. Odporučila by som na noc sirup proti bolesti, alebo obklad na paticky z jablcneho octu.

denden77
27. okt 2021

netreba ju nutit.. aj moja sem tam cucne 20ml, sem tam vypije fullku 210 🤷‍♀️😊

marianarem
27. okt 2021

@saskia222 U nas to bolo pri kazdych zuboch inac. Pri niektorych vadilo pitie, pri niektorych zase jedenie a len pit, alebo vadili veci so supkami, kysle veci...Ono ta bolest z napuchnutych dasien moze vystrelovat kade tade a pitie z flase moze byt bolestive. U nas bol aj taky den ze som davala vodu lyzickou z misky ako polievku.

ivangeline
28. okt 2021

Mozno to nie je zubami ale zaspavanim?

karolinka1991
28. okt 2021

@saskia222 Ahoj, moje prve dve dcerky presne v tomto veku zacali odmietat pit umele mlieko, no ony ho pili od zaciatku. Podla mna to bolo skor tym, ze uz im jednoducho viac chutila ina strava. Po roku som UM nahradila klasickym a bolo po probleme a pomalicky uz zacali papat normalnu stravu. Som zvedava, ci to bude tak aj teraz pri tretej, ale tipujem, ze hej.

bikarbona
28. okt 2021

@saskia222 akurat koncom jula nasej vychadzali dalsie zuby a bola neevozna a nepila mlieko. Neubudlo z nej. Zas taha.

renatabystrica
29. okt 2021

@saskia222 dobrý deň,my prezivame to iste, určite je to zubkami. Mam tri deti, takze sme si presli hocicim.

haidi
29. okt 2021

Dcérka posledné 2 týždne je taká, že odmieta celú dávku nedopije a počas jedenia je nekľudná nervózna a idú nám spodné oba naraz už ich vidno práve sa prerezavajú🙏🏻🥴 začala som dávať aj prikrmy na začiatku jedla pekne prvé dni teraz ako idú zuby nechce ani ústa riadne neotvorí.

jaja066
29. okt 2021

@saskia222 ahoj u nás to bolo zhruba niečo pre 2 rokom. Do vtedy na umelom mlieku a zrazu ho začal večer odmietať. Tak sme skúsili kravské a to hneď vypil a od vtedy pijeme kravské. Proste mu len prestalo hento chutiť