Pečatenie zubov. Koľko to vydrží?

kometa
27. nov 2008

Možno v niektorých iných témach bolo niečo spomenuté, ale chcela by som vedieť viac...A možno aj niekto iný....
Máte skúsenosti s pečatením zubov, robí sa to len na stoličkách? Koľko to vydrží? ......atď......
Díky za rady, tipy.

katka76
27. nov 2008

robi sa to na ploskach zubov - teda na stolickach, vydrzi to tak pol roka, ale o zuby sa treba nadalej poriadne starat. u nas to stalo 100sk za zub

katka2
27. nov 2008

mne tiez pecatili stolicky, a mam to uz cca 4-5 rokov a zatial su bez kazu 🙂

jaduska
27. nov 2008

raz tu bola téma, v ktorej sa spomínalo pečatenie. Písala tam jedna žienka, ktorá s tým robí. U dospelých to vraj nemá až taký veľký význam, lebo dospeláci majú väčšinou medzizubné kazy, ale zas to nie je také drahé, aby to nestálo za pokus 😀

kometa
autor
27. nov 2008

Katka, to len na pol roka, ja som myslela, že na niekoľko rokov? Či je to individuálne? A robí sa to, až narastú nové stoličky, pochopila som správne?

bubaczik
27. nov 2008

no u nas vysiel jeden zub na 600sk 😒 za 100sk sa oplati... 😉

bibula
27. nov 2008

aj dcere zapecatila 🙂 neviem za kolko to robi,nas brtala ako znamych a dceru ako "rizikovu" z pohladu na moje zuby 🙂 takze sme platili okolo 200sk na zub.

sestri
27. nov 2008

malo by to vydržať dlhšie ako pol roka...moja dcéra to má už asi 4 roky a len raz sme jej dávali prepečaťovať.

bubaczik...tak 600sk je riadne veľa...

inak je to vlastne prevencia, robí sa to na stoličky, niekto pečatí aj 4 a 5 zuby.samozrejme netrba ani po pečatení zanedbať hygienu.odporúčam to každému.

jankita
27. nov 2008

Tiez odporucam pecatenie. Mne zapecatili zuby mudrosti, lebo tie su vraj rizikove. A kazy nemam uz niekolko rokov. Ale o zuby sa treba starat, to potvrdzujem. Ak ma niekto zle zuby "v rodine", tak mu to podla mna velmi nepomoze.

sestri
27. nov 2008

nie vždy je kazivosť dedičná.

bibula
27. nov 2008

ved pecati sa len na zdrave zuby,alebo bez velkeho kazu-iba vtedy to ma vyznam.....
spravila jej-hlavne preto,ze je rodinna znama a nie pre dedicnost-ale asi aj to bolo trosku podkladom na to.-co som rada 😅

andreah70
27. nov 2008

Moje obidve deti majú zapečatené všetky stoličky. postupne ako im vyrástli som im ich dávala zapečatiť.. u našej dr. stojí jeden zub 150 Sk, je to dobrá vec zatiaľ nemali ani jeden kaz a dúfam že im to dlho vydrží
Inak určite to pečatenie nie je len na pol roka, dcéra má tie prvé stoličky zapečatené už najmenej 5 rokov

junovka
27. nov 2008

tak, my teraz cakame ked sa uz uuuuuplne prereze Timke stolicka, aby sme sli zapecatit.Nas to bude stat asi tak okolo 200 Sk a vraj to vydrzi 5 rokov.Pecati sa to zvrchu, ale ako zubarka vravela, aj ten zapecateni zub sa moze pokazit a to z boku 😒

sestri
27. nov 2008

samozrejme, že sa môže pokaziť z boku, na to sú medzizubné kefky....s normálnou kefkou si medzizubné priestory riadne nevyčistíte

kometa
autor
28. nov 2008

Baby, moc Vám ďakujem za info, no my máme zatiaľ nové zuby len predné, takže počkáme na nové stoličky a ideme "do toho" tiež.... Len sa musíme poobzerať po nejakom zubárovi 😉 ...

nevesta
28. nov 2008

Tak o tomto pocujem prvy x, co je to? 😕

bibula
28. nov 2008

robi sa to vacsinou deti-je to zaliatie zadnych stoliciek-kde su plosky-aby sa zarovnali a aby tam neboli tie priehlbinky,kde sa usadzaju necistoty a vznikaju kazy.
niekto to robi len nauplne zdrave zuby,niekto si trufne aj na opravene ploche kazy,ale na zuby s hlbokymi kazmi sa to nema robit/aj ked su po oprave/.

ani3012
3. nov 2010

@xlucia @junovka @zuzik1983
ďakujem vám za odpoveď,za pečatenie zúbkov.
už sme včera na tom boli a platili sme 12 eur za 4 zúbky. Takže fajn,som strašne rada,že to nebolo tak ako som počula,že zub stojí od 5-17 eur 😝
trvalo to len chvíľku,vnútri sme boli asi 15 min. Najskôr mu tie zúbky vyčistil,potom nastriekal nejakú vodičku(asi dezinfekčnú-ale to len tipujem) a potom mu zalial ryhy nejakou bielou látkou,ktorú modrým svetlom ponahrieval a aj sme tak išli domov.Povedal,že už aj môže jesť,že už je to tvrdé.

enya00
14. apr 2015

@sestri ahoj prosim ta malej to davali na mliecne zubky?lebo idem s malym a ma 3 zadne derave,tak neviem ci zapecati zdrave,alebo aj tie derave

orieskova
14. apr 2015

@enya00 nie na mliecne zubky sa to nedava,dava sa to len na trvasle do pol roka po prerezani,len na stolicky a crenove zuby

enya00
14. apr 2015

@orieskova no jemu to chce dat na mliecne....tak neviem ci to dat,teda ak to pomoze jasne,ze dam,len toto som tiez pocula,ze na mliecne sa to nedava

orieskova
14. apr 2015

@enya00 Uplna zbytocnost,skoda penazi

enya00
14. apr 2015

@orieskova myslis? 😒

orieskova
14. apr 2015

@enya00 urcite.a vbobec nie ked uz ma nejake pokazene.moze mat aj na inych nejake mikrokaziky a moze zacat boliet.staci az na trvale,urcite

enya00
14. apr 2015

@orieskova no teraz si mi dala chrobaka do hlavy 😀 musim pozistovat,na nete som nasla tiez,ze sa pecatia az trvale

orieskova
14. apr 2015

@enya00 no vsak hovorim,aj my tak robime..nerob paniku🙂

sestri
16. apr 2015

my sme pečatili aj mliečne na žiadosť rodičov...tí mali velkú kazivosť, je to už rok a malej to stále drží

sestri
16. apr 2015

samozrejme len zdravé...pokazené nie

jenny2009
8. okt 2015

prave som citala prispevok o skodlivosti fluoru,ktorym sa zuby pecatia,,,, tak zvazujem ci to teda mam nechat robit ...........nejake skusennosti prosim 🙂?

jenny
11. dec 2016

Ahoj obnovujem temu. Zubarka nam odporucila pecatenie zubov, ake mate s tym skusenosti?
Ak su tu nejake nazory preco nie alebo ano rada by som si ich vypocula. Dakujem

hela_tn
11. dec 2016

mna by zaujimalo hlavne tie, co ste davali pecatit zubky detom uz davnejsie, ci by ste do toho sli zase..ci sa to oplatilo.dakujem