Po pôrode sa mi kazia zuby

bezmena4
16. apr 2018

Babenky prosim vas nejde k detske zuby ale o moje 😂 Po malom sa mi zacali kazit dva predne zuby ako keby mi isla dole sklovina. Mate to tiez niektorá alebo mala ste? Zablombovali vam to? Alebo ako? Ked som bola u mojej zubarky ked mi to zacinalo tak mi povesala ze chce za spravrnie 500€ takze idem menit zubarku.... Lebo u dalsej chcela za jeden zub iba 30 🙂 A ak mate toe plomby biele je vam to celmi vidn

katharines
17. apr 2018

@bezmena4 ak si najdes dobreho zubara, blomby nebude vidno. 500€ je skutocne strasne vela, len za 30 si tiez nie som ista. Sak uvidis. A doplnaj vit D3 s omega -3 kys, Ca (napr sezamove semienka), K2 (ten je napr. V kapustovitej zelenine).

viera77
17. apr 2018

Presne, hlavne treba doplnat vitaminy a mineraly, hlavne D3 a vapnik, pisem z vlastnej skusenosti...takisto ako telo, tak aj zuby potrebuju dostatocnu vyzivu a tehotenstva a dojčenie oberaju ženy o vsetky dolezite vyzivne latky... koli zvysenej kazivosti v minulosti mam zuby doslova posiate bielymi plombami a nie je ich vidiet, kazdy si mysli, aky mam dokonaly chrup😉

monane
17. apr 2018

to tak býva, že po pôrode začínajú kaziť zuby. treba si čo najskôr zbehnúť k zubárovi, nech opraví čo sa dá, aby nebolo potom jedinou možnosťou len zub umelý

biokozmetika
17. apr 2018

mňa našťastie včas zubárka ešte pred tehotenstvom upozornila, že pri tehotenských nevoľnostiach si netreba zuby hneď bežať umyť ale len opláchnuť vodou, niečo zajesť a až tak ísť umyť lebo po nevoľnosti tá kyselina veľmi oslabuje sklovinu a keď sa hneď na to zuby umyjú tak sa sklovina veľmi opotrebúva. každopádne ako baby píšu doplniť vitamíny- hlavne D a vápnik. a tiež mám celé zuby poblombované (ešte síce pred deťmi) a ani to nevidno 🙂 len treba nájsť šikovného zubára ak ide o tie dve predné!

bezmena4
autor
17. apr 2018

Dakujem za odpovede 🙂 no ja mam jeden uz umely ked som mala 14 sa mi vybil tak mam keramicky prvy a druhy sa ni terazvzacal kazit a hned dalsi vefla umeleho 😖 som z toho na nervy. Uz som rozmyslala ze si dam protezu a mam pokoj😂