Pomalý rast vlasov a zubov

kamka277
13. okt 2015

Ahojte maminky. Chcela by som sa poradiť. Našej 7 a pol ročnej dcére veľmi pomaly rastú vlasy a zuby. Dva predné horné zúbky, ktoré jej vypadli ešte v júni, nie a nie narásť trvalé. Je to v pohode, že po 4 mesiacoch, ani náznak, že sa jej trvalé zuby ešte neprerezávajú? Vlásky som jej dala podstrihnúť ešte v máji, lebo túži mať dlhé, ale keby ste videli foto pred piatimi 5 mesiaci a teraz, skoro žiadny rozdiel. Taktiež dva dolné predné mliečne zuby jej vypadli a trvalé rástli relatívne pomaly, no už konečne akú takú dlžku po roku a 4 štyroch mesiacoch dosiahli, v podstate sú na úrovni mliečnych zubov. Neviem, či to je len nedostatok vitamínov, ale to bude iný problém. Rozmýšľala som, či sa mám poradiť s detským a zubným lekárom, alebo si len robím zbytočné starosti. U staršej dcéry taký problém nemám, vlasy jej naopak rastú rýchlo a má ich poriadne husté, rovnako zuby, ak jej mliečne vypadli, trvalé sa hneď tlačili.

snehulienka2
7. aug 2022

@kamka277 Dobrý večer, viem, ze presla dlha doba, no zaujima ma ako ste pochodili so zubkami u dcerky, boli ste niekde u dr?... Mame to podobne u syna, so zubkami, vlasy rastu neurekom, ale zubky kym sa len ukazu a kym narastu tak to trva dllllhhhuuu dobu, aj ked uz davno maju uvolnene miesto, skor vypadnuty zubok... Chyba nejaky vitamin, alebo kam sa mam s tymto obrátiť? Pomoze zubna dr? Dakujem vam za akukolvek odpoveď ☺️

kamka277
autor
13. aug 2022

@snehulienka2 Dobrý deň. Dcéra má už 14 rokov a zúbky jej narástli bez problémov. Má ich krásne ako aj vlasy krásne husté 🤗
Verím, že aj u vášho syna to bude rovnaké. Chce to len čas.🥰 Žiadne extra vitamíny, či výživové doplnky neužívala. Prajem Vám všetko dobré 🍀