Pomoc, bojím sa zubára

mejbelyn1994
4. jan 2019

Dobrý deň. Chcem sa opýtať mám strašný strach od zubára. Keď som bola malá tak som mala zlú skúsenosť so zubárov. Mala som asi 12r. A miesto zlého zubu mi vytiahol zdravý bez injekcie. Zuby mam v zlom stave hlavne predné potrebujem nový zub a aj samozrejme vŕtanie.. Poraďte mi ako prekonať strach 😱 Vždy keď vojdem do ambulancie spanikarim.. Neviem sa zbaviť toho strachu. Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti keď mi pychne injekciu bolí to aj vtedy? Ďakujem za odpoveď

zuzipolo
4. jan 2019

@mejbelyn1994 ahoj,ja mám panický strach zo zubára.zubarka čo mám teraz je známa a už len keď idem na preventívnu prehliadku tak sa rozplačem (som dospelá žena,ale neviem si pomôcť)..ak mi má niečo robiť tak mi musí umrtviť zub a až potom môže niečo robiť.inekcia štipne a potom nič nebolí..ak ti to umrtvi tak to dáš 🙂

vikinecka89
4. jan 2019

@mejbelyn1994 mne sa v 12 stalo nieco podobne, ked mi zubar vrtal v kuse asi pol hodinu a to som povedala, ze k zubarovi uz neidem. Ale zacal sa mi robit na prednych kaz a musela som... Isla som s placom, ale zubar mi hned dal injekciu. Akoze injekcia zaboli trosku ale potom uz nic nie je citit, a do dnes chodim k zubarovi s respektom ale sadam do kresla a zubarka uz vie, ze len s injekciou a ona si moze kludne robit to treba... Drzim palce... S injekcia boli podstatne menej ako vrtanie. A este tip. Ked mi robila velke kazy, a citila som ze injekcia vyprchava tak som si vzala tabletku od bolesti a bol klud.

sense
4. jan 2019

Ked pichne injekciu citis len tak boliet neboli... ak nedokazes strach prekonat skus sa informovat o narkoze...urcite si daj zuby do poriadku.nielen.z estetickeho ale hlavne zdravotneho hladiska

whatever1
4. jan 2019

@mejbelyn1994 injekcia je od toho aby ta to nebolelo🙂 Keby si aj po nej citila trochu bolest tak povies a este ti dopichne.

monikafeliz
4. jan 2019

ak chceš vyskúšaj hypnózu, sesternica sa tak zbavila klaustrofóbie, stačilo jedno sedenie

drimonna
4. jan 2019

@mejbelyn1994 Ja som u zubára bola 2 krát za život... A to len kvôli vytrhnutiu zubu a na vŕtanie...Zo zubami problémy nemám... Treba si ich umývať každý deň.Ked pychne inekciu, tak to nebolí 🙂 Pocítiš iba pich a hotovo...