Poradie rastu zúbkov

ryderka7
21. júl 2017

Ahojte maminky, rada by som sa spytala na rast zubkov u dietata. Nas maly ma teraz 18,5m a ma horne 1,2,4 a dolne 1,4. Pokial viem, zubky rastu zvycajne v poradi, 1,2,4,3,5. Co ma matie je, ze nas maly ma uz dole stolicky 4ky taky mesiac-dva, ale dvojky mu stale nerastu. Nasla som pritom info, ze dvojky zvyknu dorast do 16m. Je to normalne? Stretli ste sa s tym? Ci je to dovod ist k zubarovi, moze mat nejaky problem? U zubara sme boli spolu, ked som mala preventivku ja, len aby sa zoznamil s prostredim a zubar povedal, ze vysetrit naozaj ho staci, ked bude mat vsetky zubky, okolo tych 3r. Teraz si ale robim starosti, ci su tie chybajuce dvojky ok? Dakujem🙂

pininka
21. júl 2017

Urcite nerastu postupne u kazdeho dietata,nemusis sa bat. Moj najstarsi mal prve dva zuby v troch mesiacoch a bola to najprv horna dvojka, potom dolna jednotka. A tak mu cik cak vysli vsetky zuby a nebol ziaden problem.

lilu7
21. júl 2017

syn mal prvy zub ako 13mesacny horna dvojka🤣🙈

oros
21. júl 2017

@ryderka7 to je u kazdeho dietata individualne, to poradie. A stava sa, ze nejake zuby zalozene nie su, ale to neznamena, ze aj trvale nebudu. Ked bude starsi, skontroluje sa to na rtg. Ale urcite mu narastú, ziadne stresy.

orieska325
21. júl 2017

U nas prve zuby v roku aj ro solne jednotky ..pak horne..pak stvorky...trojky..a ta daaaa dvojky mu vysli v 2.6r a 2.8r...to mi zubarka tvrdila ze za 36 rokov praxe nikomu nad 2 roky zuby nevysli..nie dvojky..a nam ano..len tak kukala ked sme dosli..takze nic nie je nemozneeee

orieska325
21. júl 2017

Pardon za preklepy oprava:aj to dolne jednotky...😝

ankare
21. júl 2017

Môjmu veru vychádzajú zúbky pekne v poradí 1, 2, 4, 3 a teraz mu idú 6.
Ale je to individuálne u každého dieťaťa...

ryderka7
autor
21. júl 2017

@orieska325 tak toto ma ukludnuje🙂 kn ma totiz aj 3ky opuchnute, ze sa tlacia, ale tie 2ky ani naznak. Mozno sa pridame k prekvapeniam vasej zubarky🙂

lilu7
30. aug 2017

Nam vysli 4zuby skoro naraz ale bol to masaker vyse mesiaca ufff

ryderka7
autor
2. sep 2017

No u nas stale vsetky zuby po 4ky vratane, okrem dolnych dvoch, vyzera to haluzne😅

maminecka2
2. sep 2017

@ryderka7 Jasne ze to nemusi byt podla ucebnice 🙂 Inak- mojej malej rastli dvojky tak akoby viac zboku, som bola presvedcena ze su to trojky, sa mi zdali hrozne daleko od jednotiek, a nakoniec sa tam nejako zrovnali a boli to fakt dvojky 😉 Teraz sa jej tlacia trojky takze mame veselo- tie su najhorsie, horsie ako stolicky...