Poraďte niečo na nervozitu z rastu detských zubov

amdeis
13. okt 2008

Ahojte. Mam cerstve trojmesacne deticky a uz treti tyzden sa nam bolestivo posuvaju zubky. Este sa neprerezali, to este moze trvat, ale slintame, obhryzame pasticky (najlepsie hned dve naraz), mamicku, cumel dobre ze nie stolicku, mame slabe teplotky ale najma sme straaaasne nervozni. Danielko to zvlada lepsie ale Šimonko place zo spanku, nemoze papkat ani spat a pod. Poradte mi nieco pre trojmesacne deticky lebo vsetko je az od 5 mesiaca a ja im nechcem uskodit. Dakujem.

wien
13. okt 2008

ahoj. aj môj synček má akurát také stavy - asi 2 týždne. v posledných dňoch sa mi zdal nervózny až moc, tak mi v lekárni poradili Mundisal gel. nie je tam písané, od koľko je pre detičky určený. na ďasienká sa to natiera maximálne 3x denne a zdalo sa mi, že dnes bol už troška kľudnejší. hryzátka mu ešte moc nevoňajú, najlepšia je vlastná pästička alebo mamin alebo tatinov prst 😀

bubba
13. okt 2008

ahojte no to je normalne aj u nas to tak bolo,prve sa vsak preprezali az v pol roku a skoro od 4 meisacov som mala pocit,ze uz,uuuuz...a nic...
potom sme zohnali jednu masticku chuti ako zubna pasta a ked som ju skusala,tak super mi strpli jasna ze som ani nevedela ze ich mam.malej strasne dobre zaberala.vola sa kinderzahngell taka mala tubicka a je to z nemecka.ale verim,ze ked sa opytas v lekarni urcite ti poradia nieco podobne. 😉
ten Mundisla je nic moc je to s obsahom alkoholu,neviem ako vam Wien ale nam teda vobec nepomahal... 😝 taky prievitny gelovy ze???

amdeis
autor
13. okt 2008

Noo problem je v tom, ze v lekarni sme si s magistrou na to sadli a vsetko je od 5. mesiaca, coz ja nechcem davat svojim detom. Je to priskoro a nechcem ich vystavovat riziku. Zatial to riesime okusovanim a miernym chladenim. Na take male deti sme zatial nic nenasli. ☹

bubba
13. okt 2008

hm,skusila si obehat viacero lekarni?vies ani magistra nemusi poznat vsetko a nemusi mat vsetko na sklade.inac podla mna keby si im to aspon raz denne natrela a to vecer aby sa im lahsie spalo...ozaj a ako spavaju?....tak by sa im nic nestalo 😉 ked budes mat dvojrocne deti ako ja,pochopis,ze dnes co kupis,nic neni zdrave 😖

bubba
13. okt 2008

no a ten kinder gel co sme mali teda este mame ale uz su vsetky zuby vonku som si precitala cely navod a nie je tam napisane odkedy,je tam napisane len z coho sa sklada,ako sa ma aplikovat kolkokrat denne a ze "od utleho veku" 😖 kedy je dieta utle 😀 😀 ?

srnkamt
13. okt 2008

wien...nieje nahodou v mundisane pridany alkohol??poriadne si precitaj pribalovy letak...nam zaberal aj zabera dentinox neobsahuje alkohol a hlavne neobsahuje cukor co moze sposobit zubny kaz...

wien
13. okt 2008

bubba, je tam len etanol. to je ten alkohol? 😕 tak znalá nie som 😅 neviem, mne sa zdalo, že celkom pomohol. ale je fajn vedieť o tom nemeckom prípravku. nechám si poslať z nemecka, keď nebude tu. kinderzahngell je oficiálny názov toho prípravku???

bubba
13. okt 2008

no neviem aky je rozdiel medzi etanolom a alkoholom,keby som neni leniva,hodim to do google... 😀 ale ja osobne som to skusala na jazyk(vsetko co malej dam do ust najsko tesujem na sebe)a ja som to citila takym alkoholom...
ako vola sa to presne tak a pockaj idem omrknut tu tubu...je tak mala a je na nej pisane oranzovym pismom takym pastelovym 😀 fakt je dobry ak to zozeniete,tak budete len spokojni 😉

bubba
13. okt 2008

srnka a od akeho veku je odporucany?ten dentinox...

bubba
13. okt 2008

bola som to vyhrabat.je to vyrobok od firmy Weleda.este tu citam,ze je to aj na ochranu mliecych zubkov a pise sa to presne Kinder-Zahngel

bubba
13. okt 2008

http://www.weleda.de/Koerperpflege/PflegeMutter...

toto je ono nasla som ho na nete ma trosicku iniy obal...takze hadam bude teraz este lepsi 😀

jaja0110
13. okt 2008

amdeis- skus VIBURCOL cipky do konecnika- su to homeopatika pre kojencov a deti na prerezavanie zubkov, ale tiez na take vseobecne skludnenie ak je babo rozrusene alebo nervozne.... nam pomahaju, viditelne sa mi baby po nich ukludnia 😅 drzim palceky a gratulujem ku dvojickam 😵 😵
Inac toto sme mali presne aj my uz som si bola ista ze zuby budu vonku, ale ani nahodou 🙄 🙄 a potom okolo 5-6. mesiaca to ustupilo, a na konci 7-ho to zacalo znova vlastne az doteraz... hnacky, nervy, sliny....mame skoro 8 mesiacov a zatial ziaden zub! 😒 😒 Tak vela trpezlivosti! 😉 😉

wien
14. okt 2008

bubba, ale ako tam tak čítam, ono to slúži skôr ako zubná pasta, než pri prerezávaní zúbkov 😲 dokonca sa to má po použití ( na zubnej kefke, aby to odstránilo povlak ) poriadne vypláchnuť z úst. tak to je teda fakt zázrak, že vám pomohla obyčajná zubná pasta 😲 😲 😲 si si istá, že to bolo toto???

anezena
14. okt 2008

tak nam vysiel prvy zubok ked mal 4 mes a 6 dni. dovtedy len straaasne zuzlal, zacalo to ked mal 2,5 mes. skoncilo nam take, ze prespal celu noc ☹
a vsetci vraveli, ze okolo 3. mes. dieta preziva slintava obdobie, takze ked Vam deticky slintaju a vsetko zuzlu a kusu, nemusi to byt hned zo zubov. ale moze. ja som nedavala nic,. iba na noc ked bolo moooc zle tak panadol sirup. aked mal 5 mes. a tak som dala Kamistad gel - ten je paradny a zabera a tiez pomahaju cipky ako pise jaja - Viburcol, ale tie sme objavili az prednedavnom. keby som o nich vedela, dam mu ich.

martina1206
14. okt 2008

Ahojte, nás to tiež trápi nejaký ten týžden. Bola som v lekátni a dali mi nejaký gél, až doma som si všimla, že je to až od 5 mesiaca. Tak som išla vymeniť a bola tam taká zlatá magistra, že sme pozreli aj ostatné, ale boli všetky od 5 mesiaca. Potom našla BABYDENT, tam nie je udané od kedy, ale bol na predpis, ale bola ochotná a predala mi to 😎 . Malému to natieram 3X denne a sa mi zdá, že je kľudnejší.

bubba
14. okt 2008

wien no hovorim ze to malo trosku iny obal 😅 😅 tak mozno ze aj, ale firma bola ta ista.tiez som to tam citala(v tom linku co som nasla) ze to je asi zubna pasta 😀 😀 sranda ak to naozaj aj bola co sme my pouzivali 😀 😀 lebo ja nemecky bohvieako neviem ja som si to prekladala pomocou slovnika a dostali sme to od znamch co ziju v nemecku(uz 10 rokov tak osmpredpokladala ze asi vedia co kupuju..hehe) a som im spominala,ze mame jasienka opuchnute a tak,tak dotrepali nam toto 😀 😀

wien
14. okt 2008

😀 😀 😀 no hlavne, že to pomohlo 😀 😀 😀

bubba
14. okt 2008

no ved 😀 😀 ale podla mna to nemohla byt iba taka "obycajna pasta"lebo vies ako z toho trpli jasna?sak hovorim,ze vsetko skusam aj ja 😀

anezena
14. okt 2008

babydent mame doma aj my, ale je uuuuplne o nicom, aj v elkarni mi tak povedali, ze to prd zaberie

kvietocek7
14. okt 2008

my uzivame Calgel a osobne si myslim,ze to pomaha ovela viac ako daky babydent. S Calgel mam naozaj dobre skusenosti aspon na prve 3hodinky to dobre ucinkuje.

kvietocek7
14. okt 2008

inac zabudla som,ze ten Calgel je od 3+mes teba si to tak v lekarni pytat

amdeis
autor
15. okt 2008

Dakujem za rady. 😉

martina1206
15. okt 2008

Ale Calgel je až od 5 mesiaca, alebo sú 2 druhy?

lulu723
17. okt 2008

Ahojte.moja mala ma 3 mesiace a asi 2 tyzden stale place poriadne nepapa stale sa budi a papa si pasticky uz neviem co mam snu robit.Mozu jej ist uz zubky?prosim poradte mi.

betina1984
21. okt 2008

Ahoj. Moja dcéra mala 3 mesiace, keď jej vyšiel prvý zub. Druhý išiel za 2 týždne. Tretí v 6. mesiacoch a štvrtý teraz, keď má 6,5 mesiaca. Najprv som jej kúpila Calgel, ale je od 5. mesiaca. Detský doktor mi poradil Baby Dent. Je to vodička vhodná od 0 mesiacov, teda od narodenia.

bubba
21. okt 2008

len tak pre pikosku,mazlelovmu kolegovi sa narodilo dieta so zubom 😀 😀 😀 bolo to aj v telke 😀

marorlinko
21. okt 2008

mojho sa tlacili tiez od 3mesiacov, ale teploty nemal, zvladal to, ale kym sa vytlacili tak to trvalo, davala som mu gelik na zubky a prasok. a spinkal celu noc.

jannicka
21. okt 2008

baby ako vy vlastne viete ze tym detom idu zuby? nas maly ma sest mesiacov, slinta uz dobre tri a teraz place zo spanku ale aj to sa tazko odlisuje lebo on vseobecne casto vstava ☹ dokina teraz vravela ze uz ma pry naliate dasna, no ale ci hne pojdu zuby? ja tam nevidim nic ☹ fakt neviem ako to ine maminy vedia ze su to prave zuby... este som niekde citala ze detom cervenaju licka ked idu zuby.... ale ktovieaky indikator to nie je, pr emna skor ze mu je teplo 🙂