Prechladnutie alebo zúbky

ria_s
7. sep 2018

Prosim vas ako zistim ci mame soplik z prechladnutia alebo z prerezavania zubkov? Syncek ma 6,5 mesiaca. Dnes v noci sa zacal budit, zle sa mu dychalo lebo sa mu objavili sopliky, utisi sa len na prsniku a kazdu pol hodinu sme hore a vytahujeme sopliky, lebo placka a je nervozny. Problem je ten ze neviem ako rozoznat ci je to choroba alebo zubky, doteraz nebol chory a je to moje prve dieťa :( vopred ďakujem za každú radu ...

seagul
7. sep 2018

Pozri mu do ust ci ma zdurene dasna a ci si dava hracky/prsty do ust. Ale v podstate, ci su to sople z choroby alebo zubov, postup je rovnaky. Ak ma teplotu daj mu nurofen/paralen. Ja ho davam aj ked idu zuby lebo sa mu ulavi a lahsie spi. Sople odsavat, ale nie viac nez 2-3x denne, lebo cim viac odsavas tym viac sa tvoria- skor mu dat radsej kvapky (hlavne na noc aby sa mu lepsie spalo). Nech lezi s vyvysenou hlavou aby mu nezatekali. Pri soploch sa dava aj fenistil v kvapkach, lebo stiahne opuch sliznice. A ked sa mu po par dnoch prerezu zuby tak to bolo z toho :D. Ak nema vysoke teploty, ktore sa nedaju doma zrazit (nurofen/paralen), alebo sople nie su zelene tak len par dni vydrzat.

ria_s
autor
7. sep 2018

@seagul dakujem pekne, uz aby bolo po tom 🙂