Predhryz mliečnych zúbkov

slavicita
13. nov 2012

Ahojte, mám menší problém s chrupom môjho skoro trojročného syna. Od narodenia používa cumel, väčšinou pri spaní a z toho sa mu zrejme vytvoril menší predkus. Keď zatne zúbky, predné zuby sa mu nedotýkajú a horné mu troška vyčnievajú dopredu. Ináč keď má zatvorenú pusu, tak nič nevidno. Chcem sa opýtať, či sa mu to rastom trvalým chrupom môže upraviť alebo bude musieť nosiť strojček. Mali ste niektorá skúsenosť s tým, že sa mu to upravilo samé?? Zúbky čistíme ráno aj večer.
Mám obavy, či nebude mať nejaký extra veľký predkus, keďže trvalé zuby sú väčšie. Prosím, poradte...ďakujem 😉

sante81
13. nov 2012

@slavicita nerob si zbytočné starosti, aj môj mal 3 roky, dudel na spanie má stále - chystám sa vziat na mikulása - a predkus ma rovnaky, boli sme aj u zubárky na preventívnej prehliadke a ta ziadny problém nenasla, rastom trvalych zubkov sa to upraví

surviver
13. nov 2012

to že ma predhryz na mliečnych zubkoch neznamena,že to bude mat zakonite aj na trvalych...predhryz može vzniknut vplyvom vonkajšich faktorov ako su cumel,cmulanie palcov...ale može byt aj geneticky. ...samo sa to neupravi,je potrebne strojček,na mliečne zubky sa ale dava len "vyberaci" aparat,na trvale sa to už potom rieši "fixnym"

slavicita
autor
13. nov 2012

@sante81 my sme u zubára ešte neboli ale chystáme sa, len teraz mám dosť behania po doktoroch s bruškom, keďže čakáme druhé, tak to nechám troška ukľudniť...🙂) tiež budem dúfať, že sa to nejako upraví🙂

slavicita
autor
13. nov 2012

@surviver aj ja sama mám menší predhryz ale môj zubár mi nikdy nič na to nepovedal, len, že to je v norme a nepotrebujem to korigovať strojčekom....takže mohla v tom zohrať svoju úlohu aj genetika ale všetci v mojom okolí mi vravia, že to môže byť hlavne tým cumlíkom aj keď ho cumle minimálne a palce si necumle vôbec...no uvidím ako sa to vyvinie tým trvalým chrupom a keď to bude dosť viditeľné určite to budeme riešiť strojčekom.. 🙂

surviver
13. nov 2012

@slavicita tak ak mate mierny predhryz aj vy,tak to bude skoro iste, že to ma geneticky povod,tak len dufat,že sa to bude tykat len mliečnych zubkov a trvale budu ok.. 🙂

sendy182
13. nov 2012

@slavicita vyčkaj na trvalé zúbky....tam sa to zkoriguje