Preplácanie zubného strojčeka poisťovňou

adulecka
26. okt 2015

ahojte mamicky chcela by som sa spytat ake su u vas ceny na strojceky pre deti Mam 15rocneho syna a pani zubarka nam povedala ked mal 13rokov ze budeme potrebovat strojcek na vyrovnanie zubov ak chceme mat prispevok od poistovne budeme v poradovniku Teraz konecne prisiel na nas rad ale cennik sa mi zda neskutocny napriklad nasadenie horneho aparatu 300eur -snatie 100eur chcela by som vediet co teda plati ta poistovna a ako ste na tom u inych lekarov Dakujem za prispevok

loginexistuje
26. okt 2015

poistovna mu plati len 30 % z nakladov a tie ceny co mate su este ok. Videla som aj o dost viac... platia sa tam aj kontroly a dotahovanie a tak ...

adulecka
autor
26. okt 2015

@loginexistuje nenapisala som ze konecna suma je 1235eur a to mi vyrazilo dych

loginexistuje
26. okt 2015

@adulecka jaaaj tak to je fakt predrazeny .... v BA sme mali ponuky co zacinali na 400 na jeden rad zubov/ horny /

hladaj ineho celustneho ortopeda... ten je nenormalne predrazeny...

22021987
26. okt 2015

My sme platili 250eur za založenie vrchného aparátu plus každý mesiac kontroli cca 9 eur výmena oblúka 16-30 eur trhanie zubiv jeden zub 15 eur uý ho nosí skoro 2 roky a potom nás čaka priesvitná dlaha po zložení strojčeka čo je predpokladám okolo 150 eur. Je to finančne náročne ale radšej teraz ako by si to mal riešit on v dospelosti ako moji rodičia to zanedbali a ked som sa opýtala co by to vyšlo mna tak založenie len okolo 800 eur.

0silvia0
26. okt 2015

@adulecka to je fakt veľmi veľa. Môj syn (13 rokov) mal strojček od cca 11 rokov, nosil ho asi 2,5 roka a teraz nosí udržiavací strojček len na noc. Minulý mesiac mu sňali ten fixný a suma bola 60 eur. Suma za vyberací udržiavací je 76,60 eura.
Ten fixný, o ktorý sa ti jedná, tak lepenie strojčeka bolo 130 eur (horná čelusť), 81 eur dolná čelusť. Potom počas kontrôl, ktoré boli približne každé 2 mesiace sme platili podľa toho, či sa niečo dolepovalo, tak to boli sumy okolo 30 eur, niekedy 9 eur, keď sa menili gumičky, tak len 4 eurá. Ale celkovú sumu zrátanú nemám.

loginexistuje
26. okt 2015

@0silvia0 das prosim kontakt na vasho celustneho ortopeda? diky moc.

sticker
26. okt 2015

@adulecka No moja staršia má 11 a v novembri ideme na otlačky - 80€. Nasadenie vrchného bude ževraj 100€, spodného tak isto.... Keďže som sama na baby a ich otec nepovažuje za potrebné aspoň polovicou prispieť na výdavky navyše, je to pre mňa veľa. Ale keď vidím tie vaše sumy, tak to sme na tom ešte dobre 😖 . A to v lete má prísť aj mladšia 🙄 ☹

katrin21
26. okt 2015

@adulecka nooo, ono to celkovo stoji vela, neratala som to, ale bezne som platila za nasadenie cez 100Eur na zaciatku a potom priebezne, raz 10, raz 16, niekedy 40 ked menila aj ine veci, nez len zamky a gumicky.... je to drahe....
na konci za snatie neviem, okolo 80E.. alebo tak... dcera mala este aj take okolo stoliciek akoby kovove pasiky s hačikmi a tam si davala gumicky a ťahala tak zuby k sebe este okrem strojceka, napr. na noc....
teraz uz ma strojcek dole a uz len udržiavaci na noc....
neviem, kolko celkovo to stalo za tie vyse 2roky , co ho mala, ale bolo to dost...
poistovnu mame doveru.... ale ceny sa lisia v zavislosti od lekara , mesta atd...

reluska
28. okt 2015

syn potrebuje horný aj dolný, oslovili sme dve lekárky v BA, prvá že 2200€ a druhá že do tých 1900€ .. fasa tak hladám dalej

tony82
2. feb 2016

@reluska Ahoj chcel by som sa opýtať ako si dopadla z hľadaním? vedela by si mi odporučiť niekoho cenovo dostupného v BA? Ďakujem