Prerezávanie zúbkov

le4
20. mar 2014

Moj syncek ma tri mesiace a uz asi tyzden si zuzle rucky a dava veci do ust. Viem, ze je faza u deti, kedy takto spoznavaju okolie. No ked si pritiahol moj prst a schvalne som ho nechala, nech ho da do ust, tak ma riadne "kusal". Jednoducho ruky si skor kuse ako zuzle. Posledne tri noci sa len tak zobudi zo spanku s placom. Spusti a mi nevieme, co snim je, ani hladny, ani plienka. Aj cez den je nepokojny. Ked ho dam spat (pockam aspon 10 min po zaspani) a odidem napr. do kuchyne, hned je hore, stale chce byt pri mne. Hocikedy ked lezi, zrazu sa zacne akoby dvihat nozickami a plakat. Obdobie "kolik" mame uz za sebou. Tak rozmyslam, co je toto. Vidim mu horne dva zuby pod dasnami. Dakujem za nazory a rady🙂

stary_ujco
20. mar 2014

Zuby. Este to ale moze kludne par tyzdnov trvat, kym ten prvy vylezie. Nasim sa takto drali aj 3 mesiace.

ichbinich
20. mar 2014

Je mozne, ze ho uz tie zuby hnevaju. Ale ako pise aj @stary_ujco, to moze potrvat, kym sa prederu von... ☹
Synovi vysiel prvy zub, ked mal 11 mesiacov, a kazdy jeden zub sme si vsetci odtrpeli ☹
Dcera viac slinta, vsetko hryzie a je nespokojnejsia, ked jej idu zuby, ale neda sa to porovnat so synom 😉
Ale zaroven je v troch mesiacoch aj skok vo vyvoji, takze to mozu aj nemusia byt "iba" zuby.
Mozes skusit nejake homeopatika pri prerezavani, minimalne ho to "oblbne", ze ma nieco sladke v ustach a da sa utisit. Alebo nejaky gel, ale vela deti si neda siahnut do ust, ked ich to boli. Posledna moznost bola pri synovi Nureflex, ked sa inak vobec nedal utisit. Radsej jednu davku, ako byt nevyspaty, a to cela rodina. Ale jasne, ze nie kazdu noc, to bolo posledne riesenie a raz za uhorsky rok.
Pevne nervy este!

le4
autor
20. mar 2014

Dakujem za odpovede! Tie plus priebeh dnesneho dna ma utvrdili v tom, ze su to zubky...