Prerezávanie zúbkov a zápcha u 7 mesačného dieťaťa

trulinka
10. feb 2015

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa vam stalo, zeby pri prerezavani zubkov malo vase dieta zapchu? Moze to spolu suvisiet? Neviem si totiz inak vysvetlit, ze tak zrazu ma problem s kakanim, ked nic nove nejedol. Museli sme mu pomoct, aby tie hovienka vobec vysli von, chuda male :(. Dakujem za odpoved...

katka3081
17. feb 2015

Ahoj, my mame to iste. Naskor nas prehanalo a ked vysiel von zub ani za nic sa vykakat. Hrozne. Museli sme pomahat a pomahame doteraz. ☹ neviem ci nejdem skusit zmenit mlieko. Dost ludi sa stazuje na Nutrilon, ze z neho zapeka.

natalkasimonka
17. feb 2015

My mame tiez zapchu a urcite suvisi s prerezavanim zubkov.davam malej do mlieka vlakninu a pomaha to.pouzivame mlieko z dm.

katka3081
17. feb 2015

No prave to sa chystam vyskusat aj ja. My mame zrejme zapchu z toho mlieka nakolko som jej cez vikend vysadila tuhu stravu a dostavala iba mlieko rozmiesane s osenymi vlockami a aj tak sa nemohla vykakat

lucinkab
17. feb 2015

ja kojim, a aj tak má moja zápchu vždy ked jej ide zúbok ☹ už ich má 8 a na ceste dalsie 2 ☹ uz to robim tak ze ak sa za 3 dni nevykaka dám jej easylax do ritky a hned sa vykaka ☹ a je to bohuzial zo zubkov, kazde dieta je ine, niektore prehana ine zapeka a tie najstastnejsie ani nevedia ze dietatku ide zub 🙂

katka3081
17. feb 2015

@lucinkab a to su co? kvapky? ci cipok

lucinkab
17. feb 2015

@katka3081 to je taky olejcek do ritky, je v nom vytazok ibištekového kvetu, a harmanceka 🙂 takze to nie je ani návikove. a nám to hrozne pomáha, streknem do ritky a do 5minut je vykakana

katka3081
17. feb 2015

@lucinkab naozaj? skusim vyskusat

mily7
30. sep 2015

Konečne! Už som sa cítila ako blázon! U nás to isté!prerezavanie zubkov a zapcha!nepomáha nič len easylax aj to sa bojím dávať často!začalo to v auguste je október a teraz sa prerezavaju zubky!predtým sme taký problém nemali,je dojcena, bola mesiac, dva na prikrmoch a v pohode a zrazu zapcha,neviem už či to ozaj zubky či čo sa deje.

mily7
28. okt 2015

@lucinkab ahoj,prosím o rady,skúsenosti, easylax nie je navykovy?Inak sa nedá pomôcť? My tiež tak trpíme je to strašne, už neviem či ma malo alebo veľa vlakniny v strave a to ju zapeka, neviem či nasadiť vlákninu ešte a akú,mala dojcena, zápchy začali dva mesiace po prikrmoch ale srovnani zuby šli,keď vyšli bol týždeň pokoj kakala super, potom zas to vyzerá na zuby a ona ma zas zapchu,tlaci,kričí a nič no peklo, a všetci čo zubkuju majú hnačky okrem nas,ďakujem za pomoc radu

mily7
28. okt 2015

@natalkasimonka aku vlákninu? Neviem či zas by to nebol problém u nás mala už papa a tak strava sama zelenina čo môže, mäso, slivky,lan, čo nemôže kvôli zápche to nemá tak neviem už ako pomôcť či viac vlakniny by zle neurobilo lebo vodu len odtiaľ potiaľ dostanem do nej plus mm,ale teda stačí keď nejdú zuby tak ja neviem uz

natalkasimonka
28. okt 2015

Kupite v lekarni.pytajte vlakninu pre deti.myslim ze na krabicke bol tucniak.

vikpen
21. mar 2024

@mily7 prosím vás viem že je to dávno ale bola teda tá zápcha zo zúbkov? My sme tiež boli mesiac na príkrmoch všetko ok a zrazu prestala kakať a už je tomu mesiac. Tlačí sa jej už druhý zúbok tak rozmýšľam či to môže byť tým