Prerezávanie zúbkov - príznaky, krémy

veronca00041
14. mar 2012

Ahojte kocky idem sa vas opytat kedy vam u vasich deticiek sa prerezavali zubky?aky krem je na to najlepsi?a sprievodne priznaky?pomohla by aj rada od starej mamy 🙂

moniciak
14. mar 2012

Trojmesačnej a ten Calgel jej veľmi pomohol 🙂

natyadko
14. mar 2012

veronca00041

ahoj. Nasmu malemu vysiel prvy zubok ked mal rok. A co ti mozem poradit ziadne geliky nam nezaberali. Kup si bukofit. Je to taka hneda vodicka obsahuje alkohol. Dasienka po tom strpnu. U nas to bolo najucinejsia zbran pri prerezavani zubkov 🙂 tak vela stastia

katkas1
14. mar 2012

dcere sa prvy prerezal ked mala presne 6 mesiacov a synovi ked mal 4.5. Dcere ziadne gely ani nic ine nepomahalo, takze synovi nic ani nedavam. U dcery sa to prejavovalo nenormalnym slintanim, to sa jej doslova valili sliny z ust ako vodopad, inak nemala ani cervene dasna ani opuchnute ani nic ine, len jej rozvo zacalo byt vidiet zubku cez dasno a syn ten vobec neslinta, tomu praveze navieraju dasna a ma ich cervene a nenormalne dlho sa mu prerezava jeden zub aj mesiac, vidno mu ho cely cez dasno, uz je naozaj asi len stotinku milimetra pod kozou a nie a nie sa predrat, uz bude mat 11 mesiacov a ide mu 7 zub, dcera mala asi v 20 mesiacoch vsetky vonku. Ked sa im to zacne drat vonku tak uz idu jeden za druhym 😀

gymboree
14. mar 2012

Aj u nas je tato tema aktualna........ja mam 8a pol mesacneho synceka, tiez mame problem s prerezavanim...nejako dlho to trva a hlavne co je najhorsie, moc ho to trapi, hryzie do vsetkeho co ma pod rucickami...hryzatka ale ignoruje...
prvy zubcek sa prerezaval asi pred 6 tyzdnami, po mesiaci konecne vykukol.....a teraz zacina ten druhy...uz ho malinko vidim stale vnoreny v dasienku, drobcek slinta ostosest a hryzie si bodicko ,latkoveplienky a uteraky.....a prstiky ozuzlava...pravdaze .zachranuje nas dost dudlicek. Nazaciatku ked bolo najhorsie som dudliky davala do mrazaku, a po chvilke som ich vytiahla a dala pozuzlat......bola velka ulava, naozaj......

Kupila som aj rozne mediciny...jedna sa vola OSANIT cipky aj tobolky, homeopatikum na baze kamiliek....a masticku Dentinox gel...obe v Rakusku....nemam pocit ze by kremik znecitlivil dasienko...ale tie cipky a tobolky pouzivam....urcite pomozu a nezaskodia.....Inak ked je najhorsie siahnem po Nurofene cipky alebo sirupcek....ten predsa na bolest rychlejsie zabera ako paralen.....
Prvy zubok je vonku, pri tom nas maly plakal velmi , druhy sa zda toleruje lepsie, aj ked som si ista, ze ho to musi boliet.....pretoze vidim a citim, ze nie je vo svojej kozi.....tentokrat ale bez teploty...zatial...uvidime ked sa zubcek bude drat von cez dasienko.....
Hold niektore deticky o zubkoch nevedia ine trpia viac...nastastie vieme ako im pomoct.....