Problémy so zubnou pastou

majam13
25. feb 2014

Dobrý deň milé mamičky. Za poslednú dobu som čítala viacero článkov o tom, že čo všetko sa nachádza v zubných pastách. Čo je ešte horšie v tých, ktoré sú určené pre tie najmenšie detičky to nie je o nič lepšie, skôr naopak. Každý deň s pastou dostávajú do seba rôzne umelé farbivá a ochucovadlá, nehovoriac o iných ešte horších zložkách. Práve pre to by som sa chcela spýtať, že či viete o nejakých lepších alternatívach zubnej pasty, poprípade ako ju nahradiť?

Maja

jaruska8
25. feb 2014

@trend270 To som nečítala, mne zubárka doporučila sódu bikarbónu. :D Vždy sa ale riadim zlatou strednou cestou... Pasta je to najmenšie zlo, keď ju doslova ,,nežerieš na tony"...

trend270
25. feb 2014

To je lepší zdroj ako môj. Nebola som si istá, či to nie je zase nejaká katastroficka a paranoidna informácia. Zjavne treba byt opatrný.

trend270
25. feb 2014

@jaruska8 je to v tom článku na konci ako další link 🙂

dejka77
25. feb 2014

@jaruska8 SLS sa bohuzial pouziva aj dalej. A okrem toho este dalsie skodliviny.

jaruska8
25. feb 2014

@dejka77 Tak ako glutaman, ten sa len inak píše, teda ho rozložili na časti a tak dali do zloženia...

gugu
25. feb 2014

Ja tie pasty mixujem....fluor vraj treba, takze uplne som ho nevylucila. Rano umyvame Weledou, vecer nejakou detskou. Weledu odporucam detom, ktore nevedia pastu vypluvat. 😉

majam13
autor
26. feb 2014

Ahojte milé mamičky ďakujem za vaše skvelé rady a istotne ich vyskúšam 🙂 Dnes mi jedna moja kamarátka odporučila na môj problém veľmi zaujímavú vec. Jedná sa o zubnú kefku pri ktorej nemusíte mať zubnú pastu. Je to novinka z Japonska a volá sa to Soladey 😉 . Kamarátka má s ňou výborné skúsenosti a požívajú ju celá rodina (aj jej detičky). Hneď ako som si prezrela ich stránku som aj objednala, vyzerá to fakt prevratne! Čo vy na to?