Problémy so zubnou pastou. Stretli ste sa s tým?

smisela
10. apr 2008

Ahojte,chcem sa poradiť,Ninka ma 8 zubov a včera večer som jej prvýkrát umyla zúbky zubnou pastou,First teeth (je špeciálne určená pre deti od 3 mesiacov,je bez umelých farbív,konzervantov,fluóru,obsahuje mliečne enzými),no a za pár minút mi začala vyplazovať jazyk,skor jej visel von 😒,trvalo to pár sekúnd ale riadne ma to vystrašilo ☹ ,už som si myslela,že to je niečo neurologicke,napadla ma súvislosť s pastou,buď jej strpol jazyk alebo jej ostala pachuť z tej pasty.
Dnes rano bola v pohode a nič také sa nezopakovalo,zažli ste niečo podobne?
A mám vysadiť túto pastu?Bola dosť drahá 😒

junovka
10. apr 2008

ja Nelinke uzivam od Elmexu, tiez sice neni najlacnejsia, ale je super.Pri Timke sme tiez uzivali Elmex a do 6 rokoch nemala ani jeden kaz.Tato pasta obsahuje aminufloridy, ktore zacinajuci kaz potlacia do uzadia. 😉

junovka
10. apr 2008

inak nepocula som o takej paste.Akde si ju kupila?Mozem sa spytat kolko stala.Elmex stoji okolo 80 Sk 😕

smisela
autor
10. apr 2008

kúpila som ju v lekárni,je vyrobená v USA,a stála 220 sk,ale aj s takým gumeným náprstkom so štetinkami,keby som vedela,že Elmex je aj pre takých drobcov,tak kúpim radšej tú 😒 a asi ju aj kúpim 😒

junovka
10. apr 2008

dostanes ju skoro vsade, v lekarnach, Dm a v supermarketoch 😉

wali
10. apr 2008

pozeram, ze obe mate deturence vo veku okolo 10 mesiacov a chcem sa vas spytat odkedy pouzivate zubnu pastu? uz som totiz nad nou uvazovala, ale nebola som si ista, ci ju uz mam pouzit alebo nie. a v pripade, ze to deti prehltnu - je to ok? a ako sa tvarili vasi drobci, ked ste ju 1x pouzili? ja zatial umyvam tie nase 4 zuby len "nasucho" 😔

wienika
10. apr 2008

smisela, aj ja ju mam, sice sme len teraz zacali s umyvanim, lebo lea ma len dva zubky, ale mam pocit, ze jej ta pasta chutila..mozno tvoja mala nie je zvyknuta na tu chut, netreba sa znepokojovat,ale vyskusaj este raz,ked to znova spravi, tak si dajte pauzu a potom skus znova. pre istotu zavolaj lekarovi-ke
moja zubna pasta, ale tolko nestala, okolo 7 euro aj s tym naprstkom

junovka
10. apr 2008

wali, to vies, ze protestuje sem-tam, ale ide o to, aby si vobec zvyykala, ze daco take existuje.Co sa tyka mnozstva, tak sa dava len trosicka asi vo velkosti hrasku.Koli tomu sa aj dava len minimum, lebo sa stym rata, ze deti to prehltaju. 😉

smisela
autor
10. apr 2008

Ahoj wali,my sme začali včera s pastou,dovtedy len na mokro,niekde som čítala,že ak má drobec 5-6 zubov,môže sa začať s pastou,ináč malej to celkom chutilo,len potom problém s tým jazykom 😒 a ako písala junovka,stačí veľkosti hrášku.
wienika,tak skúsim ešte dnes ju dať a ak sa to bude opakovať,tak skúsim elmex. 🙂

rohacka
10. apr 2008

Ja som bola so starsou dcerou u zubarky {mala vtedy 2.5 r.}, ta mi odporucila jednoznacne detsky Elmex. Na poslednej kontrole to opat zdoraznila. Vtedy som sa jej pytala, ako mam cistit zuby vtedy asi 6 mesacnemu synovi, tak mi povedala, ze namotat latkovu vrecovku na prst, namocit do vody a trochu vycistit, aj zubky, ked uz ma, aj dasienka, alebo mam pouzivat prstovu kefku, ale zatial bez pasty. Tak to aj robime, ze len vlhku prstovu kefku. Ja by som velmi neodporucala pastu s flourom detom, ktore nevedia vypluvat, predsa je tam fluor, kde je mozne predavkovanie, ak sa uziva vnutorne a moze narobit sarapatu. Pokial viem, na trhu je len jedna detska pasta bez fluoru pre taketo male deticky, a to je ta First teeth, ktoru tu spominate, tu moze v pohode zjest. Myslim, ze je dolezitejsia kefka ako pasta. Kdesi som citala, ze aj dospelakom nie je az take dolezite, aku pastu pouzivaju, ze zuby sa cistia kefkou.

mimakro
11. apr 2008

My sme zubnú pastu začali používať až keď Ondrejko vedel vypľúvať. Mali sme parexyl, elmex a teraz máme odol. Hanke umývam nasucho. Máme aj taký silikónový prst so štetinkami (canpol babies) a zubné kefky MAM. Ćo hovoríte na užívanie fluórových tabliet? Nám ich Ondrejkov zubár jednoznačne odporučil. Keď som sa pýtala mojej zubárky, či ich mám dávať aj Hanke, povedala, že je to zbytočné. Ja si pamätám, že ako školáci sme ich určitú dobu dostávali. Tak ako? Dávať, či nedávať?

smisela
autor
11. apr 2008

Tak sme včera večer skúsili znova umyť zúbky touto pastou a úplne v pohode,asi si už na ňu zvykla,žiadne plazenie jazyka nebolo 🙂,aspoň nemusím vyhadzovať ďaľšie peniažky 🙂
A ešte taká otázočka,umývate 2x denne zúbky alebo len na večer?

mimakro
11. apr 2008

Ondrejko si umýva zuby v škôlke po obede a potom mu umyjem večer pred spaním. Hanke len večer.

wienika
11. apr 2008

tak ja zatial umyvam len vecer, obcas sa mi stane, ze zabudnem alebo mi mala skor zaspi a uz ju nchcem budit. tie fluorove tablety davam kazdy den...

no vidis smisela, ze je to ok..a mala bude mat krasne zdrave zubky 😀

bejula
11. apr 2008

caute, my používame len ELMEX pre deti, čo som počula je najodporúčanejšia a aj mala je spokojna a čistí si zubky rada 🙂 🙂 🙂

wali
11. apr 2008

holky, dakujem za rady. este ma zaujali tie fluorove tabletky - mam to malemu davat? ako casto, kde ich kupit? alebo sa poradit so zubarom? 😕

watergeenie
2. mar 2010

Ahojte dievcata ,chcela by som sa opytat, aku zubnu pastu pouzivate pre deticky. My mame 20 mesiacov, zatial sme mali tu First teeth a bola super, ale chcela by som prejst na elmex.
Problem je, ze najvacsou radostou nasho maleho je cucat pastu z kefky pri umyvani a prehltat ju. 😀 Pri tej, co mame to nie je problem, lebo sa moze jest.
Neviete, ako je to s elmexom, alebo inymi pastami? Neviem, ako ho to oducit. Diky 🙂

watergeenie
2. mar 2010

A este ma napadlo, ako a kedy sa da naucit dietatko, aby vypluvalo? Neviem si to predstavit.

berus222
2. mar 2010

watergreenie vsetky detske pasty by mali byt "jedle". niekde som to citala. lebo pri nich sa pocita s tym, ze ich dieta bude jest.