Progénia sánky u 7 ročného syna

mirinecka
7. máj 2018

Máte niekto skúsenosti s progéniou sánky. Môj 7 ročný syn ma vysunutú spodnú sánku dopredu a ide mu mierne do strany. Nosil teraz silikonovy strojček. Teraz nám doktor navrhol nejaký fixny neviem presne ale má to stáť vyšetrenie+strojček 200,-€ čo je dosť. Silikonovy nás stal 80 + 25 vyšetrenie. Tak zvazujeme či dať a či nieje niekde možnosť lacnejšia. Ďakujem za rady.

kissymissy
12. feb 2024

@mirinecka prosim Vas ako ste dopadli pomohol Vam strojcek? Dcera 9r ma tiez tak sanku

mirinecka
autor
13. feb 2024

@kissymissy strojček pomohol. Už to nemá také výrazné. Len on ma aj malú sánku tak to je na dlhšie ešte by mal pokračovať s ďalším strojčekom a liečbou. Teraz je len sledovaný

kissymissy
13. feb 2024

@mirinecka takze po strojceku uz nema tu bradu taku dopredu? A znova bude casom treba strojcek?

mirinecka
autor
13. feb 2024

@kissymissy jemu bolo vidiet hlavne zhryz že mal horné zuby za zadnými a už do boku. Teraz to už nemá. Horné už má nad spodnymi skoro už pred. Ale očné zuby nemajú miesto keďže má malú sánku a není to ešte 💯. Prvý strojček mal silikónový. Druhýal taký pevnejší tvrdý ktorý sa aj nastavoval. A potom mal drotiky ale boli zvnútra na zuboch. Ešte potrebuje drotiky na horné aj dolné tuším aby sa sánka natiahla. Je to na dlho a tam treba aby si poriadne umýval zuby . Čiže musí byť sám nastavený že chce a bude sa o zuby starať. Takže je sledovaný zatiaľ

kissymissy
13. feb 2024

@mirinecka jej tak super a ako sa teda upravili tie zuby ze su vzadu tak ta sanka uz tak nevycnieva ci?