Prvá návšteva zubára s dvojročnou dcérkou

eliskaevicka
3. sep 2016

Ahojte maminy,máme už dlhšie problémy zo zubkami,A tak musíme navštíviť zubára,našla som jednu V Nitre,tak o dva týždne nás objednala, je to Stomahol na dolnočermanskej.mate S nimi niekto skúsenosti? Bojim sa ako sa mala bude chovať,len viem jedno,určite nebude chcieť otvoriť ustocka 😒 už teraz sa toho bojím

pribinak
3. sep 2016

Vsak sa foma hrajte na zubarku, ty pozrieš zuby jej, ona tebe, dostať lekársky kufrík

dorotka202
3. sep 2016

Mozem povedat z vlastnej skusenosti ze to nemozes vediet dopadne a ako bude mala reagovat.moja dcera ma tiez dva roky a tiez sme boli prvykrat u zubara lebo ma kazy na dvoch zubkoch.a tiez som sa bala.ale predtym ako sme isli som jej vzdy opakovala co ju caka.ze otvori pusu,pani doktorka pozrie so svetielkom a ukaze zubok ktory bibi.myslela som si za ani pusu neotvori,lebo je teraz v takom tvrdohlavom obdobi.a predstav si ze uplne v pohode sama sedela v tom kresle,s otvorenou pusou a aj s usmevom odisla.dr jej nic nerobila,len prehliadku.na prvej navsteve sa velmi nic nerobi aby to nebol zly zazitok.dostala nejaku hracku a sme objednani o mesiac tak uvidim ako to bude ked aj bude blombovat a vrtat.ale uz teraz sa o tom rozpravame.neboj sa.zubari vedia ako na to.

eliskaevicka
autor
3. sep 2016

@dorotka202 ďakujem pekne za odpoveď, aj nám hovorila ze prvá bude taká skúšobná,možno len snímky urobí ak nebude protestovať. Je mi jasné že oni vedia ako na ne. Len treba nájsť správneho, aby nevola K dieťaťu nervózna,dúfam že nám to vyjde.

bibistec
4. sep 2016

no prekvapuje ma ze az tak neskoro idete prvy krat k zubarovi...ved sa chodi ked este ani prvy zubok nie je nie az ked su problemy. my sme zacali tak a mala sa vobec neboji, zubar ju povozil v kresne ukazal jej co ma a nic nerobil a takto prebiehali vsetky navstevy , teraz ma 6 rokov a zatial nic nebolo treba opravovat, ukazal jej ako cistit zubky, preco ich treba cistit a take. dostala nejake vzorky past atd. a mame s nou chodit aj ked ideme my aby sa nebala. toto je dobry sposob ako dieta naucit nebat sa

alchemilkazltozelena
4. sep 2016

@bibistec ked este neje zubok? A naco akoze? To som fakt nepochopila :-O

bibistec
4. sep 2016

@alchemilkazltozelena no ved aby skontroloval ci je vsetko v poriadku, povie ako cistit dasienka a presne na to ze dieta si robi navyk a zisti ze nic zle sa tam nedeje a neboji sa do buducna

alchemilkazltozelena
4. sep 2016

@bibistec cize podla teba s kolko mesacnym tam treba ist?

larissa113
4. sep 2016

@eliskaevicka nebojkajte sa ze vam malá neotvorí u zubara usta je to uplne bezne termín si nechajte.Čo by som vám odporučila je skorej pred termínom zajst s malou na dentalnu hygienu kde sa este nerobí ziadny zákrok taky ozaj zubarsky a mala sa viac zoznámi s prostedím..je este malinka ale ak hned zacnete navstevu zubara trhaním a opravovaním zubka verte ze pre dieta to bude zlý zazitok a je dost mozne ze do kresla si uz nesadne.Avšak u niektorých detí nepomoze ani najskor dent. hygiena je to individualne ..ale urcite hned nezacínajte negat. zazitkom u zubara .vela štastia

ivec16
4. sep 2016

@alchemilkazltozelena tiez som o tom nepocula ze este pred prvymi zubkami...

larissa113
4. sep 2016

@ivec16 k zubarovi sa chodí od 1r. alebo od prvého zubka

mishicca
4. sep 2016

Ja som malej od roka pustala Mira Jarosa- zubky a spievankovo- zubky...umyvam od pol rocika..najprv tym naprstkom potom prva kefka, potom aj pasta...hravali sme sa na zubarov...a potom to prislo... Vstupila do ambulancie, sadla si (mali sme 2 roky aj 2 mes)...ked nam vysli vsetky mliecne uz... Ani necekla krasne spolupracovala... Skor je tam zbytocne ist podla mna... Odvtedy sa pravidelne hrava na zubarku aj s ruskou.. Panovi doktorovi rastie konkurencia 😉 radsej od malinka ako prvykrat v skole a vrtacky trhacky...ja som to tak zazila a fobiu som prekonala AZ teraz..a to mam 26

sense
4. sep 2016

My sme boli 1x ked mala 2roky ale nema ziadne problemy,len aby si zvykla.... Spolupracovala perfektne zubarka bola mila,mala mi sedela na kolenach a zubarka najprv sice chcela ze akoze pozrie najprv mne aby sa dcera nebala,ale ta otvorila pusu bez problemo....este slaj dostala ruzovu rusku a take to zrkadielko co pozera zubar cezen len pkastove nie kovove.... A vravela nam ze netreba s dietatom skor ako dva roky resp skor kym nema vsetky zubky ak nema dieta problemy lebo ze vtedy uz skor vedia deti spolupracivat

eliskaevicka
autor
5. sep 2016

@bibistec vidíte,mne pediatricka, môj Zubár povedali aby dom zubára vôbec neriesila že čo tam S takou malou.bohuzial som na nich dala. Neviem,nič jej nerobil,takže sa nemala čoho bát,to je logické, uvidí sa keď jej niečo urobí.

eliskaevicka
autor
5. sep 2016

@larissa113 U dentáln.hygieničky sme tiež boli,ani dnu nás nepustila, medzi dvermi jej to kukla a povedala že takú malú nezobere, že je to zbytočné...

bibiana26
5. sep 2016

@bibistec ono by to tak malo byť. U nás je až tragický nedostatok dentistov a tí,ktorí tu fungujú malé deti s kompletným mliečnym chrupom nechcú vziať nieto bez jediného zúbka. Takže ono to všetko záleží od regiónu.

bibistec
5. sep 2016

@alchemilkazltozelena my sme boli ked mala mala cca pol roka asi ( prve 2 zuby mala az ako rocna)

bibistec
5. sep 2016

@eliskaevicka no to je zaujimavy nazor, nas zubar uplne inac a okrem toho ved aj zdravotne poistovne preplacaju navstevu zubara ak chodite od jedneho roka predsa

bibistec
5. sep 2016

@eliskaevicka zmenila by som hygienicku u nas zubar robi aj dentalnu hygienu a co najmensie deti odporuca priniest aby si zvykali nic sme neplatili je to jeho cas co nam venoval ale oplati sa moje dieta sa naozaj neboji

bibistec
5. sep 2016

@bibiana26 asi tak ale je to smutne ze neberu ved potom co ked uz treba riesit jednak je to bolestive a po druhe dieta si zafixuje neprijemny zazitok a dalsia navsteva uz je so strachom

marcelatje
5. sep 2016

@eliskaevicka neboj sa. Najdolezitejsie je nerobit zo zubara bubaka. Spravaj sa tam uvolnene. Co sa tyka tej dentalbej hygienicky asi robi len dospelych. Ak chces chodit najdi detsku.

larissa113
5. sep 2016

@eliskaevicka ako ktora niektora zobere aj 2 r...je to takpovediac zbytocne v ustockach nic take neporobi ale bude jej tam fukat aspon cistit pastickami aby sa nebala nastrojov fukania odsavacky atd aby sa v kresle nebala

eliskaevicka
autor
5. sep 2016

@marcelatje bola som U detskej,mala tam napísané že aj deti,mala tam aj cenník že keď je prvá návšteva niejakych 10 eur..to by vôbec nevadilo, chcela dom jej dať aj 20 ale proste nás odbila medzi dvermi.. Nechcela nás ani pustiť nuter,moja mamina je svedok.

marcelatje
5. sep 2016

@eliskaevicka tak to by ma nahnevalo. Nasa detska dentalna hygienicka je snom kazdeho rodica. Stretla som uz par lekarov ktori to s detmi vedeli ale ona je uplne top.

eliskaevicka
autor
6. sep 2016

@marcelatje tak to vám gratulujem, my máme problémy pri všetkých, už našťastie chodíme iba dva krát do roka na kontroly ale aj to je dosť keď ich máte štyroch +pediater... Mala sa bojí všetkých. Len čo stupime do ambulancie sú hysaky,A to chodíme id malinka.

eliskaevicka
autor
6. sep 2016

@bibistec ale keď jej ešte nič nerobil, tak je pochopiteľne že plakať tam nebude, S bábätkom chodiť K zubarovi,čo ešte poriadne ani nevníma mi príde tiež.. Trošku skoro. Ale aspoň má zdravý chrup 🙂

bibistec
6. sep 2016

@eliskaevicka no neviem práveže mne sa ten prístup páči a chodí tam tiež kamoška s dcérou ktorá u každého lekára hystericky reve a u nášho zubára jej bez umrtvenia vŕtal a ani nepípla takže prístup je dobrý, ale je to každého osobná vec