Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

mapa
3. nov 2011

Mojej dcerke vyrastli prve zuby, ked mala 16,5 mesiaca. Boli to horne jednotky spolu s hornymi stolickami... Nasledujuce 3 tyzdne sa jej naraz prerezalo 10 zubov.... (Ani sme o tom nevedeli, bola velmi narocne a uplakane babetko, mali sme pocit, ze jej zuby rastu od 2 mesiacov... ked jej skutocne rastli, tak uz bola zlatucka, usmiata a rozumna kocka, co sa v noci budila len 1 krat na kojenie). Potom zasa pol roka nic a prerezalo sa jej v kratkej dobe dalsich 10 zubov. Ako 2 rocna uz mala vsetkkych 20 mliecnych zubov prerezanych a postupne dorastali do svojej dlzky. Nikde som este o takom extreme necitala- teda ze prve zuby v 17. mesiaci, ale su aj take deti- dcerka je toho dokazom. Inac je uplne zdrava, ako 9,5 mesacna hovorila prve slova, 14,5 mesacna zacala sama chodit no a 16,5 mesacnej jej narastli zubky konecne 😀

adamala
5. nov 2011

@adkatarabka tak Adam bude asi taky isty pripad, lebo ma len 4zuby a to presne ked mal rok a tyzden mu vysli horne dva a potom hned na to tyzden dolne dva a tam to skoncilo,a uz ma 17mes o par dni a 4zuby! nech su us vsetky von lebo ma asi ..... podla mna nebude ani mat take mrncave naladicky niekedy to chyta a to nie je teda ziaden med lizat. 😀 ale tak co uz,pockame nic ine nam nezostava..Ale ja som bola presne taka ista ako moj syn,tiez prvy zub po roku potom nic a potom sa to spustilo vraj, ale aj som bola dost uplakana lebo to bolelo a hlavne ked ide tolko naraz!

s6
12. jan 2012

ahoj moja dcerka ma 13,5mesiaca,a ziaden zubok.dnes sme boli u detskej zubarky vraj tam zubky su,len cakat kedy vyrastu...tak cakame)))...

lubina
12. jan 2012

@vlastulka Je to normalne, mojim dceram ccise vyrastli obom prve zubky, ked mali 8 mesiacov, ale svagrina ma dcerku a tej prvy zubok vyrastol az ked mala 13 mesiacov.A zubar jej pvedal, ze to je ok, lebo ona volala kvoli tomu aj zubarovi, ze ci je to v poriadku alebo ze co ma robit.No a zubar jej povedal, ze mamicka klud je to normalne 🙂

cervenec
12. jan 2012

Naše dcera měla první zoubek 14 dní před 1 rokem,rostly ji docela netradičně a dokonce na pravou spodní dvojku jsme si počkali opravdu dlouho,vylezla až před měsícem 😀

bleble
12. jan 2012

Mamičky ak chcete vyhrať 100% kaučukové hryzátko značky Hevea, stačí sa dostať na facebook stránku bleble /pozri moj profil/ a za jeden klik môže byť vaše 🙂

elenka.k
12. jan 2012

Aj môjmu začali rásť niečo po roku a až 1,5 m.

s6
16. jan 2012

ahoj,tak sme sa dockali,uz jej lezie hore dvojka v pravo,prvy zubok)..13m,18dni...))

vodnarky
16. jan 2012

aj nam vysiel prvy zubok az po roku.. 🙂 potom to uz islo rychlo a rad-radom.. 😀

baja132
21. feb 2012

Ahojte. no nam tiez narastol prvy zubok az po roku ,potom to sice islo vsetko rad radom .Mame dva roky vsetky zubky az na spodne dvojky vraj nam ani nenarastu....No dufame ze trvale zubky nam narastu vsetky 😀

zeltie
2. nov 2012

aj my sme mali prve zubky - dolne jednotky v tesnom zavese, az ked dcerka dovrsila 16 mesiac. hned nato vysli naraz horne dvojky. potom asi o dva mesiace horen jednotky, a teraz ma 22 mesiacov, asi dva tyzdne dozadu nam vysla prva lava dolna stolicka, asi dva dni dozadu sa prerezala lava horna prva stolicka, a prerezava sa dolna prava stolicka a mala je ako z divych vajec - stale by sa nosila, pomrnkava, zuzle si prsty, a niekedy sa sama tak pokuse, ze to ma uplne cervene, az modre....chuda male. AJ ked kazdy hovori, ze neskorsie zuby dlhsie vydrzia, aj tak je podla mna lepsie ked vyjdu skor. My
uvidime, kedy nam dorastie cely chrup kedze po dolnych dvojkach a trojkach a hornych ocakoch ani chyru, ani slychu........

iweett
16. mar 2013

No dnes ma kamaratka nastrasila ze niekde pocula ci sa jej marilo ze ak do prveho roku nevyndu zubky bude nam musiet pomahat zubar ale ako som sa tu docitala nemusim robit paniku kedze nie sme jedinny ktory v 11 mesiaci nemame zubky 🙂

steva
16. mar 2013

@iweett neboj sa,zubky budu aj bez zubara.nas Jakubko mal prvy az v 15 mesiaci,tiez som sa bala. 😵

iweett
18. mar 2013

@steva dufam ze sa dockame 🙂 a ak sa mozem opytat ako je to s papanim ked nema ani po roku zubky treba stale davat taku jemnejsiu stravu? vobec neviem ako to funguje zatjal papame take co nemusime hryzkat ale neskor no vobec neviem ako to bude?

steva
19. mar 2013

@iweett ja som mu davala normalnu stravu prisposobenu veku a nie zubkam.deticky si poradia.moj mladsi tiez este nema zubky a keksik si vie pokusat paradne 😀

janka3008
30. mar 2013

Mi mame 1rok a 5meisacov a stale ziadny zubok :(

urma
22. apr 2013

Aj my rok a 2 tyzdne ...ani 1 zub neprerezany, ale vidno, ze jednotky pucia uz dlho 🙂 . Hlavne spodne

janka3008
19. máj 2013

@janka3008 Takze konecne nam narastol pred tyzdnom cize mamicky nebojte sa urcite raz vyndu 🙂

yaska135
19. máj 2013

vobec sa tym netrap. Nasmu krsnatu prvy zub vysiel ked mala 13,5 mesiaca a este viem o dalsich co im sli takto neskoro. Aspon im dlhsie vydrzia. 😉

urma
24. máj 2013

Takze hlasim, ze prvy zubok je prerezany 🙂 ,drobec ma tiez 13,5 mesiaca 😉

vejuska5
9. okt 2013

Ahojte.. moja mala pred dvoma tyzdnami 1 rocik a zubok stale nemame... je chorkava ma sopliky v noci sa mi zobudi s placom a zubok stale nic.... ako dlho to trva kym sa prereze .. takate je uz tyzden... 😒

mimikas
9. okt 2013

@vejuska5 no kazde dieta je ine, moj sa trapil niekedy 2 dni, inokedy aj 2 tyzdne a stoliscky nam isli 2 mesiace. teraz nam idu stolicky 5ky a stale nic a uz sa trapime 3 tyzdne. Inak nam najprv nesli ziadne zuby a potom sa robehli a uz ich mame 16 😀

vejuska5
9. okt 2013

joj nech jej uz vinde nech sa netrapi tak dlho to je dost si myslim pre take male babo .... no ale co mozme nic a len cakat kedy sa na nas usmeje a zubok tam 🙂

lenusik410
17. nov 2013

ahoje nam vysiel prvy zubok tyzden pred prvim rokom o tyzden nato druhy a teraz mame 16mesiacov a mame len tie dva tak dufam ze nam narastu cim skor