Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

swead
7. aug 2009

ahoj, Matýskovi vyrostl první zoubek 12dní po prvních narozeninách (jednička v pravo nahoře), teď už má zuby 2 a dole se mu jedničky taky chystají. Mně Dr. řekla, že je jedno kdy mu vyrostou (alespoň se mu nebudou tak rychle kazit), ale že má ještě čas a pak, že polezou jak houby po dešti.

ewuli
7. aug 2009

tak u nás první zub před měsícem,na konci 14. měs a teď leze jeden za druhým.Za měsíc 4.

jezevec
8. aug 2009

hezky vecer, i u nas jeste ve 13mesicich nic a pak naraz tri, horni jedicka a dolni dva a tedka zase pribyli dalsi dva, takze jsme se dockali 😉 v jidle kousky ji,ale treba na kousku jablicka si jeste tolik nepochutna,ale uz pochopil a snazi se pekne kousat a taky pravidelne cistime, at si zvyka 😉

ludka_r
10. aug 2009

ahojte.. u nás vyšiel prvý zúbok, keď mal malý 13,5 mesiaca.. Po týždni vyšiel druhý, ale odvtedy stále nič... 🙂 Dva zúbky mu úplne pristanú, nech má len tie čo najdlhšie.... 😀

atrami
11. aug 2009

Ahojte,
trochu ste ma upokojili. My máme 9,5 mesiaca a zúbky nikde.
Teraz len skúmam fotky starších synov. Majú len dolné, horné nevidieť, tak dúfam, že do roka niečo bude.

azifca
11. aug 2009

ahoj, máme 22 měsíců, a zatím 8 zubů, první vyšel v 17 měsících, a to jednička vpravo NAHOŘE. Teď má nahoře 6 zubů, dole jednu dolní jedničku a čerstvě prořetanou druhou jedničku...

ygreen
13. aug 2009

máte podle mě kliku, řekla bych že starším dětem ty zoubky vyroustou rychle za sebou. Tobímu začali růst první ve 4 měsících a teď ve 14 měsících má všechny (16 zubů) kromě pětek.

vranka4
13. aug 2009

Atrami,nebóój,keď neskôr vyjdu,dlhšie mu vydržia 😀 ,našim drobcom všetkým v priemere prvé zúbky vychádzali okolo 9.mesiaca,dvojičky majú 2roky+5 mes. a majú 16zubov 😀

chiwule
30. sep 2009

tak hlásím, že naše Anetka nemá v roce ještě ani jeden zoubek 😒 ač jí trápí s přestávkami už od 6m 🙄

bobka77
10. okt 2009

ahojte moja malicka mala presne 4mesiace,ked som jej nasla zubok, aj to by som mozno nezistila,keby ma neuhryzla do brady a ja som ucitila nieco ostre. vobec neviem odkedy ho tam mala,lebo uz bol dost velky a hned o niekolko dni som jej nasla aj druhy, bola som milo prekvapena,lebo syncekovi vysli zubky,az ked mal osem mesiacov,tak sme sa doma radovali ako ,male deti...::🙂))),ale podla mna vobec nie je chyba,ked dietatu vyjdu zubky po roku niekde som citala,ze chyba to je ak sa neprerezu do druheho roka zivota, vtedy je nutne ist k zubarovi,aby drobcovi pomohol,takze pohoda🙂

cestovatelkaandrea
16. okt 2009

ja sama som vraj nemala zubky do roka. zacali mi vraj rast az po roku ale potom vela naraz. moj syn ma asi geny po manzelovi a zacali mu rast okolo 9 mesiaca a ma ich doteraz 5. tiez sa s tym asi nikam neponahla.
podla mna je to jedno kedy narastu, ved oni aj tak musia narast 😉

ewuli
16. okt 2009

Také patříme k těm co měli zoubky až po roce,v 15.měs. Co mě ale překvapilo,že mu lezou ve zvláštním pořadí.Nejdříve obě horní Jedničky,pak jedna sponí jednička a teď má nahoře v pravo i vlevo stoličku...Setkali jste se s tím někdo?Ostatní přední zoubky už má také naběhlé,ale bez proříznutí.

bereninka
16. okt 2009

ewuli, zuby rostou: dolní jedničky, horní jedničky, stoličky a nakonec pičáky. Tak myslím, že to je u vás ok. Pořadí jak má být. Jen přehozené horní s dolníma. 😉

zdenka112
16. okt 2009

ahojte dievcata.mojej dcere vysiel prvy zubok po narazeni na policku z vrchu ked mala 15 mesiacov o mesiac druhy zub stolicka,ved sme si aj vytrpeli a behom mesiaca sme mali 12 zubov.

ajka26
3. nov 2009

Ahojte maminy,my mame 16 mesiacov preč a 6 zubkov.Maly je uslintany stále ale nič nevychádza už dlho.Prvy zubok sa prerezal okolo 8 mesiaca a druhy hned o týždeň.Horne išli už ťažko,boli zapalene 6 mesiacov a nie a nie sa prerezať.Aj teraz ked už su vonku zubky su strašne malinke.Maly ma problemi s bruškom,stale ho trapia bolesti bruška,takže je obmedzovaný stravou a najma mliekom,tak sa utešujem tým že to je zodpovedné aj za jeho neskore prerezávanie zubkov z nedostatku vápnika.

mimi198
4. nov 2009

ahojte, tak isto pridavam sa nas malinky bol minuly tyzden ockovany a hned na to dva dni po ockovani som mu nasla dva zubky dolne ale este nie su prerezane, je od vtedy velmi mrzuty uz niekolko dni je aj spavy to tiez neviem ze ci je reakcia na zubky ale ked uz ich tam je vidno kedy sa asi tak mozu prerezat. a ma uz rok a este zatial nema ani jeden toto budu prve, len sa bojim ze este teploty aby nedostal.

katus79
4. nov 2009

Ajka nie som ziadny odbornik, ale nemyslim ze to nejak suvisi s vapnikom. Dcerka ma 20mesiacov a mame tiez 6 zubov a uz pekne dlho. Prvy jej vysiel par dni pred 1.narodeninami. No myslim si, ze ml.vyrobkov ma dostatok. papa jogurty, kase, 4-5dcl mlieka denne...ale veru nemame v okoli rovesnika co ma tam malo zubkov.

chiwule
4. nov 2009

hlásím se do klubu - první zub měla naše malá minulý týden, tj. ve 12,5 měsících 😉 . A kdy bude druhý netuším, dásně má naběhlé, ale to už dloooouhoooo....

mimi198
5. nov 2009

a kocky nevedeli by ste mi este niektora povedat, ked mali hnacky pri zubkoch ako im to prebiehalo? mali len redsiu stolicu alebo aj casto kakali? lebo mne dnes lekarka povedala ze ma byt len redsia stolica ze caste kakanie na riedko nesuvisi so zubkami. tak neviem lebo maly mi kakal v noci aj 5krat vzdy len take male nic riedke ale vzdy tam nieco dal po troske mal aj teplotku s tou to je tiez tak ze raz je raz nie je. no vselijako. maly je tiez raz v pohode raz mrzuty. tak neviem ze ci to je od zubkou alebo mame nejaky virus. inak mu uz lezu tie spodne dva dobre ich je vidno su to jeho prve ale kedy sa prerezu netusim.

katus79
16. nov 2009

este sa vratim k mojim riadkom...jedna vec je kolko vapnika organizmus dostava a druha vec ako s nim dokaze narabat a spracovat ho... tiez som pocula nazor, vraj organizmus takychto deti nehospodari s vapnikom tak akoby mal. V niektorych pripadoch je vlastne uplne zbytocne dieta prepchavat ml.vyrobkami nakolko potom dostava nadmerny prisun bielkovin co zase zaťažuje hlavne obličky. Viditelnym priznakom moze byt aj to, ze aj tych malo zubkov co maju sa zacne skoro kazit (niektore deti su mierne pozadu co sa tyka aj motorickeho vyvoja kvoli kostiam )..alebo sa casto vyskytnu zlte skvrny na zubkoch. Nemam to nijak odborne podlozene, ale ja teda nie som nadsena ze ich mame stale len 6 😔

eliotka
17. nov 2009

Holky, náš malý (13 měs.) má jen jeden zub. Už začínám být trochu nervózní. Je to takto normální?
Dásně má každou chvíli oteklé, trápí ho to co 14 dní a furt nic. 😒

mimi: my měli průjem asi 3-4 x denně. Dávala jsem smectu a upravila stravu, ale moc to nepomáhalo.

bronia13
26. nov 2009

ahojte - tak nasmu drobcovy vysiel prvy zub ked mal 9 mesiacov a to slintal od 3 mesiacov tak sme mysleli ze mu pojdu zavcasu von. moja sestra mala nieco okolo roka ked jej vysli. jedna znama sa stara o babetko co sa narodilo s jednym zubom 🙂)) to je tiez normalne

lessi
6. feb 2010

Ahoj holky,

přidávám se s mým Lukáškem, kterému bylo 16 měsíců a ještě nemáme ani jeden zub. Dole má sice vystouplou dáseň na přední dva zoubky, ale ještě se neprořely. A to už to má takto asi dva měsíce.

luciakubista
7. feb 2010

Elince vysel prvni zoubek 2 dni pred rokem,druhy tyden pote, treti na Vanoce a 4. na Silvestra. Na 5. to vypada kazdym dnem. Taky jsem byla nervozni,ale oni nakonec narostou 😀 Vsem kolem nas uz rostou stolicky...

marosko08
7. feb 2010

ahoj.nas maly mal 11 a pol mesiaca,ked mu vysiel prvy zubok.teraz ma 15 mesiacov a 12 zubov.myslim,ze o nic neprisiel,idu mu ako huby po dazdi von.nebala som sa,ci mu narastu,lebo ani ja,ani moja sestra sme do roka nemali zuby-mamina mi to povedala,lebo ja si to nepamatam 🙂 .na upokojenie mu davam chamomilla vulgaris 15ch-homeopatikum.nasivin a ani nic podobne do nosteka nekvapkam,len na tycinku nakvapem a vytriem nostek.ked kvapnem,tak to musi byt vynimka.papa.kata

alik30
8. feb 2010

Ahoj, mym dvojcatkum narostly dva spodni zuby v 8 mesicich. Byly jsme u zubare a ten nam tvrdil, ze uz jdou citit i horni. Holky mely rok a kazda ma stale ty dva spodni zuby 🙂 Ty horni jdou sice v dasnech uz par tydnu videt, ale venku jeste nejsou.

crca
1. júl 2010

Nám vyrostli první spodní v 9 měsících,další dva vrchní a ještě ke všemu dvojky,ne jedničky až v roce a teď nám lezou konečně i ty jedničky vrchní 😀

leila
1. júl 2010

ahojte, starsiemu zacali rast zubky v 9 mesiacoch, do roka mal 4 zubky, ale dalsie mu vyrastli velmi rychlo medzi 13-14 mesiacom.. mensi ma 9 mesiacov, ale zatial nema naznaky, takze si myslim, ze mame nabeh na prve zubky az po roku 😀

neu.sona
1. júl 2010

Ahojte, my měli ve třech měsícíh první zoubek. V devíti jich měl osm a teď ve 13 měsích už asi měsíc 16 zoubků 😎

mirush01
1. júl 2010

ahojte,my este len cakame na zubky,Nelka bude mat v auguste rocik a staaale nic...Kazde rano jej pozeram do pusky ci sa tam naahodou nieco pocas noci neurodilo 😵 tak nechame sa prekvapit 😎