Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

katy1979
24. apr 2008

ahojte my budeme mať za chvlílku desať mesiacov a po zuboch ani chýru ani slychu. Viem že to je normálne ale aj mne sa to zdá divné byť bez zubov.
no neostáva nám nič iné len čakať kedy vylezú. Ja dúfam že do roka to stihne. Ale ked mu pozriem do úst tak vyzerá že nie 😎

vlasta80
31. máj 2008

no my už máme rok a ani jeden zub 😠

mamacat
13. jún 2008

aj my este cakame na prvy zub 😕

zuzka80
21. jún 2008

My sme dnes objavili prvé 2 zuby a to máme o chvíľu 13. mesiacov 😉

vlasta80
21. jún 2008

No nám už konečne vyšiel prvý zub, 4. juna, a teraz už sa prerezal ďalší....ale nie spodné, ale vrchné predné 😉 tak čakáme na tie spodné 😎

dadulka19
22. jún 2008

tááák,aj my už máme konečne prvý zúbok 😉

mamacat
1. júl 2008

aj my mame prvy zubok!!! mali sme 12 mesiacov a 11 dni ked vysiel 😵
teraz cakame na druhy 😉

lienka79
3. júl 2008

nAsmu Petkovi vysla spodna jednotka 4 dni pred dovrsenim roka, presne na rok druha spodna jednotka a potom 2,5 mes nic...V 14 mes m vysli tesne za sebou horne 4 zuby..takze aktulany stav v 15 mes..je 56 zubkov

gabrielad
9. júl 2008

no tak u nás 13 měsíců a týden a stále nikde nic. Sice dost slintá, občas mrmlá, ale kde nic, tu nic.

asitka
9. júl 2008

môjmu synovi vyšiel prvý zub, keď mal rok a pol....ževraj dlhšie vydržia... 😉

vlasta80
12. júl 2008

no ja sa vytešujem, už tretí zub je vonku, ale len hore 😠 dole bude asi bezzubý 🙂

asitka
13. júl 2008

vlasta80...mňa dr utešovala...že o bezzubom dieťati ešte nepočula....tak som sa smiala...že len aby sme neboli rarita 😀

vlasta80
14. júl 2008

asitka, ja dufam že výjdu bez pomoci zubára-chirurga 😠 uz som počula, že museli prerezávať ďasienko ☹ strašná predstava

asitka
15. júl 2008

a to hádam nie....nám fakt vyšiel len prvý v roku a pol....

vlasta80
15. júl 2008

dufam aj ja ,v auguste ideme na poradnu, tak som zvedavá čo povie doktorka

dobromila
15. júl 2008

zaujimave, a to do roka a pol jedia tie deti mixovanu stravu? My sme opacny pripad, maly ma kratko po prvych narodeninach a nestihame ratat, kolko ma v puse zubkov (ani si neda velmi pozriet), ale tych 12-13 je istych.

A bol usopleny aj vyse mesiaca, ked mu vychadzalo viac naraz, nezaberali ziadne kvapky, tak som mu ich uz potom na druhy raz ani nedavala. Ako ta nadcha prisla, tak odisla, nedalo sa nic robit.

vlasta80
15. júl 2008

no ja mu mixujem len mäso, ostatne mu popučím, na ranajky v pohode zje chlieb s maslom , zeleninu v polievke mu tiež len pučím

mamacat
15. júl 2008

dobromila my nemixujeme nic. je normalne aj maso, chlieb, keksiky, toasty proste takmer vsetko az na jalblcko alebo surovu mrkvu. vobec jej nerobi problem pozut si jedlo s dasienkami🙂

my stale cakame na druhy zub. je to sranda ze take velke dievcatko a ked sa usmeje ma len jeden zubok🙂

asitka
16. júl 2008

no my sme mali veru problém...bud popučiť...a mäso rozmixovať...lebo sa nám dusil....ale aj to jedenie sa upravilo...ale dllllllllllllllllllllllllllllllllho nám to trvalo.... 😀

anjelik85
16. júl 2008

ahojky, tak my sme taký problém nemali, ale kamoška, čo má o polroka staršiu dcérku, tak veru že do 13tich mesiacov ani jedného zuba. ☹ to boli problémy. všetko pučiť, mixovať. joj, nezávidím.

pietra
18. júl 2008

my sme tiez este stale bez zubkov a to sme uz rok mali, ale zatial ma to netrapi, mne tiez zuby narastli dost neskoro, tak je asi mala po mne. A jedlo som nemixovala nikdy, kika nema problem si vsetko pozut dasienkami

statiana
18. júl 2008

Tak my mame už tretie dietatko,ale až teraz sa nam podarilo sa zaradit medzi bezzube rocne deticky.Tamarka ma rok a dva tyzdne a po zubkoch zatial ani chyru.Tak vsetci cakame ...a cakame.Som rada ,ze je nas takych viac.

marorlinko
23. júl 2008

pamatam sa, ked maly bol mensi, tak som sa trapila,ze kde su tie zuby,ze nejdu, ine uz mali od 5-6mesiacov a moj nic, prvy zubok mu vysiel,ked mal 8 a pol mesiacov vysli obe naraz tie spodne,tak som sa potom ukludnila a dobre,ze neoslavovala od radosti,ale ako vidim tak tuna su ovela horsie na tom,kedze po roku este ani zubok.
potom to uz islo rychlo, stolicky mu visli len prednedavnom a pekne takmer spolu bo mal dlhu pauzu ked mal 8zubkov, teraz idu dalsie, momentalny stav zubov je 13, mozno aj viac, musim kuknut malemu, ked mi dovoli, bo on naschval kuse ma.

statiana
4. nov 2008

No a uz ma Tamarka 16 mesiacov a prvy zubok este stale cakame.Tak to som zvedava dokedy. 😖

saskarisko
4. nov 2008

statiana - Riskovi vysiel prvy zubok v 15. mesiacoch, resp. este nie je cely von. kontrolovala mu ich zubarka a ma oneskoreny vyvoj zubov, resp. prerezavanie, lebo zubky v dasienkach ma. teraz mu vidno na spodnych dasnach same biele, tak cakam, kedy sa postupne zacnu prerezavat aj ostatne. hore nic nie je vidno 😅
tak sme Vas iba o necele 2. tyzdne predbehli, urcite sa uz budu prerezavat 😉

junovka
4. nov 2008

statiana, jedna znama vravela, ze pozna jedno dievcatko, co prvy zubok jej vraj vysiel na 2 roky 😕 😲 ....ale, ze im to doma nedalo, tak sli k zubnej lekarke, aby ich poslala na RTG, aby zistili, ci vobec vraj ma zarodky nejakych zubkov 😕 😕 😕 😲 ...tak, to teda ziram aj ja 😝

saskarisko
4. nov 2008

Riska dokina nechcela posielat na RTG, vraj do 3. rokov sa moc nerobi, skontrolovala mu dasna pohmatom. ale tipla, ze najprv pojdu vrchne, a isli spodne

saskarisko
4. nov 2008

Ale u pediatricky sme boli za exotika, ze sa s s tym este nestretli 😀

junovka
4. nov 2008

...skus sa poradit so svojim zubarom, ci by ti nemohol dat na RTg on odporucnie...ak by si chcela 😒 😕

magda22
23. nov 2008

ahojte,
nenachadza sa tu niekde mamicka s podobnou skusenostou?
moj syn bude mat 14 mesiacov a do vcera mal iba styri zubky, ktore ma uz asi od 9/10 mesiacov, jednotky dole a jednotky hore, tak stale cakam kedy tie dvojky vyjdu..no vcera som objavila vycnievajucu stolicku, a este sa mi zda, ze ide trosku kryvo, co sa mozno urovna, ale aby isla za jednotkami hned stolicka? je to normalne???
mam ist s tym ku doktorovi?
dakujem za radu...