Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

mamacat
23. nov 2008

magda my to mame tiez tak podobne. malej vysiel prvy zub az po 12m- jednotky dole potom jej zacali liezt stolicky este pred tym nez by jej vysli horne jednotky! teraz ma 4 stolicky a este 5 zubov v predu (mame 17mesiacov) takze vobec jej nerastu zuby v tom spravnom poradi dokonca ani nie v paroch!

magda22
24. nov 2008

ahoj, dik za reakciu, a nic s tym nerobite? 🙂 nejakej detskej zubarky si sa na to nepytala?

miriamkac
24. nov 2008

Ahoj magda22
Nasej malej prve zuby zacali rast v 11-tom mesiaci...potom do dvoch rokov mala vsetky zubky a teraz ich ma kraaasne biele 😉
Chlapci maju skoro 18 mesiacov a maju len kazdy po styri zuby (jednotky hore, dole). My sme boli u detskej stomatologicky v BA (ale koli asymetrii chrupu u jedneho z chlapcov, lebo na jednej strane ma len polovicny zubok 😖 ) a ta nam povedala ohladne neskoreho rastu zubkov, ze to je geneticky podmienene a neda sa s tym nic robit, pokial bude chrup rast v poriadku, tak to nie je ziadny problem, ani defekt. Len treba ratat potom s tym, ze pri vymene mliecnych zubkov za trvaly chrup bude prebiehat neskor .(norma je 6-7 rokov a u nasich deti je predpoklad 8-9 rokov. ) Takze vsetko je Ok a hovori sa, ze cim neskor rastu zubky tak sa neskor kazia... 😉

lindda
21. jan 2009

my sme mali tiez az po 10 mes 1 zubcek

emjee
22. jan 2009

azifca • 1d, 7tt • Včera o 20:08
Mému synovi bude za týden 15 měsíců a jeho dásně jsou úúúplně holé....

blau • 1d • Včera o 20:11
azi: nevadi vybehnu mu vsetky naraz. Mojej kamaratky syn ich mal az v 16tich mesiacoch a hovorila oni mu volajako vsetky naraz vysli a bol pokoj. Luca ma teraz 11mesiacov a ma 6zubov a 7mi na ceste

maja22 • 1d, 21tt • Včera o 20:15
Môjmu vyšlo zhruba v 12 mesiaci 6 zubov a dllllho predlho nič, až včera som zbadala, že sa von tlačí siedmy... Je to individuálne..

saskarisko • 1d, 24tt • Včera o 20:29
ahoj
Riskovi vysli prve dva zubky medzi 14. a 15. mesiacom, potom dlho, dlho nic. a medzi 17. - 18. mesiacom mu vysli dalsie 3. a zatial zvysok dasien vyzera byt bez opuchov

ukmima • 2d • Včera o 20:34
ahoj Samkovi vysli prve zubky,ked mal 9 mesiacov,teraz mame rocik, a mame 4 vrchne a 3 spodne...

qetinka • 2d, 32tt • Včera o 20:36
oliverkovi sa prerezali prve dva zubky ked mal 4mes.a 3tyz.teraz ma14 zubkov...este spodne očne a potom rduhe stolicky...

lindda • 1d • Včera o 21:10
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

monika0123 • Včera o 21:21
ahoj.mojmu drobcovy prvy vysiel ked mal presne 5 mesiacov potom hned druhy.kamaratkynmu prvy vysiel az v 10 mes a ako14 mes mal viec zubov ako moj a mojmu az neskor vysli vsetky naraz.porad sa s doktorom ale ziadny stres.jeho zivotny uspech zavysi od inych aspektov nez od toho kedy sa mu prerezal prvy zubok

mata2 • 4d • Včera o 21:22
dvojcatam sa zubky prerezali az v 13-tich mesiacoch.Tomasko mal 5 mesiacov a 3 tyzdne a Kubko mal 7 mesiacov

maurizia • 1d • Včera o 22:28
azifca moja mamina sa tiez stresovala, ked mne nesli zuby a lekarka ju "ukludnila" otazkou, ci uz niekedy videla bezzubeho cloveka. inak my uz mame 2 a coskoro cakame dalsie..asi po ockovi

bodka13 • 2d • Včera o 22:37
náš starší Maťko mal prvý zúbok až v 13 mesiacoch ale behom 3 mes mu vyšli všetky, a mladší Davidko keď mal 6 mesiacov

bambusko • 3d • Včera o 22:50
azifca, 3 dni pred prvymi narodeninami. som sa straaaaasne tesila. ale mojmu bratovi az v 14m. nemate aj u vas v rodine take?

ld1985 • Včera o 22:51
našej Viktorke sa objavili v siedmom mesiaci dva zubky a teraz v osomom sa prerezavaju hore zubky, myslim si že je to veľmi individuálne

dari • 2d • Včera o 22:54
aj nasa hanka bude mat o dva dni rok a zuby nikde

bodka13 • 2d • Včera o 22:58
aspoň im dlhšie vydržia

paola.o1
23. jan 2009

Ahojte, mam taku otazocku troska od veci, ale o zubkoch. Maly ma 2 mesiace a uz tyzden ma , ale iba vecer teplotu vzdy okolo 38. Inak je v pohode, smeje sa, papa, len tie vecerne teploty. MOze mat tak skoro zubiska? Dakujem

krista
24. mar 2009

ewuli • 1d • Dnes v 15:27
Ahoj, chci se zeptat, jestli váš lékař řešil, že dítě ve 12. měsících a déle nemá žádný zoubek, popř. jakým způsobem se to vůbec řeší? Nám bude za 2 dny rok a nikde nic.V poradně mi dr. řekl,že nás někam pošle když se mu do měsíce neobjeví.

radkar • 1d • Dnes v 16:00
Já myslím, že to neřeš. Každé dítě je fakt jiné. Kamarádky kluk už měl zub ve 4 měsících a moje dcerka má za tři týdny rok a klubou se jí teprve první dva.

kristi • 1d • Dnes v 16:04
kliiiiid, my meli 1. zub az ve 13,5mesicich 😀

alisas • 1d • Dnes v 16:33
opravdu bych se taky nebala. Dceri se proklubal prvni zub okolo 11ti mesicu, neteri az po 1. roce. Ted ma dcera 10 zubu a nektery deti v jejim veku uz vsechny.. Roste to fakt individualne.

ewuli • 1d • Dnes v 16:40
mě to nijak z míry nevyvádí, já měla až na 14. měsících.spíš mě překvapilo,že to řeší doktor a chce nás posílat na nějaký vyšetření.

kristi • 1d • Dnes v 16:41
a ted ji je 25 mesicu a nema ani spicaky a vubec spousta zubu ji jeste chybi....neresim, stejne pujdem k zubari, tak uvidime, co rekne

alon111 • 3d • Dnes v 17:03
tak mojej najstarsej vysiel prvy zubok ked mala rok ,synovi ked mal jedenast mesiacov a najmladsej ked mala pat mesiacov.tvoj lekar ma asi malo prace ak ho trapia detske zubky alebo je taky pedant .ja to neriesim a kedy maju vtedy sa prerezu 😉

macca5 • 2d • Dnes v 17:09
Ak máš strach,zájdi k zubnému a porad sa.Môjmu mužovi vyšiel prvý zub v 14m.Bude to v pohode ,neboj 😀

danu • 1d • Dnes v 18:58
taka tema tu uz je 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sisstin • 1d • Dnes v 19:05
ewuli: my první zub ve 13m...a ted v 17m má 4 😉 a neřeší se to nijak...max. můžou projet dásničky kamerkou

gogogo
24. mar 2009

ahojte nam vysiel prvy zubok v 10 mesiacoch...teraz maem 18.mesiacov a 6 zubkov

susika
26. mar 2009

malej išli zuby, ked mala 15mesaicov aj 2 týždne, išli prvé 3 - dva dolné a jeden horný, potom asi o mesiac dalšie 4 a teraz jej ide 5 zubov z toho 4 stoličky.o žiadnom som ani nevedela, žiadne horučky, ani hnačky, iba bola mrzutá, taká stále unavená, ale papala dobre. sopliky mala donedávna 6 týždnov, som myslela, že zubky, ale tie vyšli asi 2 týždne potom, ako prešli. sme vystriedali kadečo do nasivinu, pinosolu.nakoniec zabral othrivin.

audri
29. mar 2009

Dobrý večer.. jak říkal náš pan doktor (úžasný praktik) - čím pozdějš vyrostou, tím později se budou kazit. Nespěchejte. A když jsem mu říkala, že namísto horních jedniček malé vyrostly dvojky, takže vypadala jak upírek, tak poradil, že se do toho zubům nemám mluvit, že si stejně porostou, jak chtějí. Takže.. :o))

krista
30. apr 2009

kataduch • 1d • Dnes v 16:14
Ahoj, Natálce bude 10 měsíců a nemá ještě ani jeden zoubek. Myslíte, že je vše v pořádku? Máte někdo podobnou zkušenost? Někde jsem zaslechla, že když mimču nevyrostou zuby do roka, tak se musí prořezat dásně u doktora, protože je má mimi moc tvrdé. To se mi zdá teda drastický a doufám, že to není pravda. ☹ protože to bych asi nezvládla

anke • 1d • Dnes v 16:39
nam se prorizl prvni zubak na az na 10M a kousek, tak ja bych byla zatim v klidu 😉

fajn • 2d • Dnes v 17:10
Andree se taky vyklubal první zub když měla 10 M

kalo
30. apr 2009

My měly první zub ve 13 měsících...to vylezly všechny 4 jedničky a pak další zub až ve 21 měsíci 🙂

Nenapadlo mě, že by to nebylo normální....

zanetak
1. máj 2009

mojej malej vyšli spodné jednotky presne keď mala 10 mesiacov a odvtedy už nevyšiel ani jeden zubok , ani horné. Teraz má rok a jeden mesiac. Je to normálne?

kim
1. máj 2009

My měli první zub asi týden před první oslavou narozenin, druhý chvilku po něm, pak klid a začaly růst další...o žádném prořezávání dásní jsem neslyšela ani nečetla a že jsem toho hledala na netu a všude jinde dost, protože jsem se už taky bála, co se děje, že ve skoro roce nemáme nic a na diskuzi máme holčičku a ta měla první zoubek až ve 14.měsíci!!!!!

gabka32
4. máj 2009

taky přidávám jednu bezzubejdu 😀 je nám 10,5 měs. a furt ani jeden klofák 😝 no snad to pak nepoleze naráz. by to byl masakr asi 😕 😲 😀

katka.m
5. máj 2009

My sme na 10 mesiacov "dostali" dva dolné. Potom nič až na rok i jeden mesiac sa to spustilo. Horné 1a2 naraz všetky štyri, len čo vyliezli tak sa nám teraz spustili štvorky a dolné dvojky a neviem, či nie aj dolné štvorky. Zvládame to dobre, na noc dávam Nurofen a cez deň Chcamomilu. Akurát sa nám spustilo z nošteka, najprv riedke a teraz to dosť zhustloí, ale pre istotu dokina vzala výter, či to nie je dáky bacil. Odsávačku používam cca. tak 10x denne a myslím, že ich vyťahujem až z päty. Raz sa smeje, potom hneď plače a cez slzy opäť smiech. Nechutí nám papať, ale kakáme každý deň a to je super, pretože sme s týmto mali problém, takže sa vytešujem 😀 Ale keď tie potvory vylezú, tak ich tak budem umývať, že toto trápenie oľutujú 😠 😀

kinsli
5. máj 2009

Ahojky holky, tak se taky přidáváme 😉 Nám bude 17.5. 13 měsíců a jsme stále bezzubáci 😀 😀 😀

ewuli
6. máj 2009

Našemu Míšovi je jen o týden méně a taky nemá žádný zub 🙂

krista
8. jún 2009

kinsli • 1d • 6. červen 2009 ve 21:41
Ahojky holky, najde se tu ještě nějaký 14 měsíční a více bez zubáček 😀 😀 😀

berenika39 • 2d • 6. červen 2009 ve 22:36
ahoj, sice máme zuby, ne moc, ale dva 😀 😀 , ale co mi tak zdravý rozum říká, neznám žádné dítě bez zubů....neboj, jen si dává na čas. chodit taky začínají v devíti nebo 18ti měsících, tak i u zubů je velký rozpětí. Ason vás prořezávání nebude trápit dlouho. Vyrostou pak všechny najednou a budete reklama na Signal Whitening 😀 😀 😀

mousunek • 1d • Včera v 08:25
kinsli - bud rada, alespon nemusis hlidat zda si je nemuze vyrazit, je toé spis vyhopda

ined77 • 1d • Včera v 09:33
kinsli 🙂 ...já mám taky jednoho bezzubáčka 😀 ,ale máme ''teprve''9 měsíců-v úterý.ale už nezoufám 😉 ,přesně jak píše berenika39 🙂 ,žádné dítko nezůstane bez zoubků,takže až nastane čas,určitě vylezou,potfůrky 😀 .prý čím později vylezou,tím jsou kvalitnější a déle vydrží 🙂 ...to je přece super 😵 .kamarádka má holčičku a první zoubek vylezl ve 12 m.,teď má tuším 15m a už má zoubečky 4 😀 .pak už se to rozjede.já mám spíš obavy,jak naučit našeho matýnka papat kousky,když nemá čím chrupkat 😕 ,jakýkoliv malinkatý kousek ho nadavuje,takže stále musím vše mixovat nebo najemno strouhat.jak to děláš s papáním maličké ty,prosím tě 🙂 ?bojím se,že pak nebude chtít''normální''stravu ☹ .

kalo • 1d • Včera v 11:51
Naší malé vylezli první 4 zuby ve 13m...pak až další až v 21m. Ale kamarádky holčička měla až v 17m první zub 🙂

gabka32 • 1d • Včera ve 21:57
kinsli nám bude za chvilku rok a taky holé dásničky 😀 😀 teda máme období, kdy má malá teplotu, nechce moc jíst a strká furt psry do pusy, tak doufám, že konečně snad zoubek a nic, pak zas klid... 😕 asi ho tahá až z paty 😀 ale posledních 14dní už snad i něco prosvítá, tak třebas do těch 14měs. i vyleze 😉
každopádně si z toho hlavu neděláme, synovec měl v 6ti měs. hned 2 zoubky a doted žádný další (je mu už 11m)
je pravda, že jídlo pořád mixujeme, jak píše ined77 taky ji natahuje z kousků, tak snad to se zoubky pak půjde...

jannanatys • Dnes v 11:34
ahoj tak nam bude rok a mame 9 zoubku naše sestřenka ma 16 měsicu a ma kolem 11 zoubku a když měla 8 měsicu mela 4 zoubky a mudra řekla že v těch zoubkach je zaostala!!každy to ma jinak no.

ewuli • 1d • Dnes ve 14:29
Nám je také už 14 měsíců a stále nic...

kinsli • 1d • Dnes ve 20:41
ewuli : Jé to jsi mě potěšila 😀 😀 😀

Holky já teď hledala diskuzi a omylem jsem jí dala do kojenců, samozřejmě, že původně jsem jí chtěla do batolat 😀 😀

Jinak co jste se tu ptali na jídlo, tak Kačenka jí úplně normálně, vařím jí zvlášť, ale jídla jako pro dospěláky zubáky. Vše si v pohodě dásněma rozmělní 😉

Je mi jasné, že každý to má jinak, je mě zajímalo, jestli se ještě najde taky nějaký bezubáček na 14m. Přeci jen to normální není 😅

kinsli • 1d • Dnes ve 20:44
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

kalo • 1d • Dnes ve 21:38
kinsly: proč si myslíš, že to není normální?????????????? 😨 Vždyť každé dítě je jiné...Když není někdo přesně podle tabulek, tak není normální??? Tvoje malá je naprosto zdravá a v pořádku..každému prostě nenarostou zuby zrovna když odbije půlrok...Naší také rostly později a nikdy se nad tím nikdo-ani já nepozastavoval. Je to také věc dědičná..

kinsli • 1d • Dnes ve 21:50
kalo: Tím samozřejmě nechci říct, že je nenormální 😀 😀 😀 je naprosto v pořádku zdravá holka jako řípa 😀
Ale podle mě 98% dětí má zub do roka 😉

děti s námi stejně staré momentálně řeší stoličky a mi se ještě nedostaly ani k jedničkám 😀
Chlapeček co byl s námi v porodnici má zubů 16 😅 jinak ostatní s námi starý nad 10 😉

kalo • 1d • Dnes ve 22:42
A jak si na tom byla ty a tvůj muž, když jste byli malí? Je to také dědičné...Můj muž měl první zub taky ve 14 nebo 15 měsících, tak mě to ani nepřekvapilo, že jsme měli kolozubku taky tak dlouho...

Jinak to znám...taky jsem si tím prošla, když všechny stejně staré i mladší děti kolem měli spoustu zubů a naše pořád nic. Ale zubař nám řekl, že aspoň jí déle vydrží a méně se kazí... 😉

leonik • 2d • Dnes ve 23:05
kinsli: my máme v rodině holčičku a ta měla první zub až v 16.měs.! Ale pak jí všechny zuby hrozně rychle narostly. Takže je to normální 🙂 A prý čím později zoubky rostou, tím méně se v pozdějším věku kazí. Naší dceři pro změnu začly růst v 10.měs a dorostly všechny až kolem třetího roku

kristi
9. jún 2009

my meli prvni zub ve 13m a stale jeste nema vsechny, ted ji rostou trojky dole i nahore a chybi stolicky

hejdita
10. jún 2009

muj svagr mel zuby v 13 mesicich a pry mu i dlouho vydrzeli.......oni urcite vylezou 😉

belanka
24. jún 2009

anabel môže byť aj soplík.aj moja staršia stále soplila,keď jej išli zuby.bol to len taký priesvitný vytekajúci soplík.
inak aj mne narástol prvý zub v roku a som tu.takže v pohode 😉

pavlina05
24. jún 2009

My máme první zub v 11m, te´d nám po roce vylezli další 2. TAkže už jsou 3 😀

ewuli
25. jún 2009

Tak jsme se konečně dočkali prvního zoubku.Za týden nám bude 15. měs. 🙂

zuzube
25. jún 2009

my mame 11 mes. a stale ziadny zubok 😠

mary74
26. jún 2009

my máme rok aj jeden mesiac a prvý zúbok presne na prvé narodeniny a druhý dva týždne po ňom dúfam že sa to už rozbehne 😅

maryshka
27. jún 2009

Ahoj..my mame zajtra 13 mesiacov a mame 5 zubkov. Prvy nam vysiel medzi 8 a 9 mesiacom. Poznam mamicky, kt. deti nemali ani jediny zubok okolo jedneho roku a dnes su to krasne "ozubene" deti🙂 Niektore mamicky sice maju poznamky typu: "jeee, vy mate len pat?" ....ale rast zubkov je velmi individualny.

hiha
27. jún 2009

My mame 13m a 6zubov,prvy vyliezol v 11m 😉

maryshka
28. jún 2009

Ani nam nejdu zubky v paroch, teda okrem dolnych jednotiek, tie vysli skoro naraz. Potom horna dvoja, potom prvy hryzak, neskor druhy a zatial je to vsetko. Druha dvojka nam chyba.....🙂

deni1304
5. aug 2009

ahoj holky, nas maly ma dnes 15 mesicu a teprve minuly tyden mu vylezl prvi zub. manzel mel prvni zub ve 4 mesicich, ja v 9-ti, takze zadnou dedicnost nevidim. 🙂 jinak nas maly zacal chodit v 9ti mesicich a jedl vechno jen pokrajene, ne rozmixovane.