Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

jablko
15. jan 2008

AAAAno, sme tuuuu 😵 ...Aj nasmu Adamovi vysiel prvy zub (HORNA JEDNOTKA) az po roku. Presne po roku a deviatich dnoch... Teraz ma 17 mesiacov a 9 zubkov 😀 ...ziadne strachy Vlastulka, je to oukej 😉

junovka
16. jan 2008

Vlastulka, mojej Timeike sice zub vysiel na 11 mesiacov, ale neboj nic, o nic Vikina neprisla a ani nepride.Timeika mala krasne zdrave zubky bez jedineho kazu do 6 rokoch.Akonahle sa jej zacali mliec.kyvat, tak zacala mat 2 kazy a hned nato jej vysli 2 trv.zubky. 🙂

vlastulka
autor
16. jan 2008

Ta´k budeme čakať, kedy víde prvý zúbok...
😀

zoya1
16. jan 2008

vlastúlka: dcérka mojej spolužiačky z výšky mala prvý zúbok až na 18 mesiacov. Ale potom jej rástli ako huby po daždi - behom 3 mesiacov mala 12 zubov. Takže držím palce.

kukona1
16. jan 2008

ahojte,aj mojej malej vyšiel prvý zúbik až ked mala 14 mesiacov.Ale najprv jej vyšli stoličky ani sme nevedeli o nich.

ajuskamimi
16. jan 2008

nam vysli zubky /dva dolne/, ked mal maly 5.5 mesiaca, ale co viem, tak prvy zubok by mal vyjst do 18 mesiaca, vtedy to je v poriadku. Ak vsak nevyjde ani po ukonceni 18teho mesiaca, treba vyhladat lekara a dopomoct zubkom, aby vysli von, takze neboj, oni urcite vyjdu 😉

dadulka19
16. jan 2008

vlastulka,mojej staršej dcérke vyšiel prvý zúbok týždeň pred prvými narodeninami 😉 .A ani pri mladšej nečakám,že jej budú rásť skôr... 🙂

dominica
16. jan 2008

kamoškina malá má 14 mesiacov a ani jeden zub, tak snáď to poteší, že ešte niekto 😉

vlastulka
autor
16. jan 2008

O.k. tak ešte počkáme, lebo už ma strašia, že mám ísť radšej k lekárovi s tým... 😲

kukona1
16. jan 2008

máš čas vlastulka,len moja malá ked mala prvé stoličky,tak vedela hrýzt iba na nich a ked jej vyšli jednotky,tak tie začali akoby ,,odhnievat" išla som k lekárke a tá mi doporučila fluorový sirup,lebo to bolo tým,že tie zúbky malá nepoužívala,vraj to je mechanická chyba.Ale po týždni sa to upravilo.Len ked pije džús tak má na tých zúbikoch škaredé flaky,ako keby ich mala úplne hnilé.

mima595
17. jan 2008

Vlastulka - mne vysiel prvy zubok v 17.mesiacoch - bolo to sice pred 30. rokmi, ale mama sa stale smiala, že ked sme prisli na vysetrenie do nemocnice k panu primarovi, tak som tam behala, rozpravala sa s nim ako dospela, a zuby nikde 🙂
Tak si ma prezreli, neviem, či mi robili aj rontgen, tam zistili, že zubky mam "naviazane" dostala som vitamin K a do 2 tyzdnov mi zuby zacali vychadzat ako po masle...

marorlinko
1. feb 2008

kukona, na dzusu pisu,ze ho treba davat z poharika alebo z lyzicky a nikdy pred spanim, iba po jedle, , rovnako vecer cistit zubky, neviem,ako ho pije,ale tak som citala,

mimi
1. feb 2008

vlastulka, mojmu malemu vysiel prvy zubok v 13 mesiaci 😉

milhaus
2. feb 2008

moja ma 9 zubov a od 8. mesiaca jej ten deviaty vysiel až pred tyždnom

lucy013
17. feb 2008

Vlastulka, obidvom mojim deťom vyšli prvé zúbky 2 dni pred 1. narodeninami a potom išli jeden za druhým a predbehli aj rovestníkov! Je to úplne v pohode a vraj sú neskoré zúbky menej kazivé!

vlastulka
autor
19. feb 2008

Uauauau, už nám konečne vyšli zúbky a rad za radom. Behom piatich dní máme až 5 zúbkov... tak sa oplatilo čakať... a ešte k tomu bez bolesti :_))

ivankaalenka
22. feb 2008

No my mame zatial len sedem zubkov. Vsetci nas uz predbehli. Pytala som sa dr ale ta mi povedala, ze jej neviem asi vnukovi isli az po roku a tym to pre nu zhaslo. Neviem, prosim vas, myslite, ze ked uz jej dlhsie nic nevyslo, ze to nevadi?Ale viem ze ich ma, ked jej robili rontgen /bohuzial museli/, tak som ich vnutri videla 🙂

soyka
25. feb 2008

ahojte mamulky,

mojim detom zacali rast zubky od polroka cca co mesiac, to zub......
zlostni boli pritom ako certi a najma - to kojenie - este boli malicky na nejake to vysvetlovanie,
ze to maminu boli, ked sa do nej zahryznu :o(

ale mam skusenost osobnu: v prvom roku prvy zubok a na druhe narodeniny sa mi predral druhy :o)))
to bol vykon......
potom sa to uz vraj rozbehlo a pocas tretieho roka mi dorastol zbytok......
mama bola z toho tiez na mraky, ale nakoniec sa mi aj pokazit stihli :o)))

podla mna - radsej neskor ako skor.......

papa

vavka33
25. feb 2008

Vlastulka,mojej starsej dcere zacali rast zubky,ked mala 16mesiacov,tak to mate ete cas 😉

petulienka
15. mar 2008

Ahojte,

je mozne ze by 3,5 mecasnemu babatku isli zubky??? maly v noci pomrncaval a aj teraz cez den. Kedze svokor je doktor, tak sme popocuvali, pozreli hrdielko, odmerali teplotu a nic mu nie je a ani prdiky to nie su, kedze vetry odchadzaju priebezne a stolicu mal vcera... Tak ma napadlo ze ci je mozne by tak skoro sa drali zubky. Stale ma ruky v puse a slinta ako konik 😀

uhlikova09
15. mar 2008

Nam vyslo pred nedavnom naraz prvych 5 zubov 😉

dddeni
16. mar 2008

Ahojte,
ja sa tiež pripájam k aktuálnej tému - aj malej vyšiel prvý zúbok (dole vľavo) dva týždne pred 1.rokom. Dúfala som, že do roka bude aspon jeden zub 😀 . Dúfam,že aj u nás sa to rozbehne a dohoníme rovesníkov, ktorí už majú 8 zúbkov. 🙂

bellasandra
27. mar 2008

Pohodička 🙂
Emke vysli dalsie zubky len teraz a to uz bude mat rok a pol.
Prvý zubok ked mala nejak 9 mesiacov---potom nič 😀
Teraz ma len 6 zubkov, a nejak nevidím, ze by sa tlačili dalsie 😎

vanila
27. mar 2008

petulienka.... moze mam kamosku jej dievcatko malo styri mesiace a prvy zubok. 😉

ivca82
7. apr 2008

ani my nemáme žiadny zub a som s toho normálne nešťastná ☹

junovka
7. apr 2008

Ivca, klud 🙂 😉 😉 Timka mala prvy zubcek na 11 mesiacov, Nelke vysiel na 10 mesiacov.

other_side
7. apr 2008

nam v 11 mesiacoch 🙂
petulienka - mojej sesterke synovi uz v troch 🙂

silvika077
12. apr 2008

moje dvojčatá majú 11.mesiacov a nikolka má len spodné dva zúbky už 4.mes. a dalej nič ☹ ....a samko Len jeden už dva mesiace a nič viac. 😠

anabel
18. apr 2008

ahojte mám 12 mesačnú dcéru má dva zubky dole a dva hore no ten druhú sa tlačí. Má už skoro 2týždne soplíky.Nemá upchatý noštek, ale "len" je tečú.niekedy viac,niekedy menej.Chcem sa spýtať počula som že tie soplíky môžu byť aj od zubkov podobne ako teplota a prehánanie. Viete mi niektorá povedať k tomu viac? PS: kvapkala som jej nasivin od roka, len už som prestala, lebo nechcem ju predávkovať a aby sas jej nepoškodila sliznica.... Ď.

rinuska
18. apr 2008

my sme mali prvý zúbok až v roku , nemali sme žiadne problémy