Prvé zúbky až po 1. roku. Je to normálne?

vlastulka
15. jan 2008

Chcem sa spýtať či sú tu nejaké detičky, ktorým narástli zúbky až po 1. rôčku.. O týžden budeme mať prvý rok a ešte nemáme ani jeden zúbok. 😀 😀

lydia22
1. júl 2010

Ahojte nam vysiel prvy zub tesne po 1narodeninach a to dolna jednotka a hned horna dvojka,uz sa tisne aj druha dolna jednotka a horna dvojka.budeme jak upirca male.

kalo
2. júl 2010

Naší malé vyrostl první zub HORNÍ jednička a ve 13 měsících 🙂 Zoubky jí všechny rostly pomalu. Teď jí jsou 3 roky, má už všechny zuby venku, ale stoličku zatím jen jednu....

miluska.h
2. júl 2010

ahojte 🙂 nasmu Tomaskovi narastol po dlhom trapeni prvy zubok v 12,5 mesiaci. po mesiaci a pol druhy zubok. idu mu dalsie, ale nedovoli mi pozriet do pusinky, sotva mu dasienka natriem gelom. no uvidime, mozno budem prekvapena a zubky vylezu jeden po druhom 🙂 a mozno aj nie 🙂 🙂 🙂

maminuska
6. júl 2010

Mojim detom : Natálka - 16 mesaicov 1. zub
Andrej - 18 mesiacov 1.zub
Romanka - 6 mesiacov 1. zub

takže aj medzi súrodencami je to rôzne. Je fakt že prvých dvoch som mala s prvým manželom a túto tetiu malú mám s druhým , tak zrejme ten rozdiel preto.

vodnarky
6. júl 2010

ahojte.. 🙂
tak nasej malej vodnarke narastol prvy zubok mala rok aj 2 mesiace..ale odvtedy to ide rad-radom...ale nastastie sme sa vobec netrapili a ani sa netrapime..keby sa na nas cely den neusmievala,tak ani nevieme,ze jej rastu.. 😉

evicka661
9. sep 2010

Ahojte, no musim sa pridat do tejto temy. Moja dcérka ma uz ukonceny 17 mesiaca ziaden zubok, ani naznak ze by nejaky isiel. Boli sme dnes u doktorky a povedala ze pockame do 2 rokov. Lebo aj tak by s tym teraz sa nic nerobilo. Vraj potom sa pojde na snimok. Stale dufam ze tie zubky zacnu rast, lebo mam dost obavy. Mate niekto s tym skusenosti co sa potom robi? vraj sa davaju nejake zubne implantaty. ☹

editah222
10. sep 2010

@evicka661 osobní zkušenost s tím nemám,ale kamarádčině holčičce mléčné zuby nenarostly a dostala v necelých 2 letech něco jako protézu. Byla jsi s malou i u zubaře?

evicka661
12. sep 2010

editah222 no u zabara sme zatial neboli, lebo by s tym teraz aj tak nic nerobili. Ale to hadam nemyslis vazne, ze 2 rocnemu dietatu davali protezu, ja si to ani neviem predstavit. JE VOBEC MOZNE ABY NENARASTLI ZUBY?

steva
16. sep 2010

evicka neboj,oni narastu.ja sice neviem ci je mozne,ze nenarastu,ale aj nam vysiel prvy zubok az v 15 mesiacoch a ked som sa pytala lekarky,ked mal Jakubko jeden rok,ci to nevadi ze nema zubky,tak sa len zasmiala a povedala ze take deti niesu co by im zubky nenarastli.drzim palce,aby cim skor vysli,aj ja som sa bala.

petra.a
16. sep 2010

tak som rada, ze tu existuje tato temy, tiez sa pridavame k bezzubovcom 🙂 . Uz od 4. mesiaca sme si mysleli, ze ked slinta a vsetko hryzie, ze to budu zubky ale doteraz ziaden zubok nemame. Ta uz teraz ziadne taketo priznaky radsej neprisudzujem zubom, lebo si zacinam pripadat trapne 😀. Tak snad narastu.

zuzu101
17. sep 2010

Ahojte.môjmu synčekovi narástli prvé dva zúbky deň po prvých narodeninách 😀 .budúci týždeň bude mať 14 mesiacov a my stále čakáme na tie ostatné.tiež slintal, všetko hrýzol od piateho mesiaca, stále sme čakali a dočkali sa až po roku."najradšej" mám však všetky tie múdre rady okolia že s ním mám ísť k lekárovi, že to nie je normálne, a pod.ja už sa na tom len smejem, že sa mu neskôr pokazia 😀

steva
17. sep 2010

nam povedala lekarka v stvrtom mesiaci,ze ma rozsirene dasna,ze uz mu idu zubky a nakoniec mu vysli az v 15 mesiacoch.a tie mudre rady poznam aj ja,aj mna posielali k lekarovi a len zbytocne vo mne vyvolavali obavy a strach.na 15 mesiac nam vysli 4 zubky naraz,2 dole a 2 hore a vcera som si vsimla,ze Jakubko ma vzadu vonku stolicku.zaujimave poradie,ale co uz. 😵

caterine
17. sep 2010

Ahojte.. tak my mame pomaly 11 mesiacov a zubky zatial nikde... tiež slinta a všetko pcha do pusy od toho piateho mesiaca, tak sme si mysleli, že to budu zubky, ale zatial nič... chcem sa spytat pokial vašim drobcom nevyšli zubky tak ste im všetko mixovali, alebo jedli kusky bez problemov, lebo naš drobec s tym ma dost prolem a aj sa bojim aby sa s tym nezadusila, lebo už aj to sa nam stalo, že sa dusila s kuskom mrkvy, ale to je už asi do inej temy 😉

petra.a
19. sep 2010

ja som prestala uz docela davno mixovat, no musela som sa k tomu vratit, ze mi nechce papat masko. Inak si poradi aj s kuskami, dokonca aj s kuskom jablcka, ale je pravda, ze mu to musim nakrajaat na tenunke platky. A praveze ma to docela mrzi, ze mu nemozem hocico dat papat, lebo nema cim pohryzkat 🙂

sakalka
22. sep 2010

Ahojte , no my mame rok aj tyždeň , a ešte tiež nemame zubok , teraz už par dni ma soplik a aj doktorka nam povedala že to od zubkov , ale to povedala aj pred tromi tyždnami ked som tam išla lebo mal horučky , o dva dni bol v poho ale zub nikde , tak som zvedava že kedy to naozaj bude. Inač ja už tiež nemixujem jedlo , a dokonca už papa s nami , len tvršie veci mu musim popučiť alebo rozdrobiť na male kusky tak to prehlta , ale ked už je napapany tak potom sa hra ako že žuje dasienkami 😉

palculienkastellka
22. sep 2010

ahojte, ja mam 7 mesacnu Stellu a zubok nemame ani jeden. a pritom slinta, ako keby jej isla prinajmensom stolicka 🙂 manzelovi, ked bol babo, vysiel prvy zub v 13.mesiacoch, tak asi aj Stelle tak pojde.

evicka661
19. okt 2010

ahojte maminy, no tak už máme 1rok a pol preč a zúbka stále ani jedného. Už som sa o tom rozprávala aj so zubárom, vraj sú prípady kedy zúbky nerastú ale je ich málo, vraj v takom prípade sa dávajú zubné protézy, ako doteraz so tom ešte naozaj nepočula, aby nevyrástli zúbky. Stále dúfam, že tie zúbky narastú a každé ráno hľadám či už tam nie je.

severka222
21. okt 2010

ahojte, pridávam sa aj ja k maminám s bezzubými bábätkami, máme 1 rok aj 2 týždne , zúbky žiadne, mám troška divné pocity, vo svojom okolí nepoznám nikoho komu by išli takto neskoro zúbky , ešte že je tu takéto fórum 😀
Tak zatiaľ čakáme ... ale nič 😠

evicka661
24. okt 2010

Ahojte maminy, tak konecne som sa dockala po 18 mesiacov a 21dnoch, som na dasienka zacitila nieco ostre, tak som zobrala lyzicku a ona zacingala, takze nam rastie prvy zubok. Huráááá
sice ho este nevidno ale verim ze coskoro bude vonku 🙂

marcy30
25. okt 2010

🙂 Ahojte baby...mozete byt v klude, mne osobne vysiel prvy zub az v 16tich mesiacoch....nasi si uz mysleli, ze ostanem bezzuba... 😀

steva
25. okt 2010

evicka661 gratulujem k prvemu zubku.tu radost poznam. 😀

evicka661
21. nov 2010

No tak veľmi som sa tesila z prveho zubku, ale dalsie sa akosi netlacia, vobec neviem co si uz mam o tom mysliet. Dufam ze bude vsetko v poriadku. Aj tak si myslim ze pojdeme na rtg. Neviete v akych casovych intervaloch by sa mali tlacit dalsie zubky? dakujem

benjik
21. nov 2010

Nela měla první zoubky ve 13.měsích,prořízly se jí ve stejný den dva horní. Teď má zuby 4 a 5 se klube.

adrika3800
22. nov 2010

Aj nám vyšiel 1.zúbok až po roku,teraz máme 6 zubov.Čo sa týka toho,že nemusia narásť mliečne to neviem,ale napr. mneosobne nenarástla ani jedna trvalá 5-ka.

mija777
19. dec 2010

Ahojte.Tak asi aj my patríme do tejto témy...Moja malá má 11mesiacov a ani jeden zúbok 😅

sofia24
18. apr 2011

moja dcérka má 14 mes. a má vonku 1 zúbok a to očný spodný..a na dalšie čakáme a sme zvedaví,ktorý nás tentokrát prekvapí 🙂

columbia
19. apr 2011

Ahojky, taky se přidávám, naší malé je 13měsíců a zatím nemá žádný zoubek, ale zdá se už se tam začínají klubat horní jedničky. No uvidíme 🙂

adamala
27. apr 2011

ahojte,tak my sa trapime so zubami uz od snad 7mes, ma priznaky, vsetko zurivo hryzie,mrzuty, potom to prejde a mame dobre obdobie a zase, pritom sa vzdy pridruzi nejaka viroza, uz som z toho na nervy, vidim mu 4 zuby, predne hore a dole, plus si dava prsiky ako keby nabok jako keby mu aj bocne sa tlacili,lenze idu takym tempom ze sa tlacia uz mesiace..viac ako tie zubky ma trapia tie virozy, vraj pri zuboch klesne imunita a moj maly chyti soplik,k tomu sa prida kasel a niekdy ho aj napne a vyvracia to..dala som mu robit aj krvne testy a nema alergiu na nic,aj na dychacie cesty som davala robit,vsetko ma negativne..tak to asi budu zuby..mate aj vy takuto skusenost, lekarka to tiez pripisuje ani nie ze zubom,ale pri zuboch klesne imunita u niektorych deti, ak sa prerezavaju tazsie atd...a potom sa pridruzi nejaky virus.

denisekkk
3. nov 2011

@adamala sme na tom podobne🙂 stale ziadny zub...chvilu ma priznaky , potom odozneju a nic

adkatarabka
3. nov 2011

nasmu malemu sa prvy zub prerezal 3 dni pred prvymi narodeninami. Teda naraz dva.... horne 🙂 o mesiac na to jeden dole a potom dlho zase nic 🙂 Teraz ma 16 mesiacov a vysli mu naraz 4. chudatko je cely uslintany a mrzuty. vraj je to tak, ze ak zacnu zubky rast neskor tak potom sa ro rozbehne a ide to sup sup... Ale tiez som bola nestastna, ze nemame zubky. nemohol hryzt, stale som musela mixovat a pucit jedlo.... ale konecne sme sa dockali a uz kuseme 🙂