Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prvé zúbky dieťatka

slamka890
1. apr 2015

Ahoj maminy 🙂 Tak nám nastáva obdobie , kedy ocakavame prvé zúbky 🙂 Malý nam zacal dost slintat (co predtym absolutne nerobil ) a je trosku aj podrazdeny 🙂 tak ..myslim, ze to pomaly prichadza ..🙂Chcela by som sa svami poradit (tie co uz to mate za sebou;) ) , ako postupovat ked pride napr. horucka ..🙂 ci to funguje ako u ostatnych horúckach napr. pri chrípke (38,5 stupna - az vtedy podat liek? ) Alebo zacat davat liek uz skor ? A ako dlho asi trvaaju tieto horuckove stavy ? Je vhodny nurofen sirup? .. Pocula som , ze casté su aj hnacky pri raste zubkov :/ Aj to treba nejako riesit ? Dakujem za radu a za pochopenie kedze je to moje prvee ;) pekny den

ivet1371
1. apr 2015

@slamka890 ahoj sirup alebo čipky sa dávajú pri zubkoch aj od bolesti nie len od teploty a su dostat homeopatika tie sa dajú do vody a potieraju sa ďasná alebo sa môže užiť.a napríklad moj mal dva tyždne hnačku a pomohlo smecta a hylak.a horúčky mal skoro 40 5 dní.každe dieťa je iné

miku1
1. apr 2015

@slamka890 V každej lekárni vieš kúpiť nejaký gél alebo niečo na potieranie ďasienok. Čo sa týka teplôt, tak tie mala len mladšia dcéra, aj to nízke, nedávala som jej nič. Staršej vyrástli zúbky ani sme nevedeli ako. Od hnačky je dobrá smecta, viem že kámošky dávali deťom. Moje dcérky nehnačkovali.

slamka890
autor
1. apr 2015

To som ani nevedela ze su aj gely na potieranie dasienok 🙂 takze mu tym stlmim bolest ?🙂 .. OK dakujem vam pekne 🙂 Takze ked bude horucka len do 38 nemam ju ani znizovat ?

miku1
1. apr 2015

@slamka890 Ak bude bábo v pohode, tak mu netreba zbytočne dávať lieky. Možno keď tak ešte na noc, ak by mal vysokú teplotu, tak radšej daj, ale inak by som nedávala.

simca06022011
1. apr 2015

neoj sa vopred 🙂) ano s teplotou je to rovnako.... davaju ale aj od bolesti ako pisu maminy skor. My sme nepotrebovali, teplota nebola u mas vobec... zurivost a nervozita ano 🙂)) akurat sem tam sme hnackovali, davali sme iba probiotika...

pe
2. apr 2015

Pri bolestiach z prerezavania zubkov mozes dat nurofen, aj ked nebude vobec teplota a dietatko bude silno a dlhsie plakat a budes vidiet, ze sa trapi - ma zjavne bolesti, ked bude aj horucka, tak samozrejme dat, malo by to zabrat, ale moze sa stat, ze neklesne a bude treba aj zabaly proti horucke, neboj sa zvladnete to, deticky su bojovnici a my z lasky k nim dokazeme zazraky a vieme im vacsinou pomoct aj intuitivne 🙂 nam pomahali velmi aj rozne geliky na zubky - najma dentinox ich vzdy ukludnil, ale mozno u vas sa osvedcia ine, mozes poskusat aj viacero, a hryzatka, pripadne niecim jemne chladivym ulavit na dasienkach...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli