Prvé zuby a zvracanie

yuyu218
2. nov 2018

Milé mamičky, chcem sa vás spýtať na vaše skúsenosti s prerezávaním prvých zubov a s tým spojené zvracanie. Malá má 8. mesiacov. V nedeľu mi prvý krát zvracala (na obed mala mäso a zeleninu), večer dala úplny prúd celého denného menu, držala dietu, vo švrtok som jej dala opať mäso 2-3 lyžičky a znovu ten istý scenár, opäť prúdom zvracala, nie hneď ale za 4 hodiny. Máte skúsenosť, že keď dieťa veľa sliní pri prerezávaní zubov ťahšie mu trávi trebárs mäso??? S lekárkou som konzultovala telefonicky, zatiaľ nebol dôvod ísť do čakárne ku chorým deťom 🙂 , odporučila mi opäť nasadiť dietu a veľmi pomaly zaradiť opäť mäso, veľa a po troškách kojiť. Teplota a ani hnačky sa zatiaľ nedostavili. Vďaka za skúsenosti

mishicca
2. nov 2018

Ja myslim, ze moze byt. Tiez mam 7.5 mesacneho ktoremu idu prve zuby uz vyse mesiaca...preboha za ten mesiac ani nejedol ledva ledva par lyzic a tiez zvrackal..napr.dnes na dobru noc mlieko- polovica vecere na gauci.

yuyu218
autor
2. nov 2018

@mishicca ďakujem a držím palce, nech to rýchlo prejde

mishicca
2. nov 2018

@yuyu218 dakujem. To su take sprievodne javy, ktore ma malo deti. Napr. moj este aaj sople ma z toho. Robili mu CRP, stery...Pamycon....Trifed na odhlienenie a nic :D MUDR.sama ze to zo zubov teda asi :F

tinaa64
2. nov 2018

Mpjej starsej ked isli vonku stolicky (cca 1.5r.mala)tak mala zvusenu teplotu a zvracala..skoro cely den...nic som jej nedavala jest len som ju kojila a trosku vody som jej davala.....takze siyim ze to moze but zo zubov

tinaa64
2. nov 2018

A mladsej teraz toez idu stolicky..(2 naraz a uz aj trcia trosku)..mala sopme.tie uz presli a kasle(no uz je to lepsie)uvidime ako bide na tom led budi cele vonlu

jednamamapodcast
3. nov 2018

Aj moj vrackal ked mu isli horne jednotky. Asi dva-trikrat, tiez som to povazovala za sprievodny jav. Je to dost narocne, najma v noci... som zvedava, ktore zuby budu na rade, zatial ma len styri...