Je OK ak má rok a pol ročný syn iba 1 zub?

mim987
26. jún 2019

Ahojte. Je tu niekto, koho dieťa nemalo zúbky v roku a pol? Môj syn má o pár dní 18m a ma len jeden zúbok. Aj ma ten sme čakali do 16m. Odvtedy zase nič. Myslíte, že by som to mala nejako riešiť? V 15tich m sme boli na rtg vyšetrení, zúbky tam vraj sú. Ale akosi sa im nechce von. Nechcem plašiť zbytočne ale už začínam mať obavy. Pôjdem k Dr sa poradiť ale momentálne nema kto postrážiť krpca a nechcem ho brať so sebou aby tam niečo nechytil zbytočne. Budem vďačná keď sa podeliť so mnou o skúsenosti.

zanetkafilipko
26. jún 2019

@mim987 nám na metabolickom povedali, že po doplnení minerálov sa to rozbehne..dali nám fosfátový roztok, a už máme 2 zuby

mim987
autor
26. jún 2019

@zanetkafilipko ďakujem pekne. Na to metabolické sa mam pýtať u obvodnej? Chystám sa ísť k nej sa poradiť čo ďalej ale chcem byť pripravená, aby ma neodbila zas. Metabolické, to som ani nepočula o tom. Tam vás poslali kvôli zubkom alebo aj pre niečo iné?

moncurienula
26. jún 2019

@mim987 u obvodnej sa pytaj na metabolicke vysetrenie, presne ako si pisala. Ale myslim, si ze netreba robit paniku, niekto ma skor a niekto neskor, proste to tak je, ale ak ma krv v poriadku nechala by som tomu cas.

mim987
autor
26. jún 2019

@moncurienula lenže ja neviem ani, či má krv v poriadku. Nerobili mu žiadne vyšetrenie. Nechcem panikarit samozrejme ale ani nič zanedbať. Radšej tam zájdem a budem sa pýtať. Len som sa chcela pripraviť nech tam nie som za hysterku. Ďakujem veľmi pekne

moncurienula
26. jún 2019

@mim987 ber to tak su to len zuby. Tak isto ako niekto zacne skor behat tak iny nemusi. Neriad sa tabulkami, narastu mu a ak chces mat klud, chod si pytat vysetrenie krvneho obrazu.

flofli
26. jún 2019

@mim987 ja by som tomu tiež nechala čas. Nie všetko je tak ako by to malo byť alebo ako píšu tabulky 🙂

zanetkafilipko
26. jún 2019

@mim987 mozes/nemusis..skus sa u obvodnej pytat na Ambulanciu pediatrickej endokrinológie a diabetológie, porúch látkovej premeny a výživy...za pytanie hadam nebiju..

bobula46
26. jún 2019

Mne doktorka povedala že do dvoch rokov musí vyjsť prvý zub, tiež som to riešila ale môj syn má len rok 🙂

bebinka74
26. jún 2019

U nas dcerka zacala skor chodit ako jej narastol prvy zub, ktory sa prerezal az v 14.mesiaci. O mesiac bude mat 3.roky a teraz nam rastie posledny. Ziany rtg a ani podporovac rastu zubov sme neriesili, nechali sme to na prirodu 🤗

lorela
26. jún 2019

Ja by som, naopak, nečakala a riešila už dávno. Minimálne z dôvodu byť informovaná a poučená.

siska53
26. jún 2019

@mim987 tak v tom.veku mali nasi asi tak 2-3zuby+&7&/-5-.. uz maju vsetky a vymienaju mliecne za trvale. 🙂

A k lekárovi by som sla.s malym..preco nemozes ist s nim?

rumba01
27. jún 2019

ako pokial ma problemy len so zubkami, takto este neber tak tragicky, moze byt plne v poriadku, len proste jeho zubky si davaju tak povediac na cas no. no na to mata vysetrenie by som sa asi pytala

dismonika
27. jún 2019

@mim987 ahoj, poznám chlapčeka, ktorému vyšiel prvý zúbok na 18 mesiacov. Jeho sestra mala do polovice druhého ročníka všetky zuby mliečne. Veľa krát to je o genetike. Ak tam na RTG tie zúbky sú, tak to je dobre ☺

kenzom
27. jún 2019

Môjmu vyšiel prvý zub v 18m....boli sme u zubára..do roka mu vyšlo 5ootom pol roka nič a znovu 5..... už má 12rokov... vyšli mu všetky... jediná nevýhoda že nemá rád nerozmixovane polievky))))

mim987
autor
1. júl 2019

@siska53 môžem ísť, len ja už som tam bola raz preto, robili mu aj rtg, zuby má, len sa im zatial nechce von. Tak, že či ísť znova po troch mesiacoch 😅 ale ukludnili ma tu tak ešte počkám. Momentálne teplotuje tak uvidím, možno sa mu už čosi aj tisne 🤷‍♀️

rainbow82
13. júl 2019

Moja malá mala prvý zub v provom roku aj to iba jeden. až teraz ma 19 mesiacov a mame len 6.Doktor povedal ak nevidu von do 2 rokoch malo by sa prerezat ďasno a oni začnú pomaly jeden za druhým vychádzať von.Kamoskina malá má 18 mesiacov a všetky zuby vonku.No my sa tým trápime pomaly

natur
17. aug 2019

@zanetkafilipko
> "nám na metabolickom povedali, že po doplnení minerálov sa to rozbehne..dali nám fosfátový roztok, a už máme 2 zuby"

Myslis, ze ked asi pomohlo pridanie 1 mineralu (v tom roztoku je prezuby vyznamny zrejme hlavne fosfor, dalej je tam uz len ten draslik, a sodik ktoreho je vdaka vsadepridavanej soli vdo potravin vela), znamena to, ze detskemu organzmu vo vyzive chybal?
A co dalej? Pokracujete v doplnani?

zanetkafilipko
23. aug 2019

@natur kedze porodnu vahu mal o 2kg nizsiu ako priemer..asi mu toho chybalo/chyba viac..kezde ja sa tomu nerozumiem, spolieham sa na lekarov..vacsinou😉
k fosfatovemu roztoku povedali len tolko, viac neriesim..zuby uz mame 4😀
vitaminy berieme stale..

natur
29. sep 2019

@zanetkafilipko Mozno inspiracia pre teba a vsetkych, aky obrovsky vplyv ma siroke spektrum mineralov a vitaminov (to mnozstvo znamych a dalej ktovie ci este nejakych dalsich este neobjavenych), fungujucich nikdy nie samostatne ale zlozito navzajom sa podporujucich, na zuby a celkove zdravie. Ked pridanie len jedneho z nich - fosforu dokaze taky div. Je tu skupina "Zdravé zuby - bez kazov a bez strojčeka" https://www.modrykonik.sk/group/11560/. V tych zdravych skupinach ludi nepoznali dokonca ani naopak opacne problemy s prerezavanim zubov (plac, nespavost, horucka, hnacky). Par prikladov "liecby" je popisanych pod prispevkom ZUBY, na ktoreho odkza je v uvitacom prispevku skupiny.

@bebinka >"nechali sme to na prirodu". Podobne pre teba. Co u tych zdravych ludi znamenalo "nechat na prirodu".

myya
29. sep 2019

@mim987 neviem ako ste dovtedy pokročili zo zúbkami no asi by som to nejako neriešila. Syn teraz už 10r. Prvý zub vyšiel v 2r. Do škôlky išiel mal ich 6 v puse. Máme vrodené oneskorenie rastu zubov. Ja mám 34 rokov a stále mám 2 mliečne zuby.

nightrover
29. sep 2019

Nam pediatricka hovorila, ze aj nedostatok vit. D to moze ovplyvnit. Davate? A take bezne odbery krvi nerobi? Nas ma sice o trochu viac, ale v 18mes mal za sebou uz niekolko odberov z prsta, aby vedela, ci je vsetko ok.

mim987
autor
29. sep 2019

Pokročili sme, má už 7 zubov. 21 mesiacov má teraz. Rastú kadejako, najskôr spodné, potom dve stoličky... Ale hlavne, že rastú. Vit D samozrejme dávam aj v lete bol stale na slnku... Mudru idem asi vymeniť, tá žiadne odbery nerobila, poslala nás rovno na rtg, tam zuby bolo vidieť tak ďalej neriešila nič... Neviem či je 7 zubov v tomto veku dosť ale hlavne, že už konečne nejaké vykukli tak to zatiaľ neriešim 🤷‍♀️