Škrípanie zubami u malých detí. Robia to aj vaše?

loren
4. nov 2007

robia to aj vase deti ? nasej malej prednedavnom vyrastli aj horne zubky a teraz si sucha horne o dolne proste skripe nimi 😒

helen
4. nov 2007

Loren, moja mala ma tri mesiace, takze este nie 😀 ale robila som to ja cele detstvo a mam celkom dobre zdrave zuby 🙂 takze mozno to nie je az take zle.

zuzu13
4. nov 2007

loren, a ako kvalitne 😀 až mi husia koža naskakuje 😀

petusko
4. nov 2007

jeeeezisi, aj Petik asi od predvcera neskutocne skripe, mna az nadvihuje, ked to pocujem 😨
ale aj ja som skripala, ked som bola mala, nasi sa vraj na to v noci budili 😀

loren
autor
4. nov 2007

no tak super niesme same 🙂

tatko_bubko
4. nov 2007

baby, nic si z toho nerobte. skripal som cele detstvo. skripem aj teraz (na radost manzelky aj chrapem). mam jednu plombu z doby ked som mal 7 rokov, naslednych 20 potom ziadnu. cize je to oki 🙂

milhaus
4. nov 2007

nasa to robi už asi mesiac a to dva mesiace už ma osem zubov stale rovnako

mimakro
5. nov 2007

Aj tá naša to robí a je to veľmi nepríjemné. Ide jej piaty zub a tými spodnými sa snaží k nemu dostať.

tini
6. nov 2007

Aj my skripeme, vsetkymi osmymi. On zvykne skripat, aj ked mu davam nejaky prikrm. 🙂

zuz11
12. feb 2008

smisela • 1d • Dnes o 09:51
Mate s tym niekto skusenosti,Ninka ma 9 mesiacov a odkedy ma aj horne zuby,skripe jedna radost,pocula som,ze sa jej tym moze znicit zubna sklovina 😒

lusil2005 • 1d • Dnes o 09:53
smisela ani nehovor!!!! presne, moja mala ma osem mesiacov a odkedy ma horne zuby tak skripe odusu! som z toho na nervy. vzdy jej len supnem dudel do pusinky ked zacne 😀 neviem ci jej to moze ublizit, ale podla mna urcite 😒 ale co s tym narobim?

molnitko • Dnes o 10:35
Ahojte, vôbec sa toho nebojte, aj moja Viktóroa škrípala sko malá zúbkami, ale trvalo tzo len krátko, ani som si neuvedomila, kedy stým prestala a vyrástla s toho. 🙂 teraz už vôbec neškrípe ( má 9 rokov)

lyzenka
12. feb 2008

ja som tiez v detstve skripala zubami... 😀 teraz uz nie...

katusha
12. feb 2008

aj ja som skripala 😅 vraj celu noc 😖

nenka83
12. feb 2008

aj moja skripe. normalne mi z toho nabieha husia koza! 😠

tribitka
12. feb 2008

môj synovec v spánku ako bábo škrípal zubami, v nemocke mu zistili že má reflux žalúdka.....
akonáhle mu to vyliečili, prestal škrípať.... 😉

ajuskamimi
12. feb 2008

aj nasmu sa konecne tento tyzden prerezali vrchne zubadla, no a dnes mi zacal poriadne skripat a ja ten zvuk nemozem ani pocut ☹

lusil2005
12. feb 2008

ani nehovorte... mala uz ma 7 zubov. a ide osmy. viete co je to skripotu? 😠

zuz11
28. apr 2008

susik77 • 1d • Dnes o 12:46
Ahojte, mala ma 2 dolne zuby, uz ma skoro vonku aj 2 horne a strasne nimi skripe. Myslite, ze je to ok?

helka1 • 2d • Dnes o 12:50
susik, u nas so skripanim zacal maly, vcera objavila skripanie mala a tak sa u nas skripe o 106 😀

lyongirl • 1d • Dnes o 12:56
aj náš malý škrípe, nie vždy, ale stáva sa mu to a dosť ho to baví... a neviem, čo s tým, rozum nemá, aby pochopil, že sa to nerobí a ak by som mu to aj zakazovala, určite by to robil najust, lebo je to preňho velká zábava 😀

julca80 • 1d • Dnes o 14:49
moja mala skripe od vtedy, ako vysli von horne aj dolne zuby. Robi to dost casto. Najhorsie je to, ze ja to dost zle znasam 😝 , vzdy mi to nerobilo dobre ked niekto skripol zubami, no a toto. 😀 Prave moja dcera musi robit pocas celeho dna. Ona to robi aj nevedomky. ☹ 😖

valhali • 1d • Dnes o 18:57
mne uz tyzden stoja vsetky chlpy na tele,ked moja mala skripe 😝 Neznasam to, to akoby niekto presiel nechatmi po tabuli,brrrrr 🙄 Zacala s tym,ked jej vysli horne zuby a dolne zuby.

margaretka11 • 2d • Dnes o 19:00
u nás je expert na škrípanie Simonka a tiež som z toho na vetvy 😝 . Ale keď sa jej snažím vysvetliť, aby to nerobila, že maminku z toho asi šlahne, tak na mňa uprie ten svoj krásny vyjavený modrý kukuč a viem, že absolútne nechápe, o čom to tá mama točí 😀

susik77 • 1d • Dnes o 19:29
baby a neskodi to jej zubkom?

jaduska • 2d • Dnes o 22:50
Naša škrípala zúbkami asi mesiac a ako začala, tak aj prestala... 😉

Susik, dlhodobé škrípanie určite škodí, mňa sa raz zubár na preventívke pýtal, či škrípem zubami (v noci vraj občas škrípem, tvrdí mangel), lebo mám na zuboch akoby puknuté

emjee
4. jún 2008

julie6 • Dnes o 17:34
Ahojte, nas 7,5 mesacny betar ma vonku horne styri zuby a dolne dve jednicky, uz su trosku aj vyrastnute. Hoci netradicne jemu sa prerezavali ako prve horne dvojky, potom "lopaty" a teraz dolne jednicky. No zacina nimi poriadne o seba triet, no proste neskutocne skripe zubami az mam husiu kozu, je to normalne????

f.nina • 1d • Dnes o 18:01
Ahojky,tak náš malej ma 4 zoubky,dva nahoře a dva dole.Před dvěma tejdny taky začal skřípat zubama.Někdy se do toho tak opře že to dělá trěba i půl hodiny v kuse a nic nevnímá.Ptala jsem se naší mudr a ta říkala že to je o.k. že to prostě některé děti dělají tak jak dospělí,takže bych si z toho nic nedělala 😉

dzany • 1d • Dnes o 18:05
ahoj, no jelikož koukám že nás je více tak to asi normální bude 😀 😝 ale je to hustý, vidte? 😝 naše malá ma taky 2 nahoře a 2 dole ajede o sto duší 😀 ale asi to má po tatkovi , ten do dneška ze spaní taky skřípe , i když mi to nechce věřit

navi
4. jún 2008

tak my se taky přidáváme, mě tím malý občas pěkně mučí 😅 a přesně jak píše f.nina, jak ho to chytne, tak skřípe a neví, kdy přestat 😝 😀

zuan
4. jún 2008

aj nas maly zacal skripat asi v siedmych mesiacoch, ked mal styri zubky. a skripe nimi cez den, v noci som nic nepocula 😀

radost
5. jún 2008

syn začal skřípat zoubkama a je to strašně nepříjemný 😨 hlavně to jeden čas dělal, když jsem s nim ulehávala do postele.

kometa
5. jún 2008

môžem sa i ja k vám pridať, náš "sedemzúbkový" vie riadne poškrípať, je to nepríjemné ale v tomto teplom počasí nás to aspoň trochu schladí - veď máme z toho husiu kožu 😀

draga
6. jún 2008

holky náš prcek skřípal zubama pořád a hrozně asi kolem 12 měsíce a ještě se tomu řehtal, pak ho to ale přešlo takže jsem ráda...asi to chce vydržet 😀

emjee
7. júl 2008

honzulka • 1d, 36tt • Včera o 22:30
Ahojky,nenašla jsem toto téma,tak snad se nebudete zlobit,že zakládám nové.. ☹ Potřebuji poradit.. ☹ Mám dvou a kousek letého syna a začal mi řádně ze spaní skřípat zubama.Nemáte někdo radu či zkušenost,co s tím?? ☹ 😢

adkaw • 1d • Včera o 22:34
ahoj, tak na toto potrebujem poradiť aj ja, mala som pocit že je to dedičné 🙂 môj manžel totiž tiež v noci škrípe zubami a je to práve asi 2 týždne čo začal škrípať zubami aj náš malý 🙂

petule.h • 1d, 38tt • Dnes o 07:34
adkaw...máme to samé... 😀

honzulka • 1d, 36tt • Dnes o 11:05
Ahojky..tam můj manžel pro změnu chrápe,takže já to mám jak orchestr.. 🙂 😠 Jde mi hlavně o to,že si ničí zoubky.. ☹

karot • 1d • Dnes o 12:27
Honzulko,................co na to říkala mudra?............ 😕

honzulka • 1d, 36tt • Dnes o 12:35
karot-on mi hodně skřípe teď dvě noci,takže jsems tím k doktrorce ještě nešla... 😉

j.a.n.u.s. • 1d • Dnes o 12:55
Holky, jak ja skripala zubama, tak me mamka vzdycky dala vycurat a byl klid...nevim-jestli to je spojitost...ale fungovalo to!

krystina74
21. júl 2008

ahojte moj maly ma 8 mesiacov a dve zubky spodne a ledva viditelne vrchne ale skripe s nimi ako das....

petulienka
21. júl 2008

no aj my sa pridavame k skripaniu zubov :D paradoxom je ze ked som so sestrou este byvala u nasich a ona v noci skripala so zubami tak som ju isla roztrhnut 😖 😀

skuli
23. júl 2008

Tak malá skřípe asi 14 dní jako blázen.A děsně se u toho tváří 😀 Je to sranda ji sledovat,ale ty zvuky jsou hrozné.Má už 8 zubů,první měla ve 3,5 měsících.

petulienka
24. júl 2008

Nasmu prve dvy vyliezli ked mal nieco po 4 mesiaci a teraz nam behom 3 tyzdnov vyliezli 4 zuby 😀

artuse
25. júl 2008

tak naše malá taky začala před pár dny skřípat zubami, má jich už osm, vypadá, že ji to baví, ale já mám z toho husí kůži 😝

majkabe
26. júl 2008

náš malý to robí tiež....brrrrrrr 😀

arabela36
26. júl 2008

Aj nasa mala to robila, ked jej vysli 2 spodne a 2 vrchne. Robila to asi tak 2 mesiace a potom ju to prestalo bavit. Pytali sme sa na to aj zubara, pozrel jej na zubky a hovoril, ze to nieje nic neobvykle a ze ma zubky v poriadku. My sme sa bali, ze si ich nejako nalomi, alebo poskodi tym skripanim. Ona to jednu dobu robila skoro stale.