Škrípanie zubami u malých detí. Robia to aj vaše?

loren
4. nov 2007

robia to aj vase deti ? nasej malej prednedavnom vyrastli aj horne zubky a teraz si sucha horne o dolne proste skripe nimi 😒

bramburka
27. júl 2008

my teda skřípeme hrozně, nedá se to vůbec snést, ou ou ou! Máme jich 6.

kisska
9. dec 2008

babule pomooooooooc, dnes maly zacal skripat, ale to je nieco strasneeeeee. Mna az v chrbte kruti, ked to pocujem, co s tym.... uz som pichla malemu dudel do pusy, co doteraz ho maval len vynimocne na zaspavanie, tak chvilu ho zabava, ale podla mna ani ten dudel dlho nevydrzi.... prosim radu, co s tym, lebo mi vypadaju vsetky moje zubky ☹ ☹ ☹

sasiki
9. dec 2008

fuuuuuuuj, presne si to pamätám, mávala som z toho zimomriavky, aj moja malá škrípala, našťastie len niekoľko týždňov............takže asi to chce čas 😉

slunicko552
10. dec 2008

Malý taky skřípal,bylo to děsné,ale naštěstí jen týden.Viděl,že mi to vadí tak to dělal schválně.Vždycky za mnou přišel a mamíí a začal skřípat.Pak jsem dělala,že je mi to jedno a přestalo ho to bavit,naštěstí 🙂

stvura
10. dec 2008

U nas som zatial ja ta co skipe zubami, no predpokladam ze len co vylezu /uz sa deru na povrch/ tak i maly zacne...

krista
22. dec 2008

katuska85 • 1d • Dnes v 10:23
ahoj maminky koníkovky.Nemáte někdo zkušenost se skřípáním zoubkama?Bublinka skřípe celý den a za boha ji to nemůžem odnaučit.Mam strach aby si nějak nepošlodila sklovinu nebo tak..Můžete mi poradit jak jí to odnaučit??

elisss • 1d • Dnes v 10:29
Ahoj Katu
tak my jsem měli úplně stejný problém...Jakub skřípal pořád a šíleně....lezlo mi to na nervy, až jsem myslela, že mě z toho klepne.....
pak nějak přestal, nic na odnaučení nepomahálo...zkoušela jsemmu dávat dudlík, ale ten vyplivl a skřípal dál...
tak snad Eliška brzy přestane. Jakub taky střípal v jením věku 😉

katuska85 • 1d • Dnes v 10:33
elisss díky,docela jsi mě utěšila.doufejme že jí to brzy přejde protože je to fakt "nabednu"

amatula
22. dec 2008

ahojky aj moj to robil ked mal asi dva roky 😀 ,ale preslo ho to...............

krista
28. dec 2008

petra30 • 1d • 15. březen 2008 v 19:30
Ahoj vsetci. Mam otazku... Skripe vase mimi zubkami? Nasa mala ma 9 a pol mesiaca a ma zatial iba styri zubky. Skripe nimi odvtedy, co jej vyrastli dva horne 😒 Neviem, ci je to normalne, ale bojim sa, aby si neporusila zubnu sklovinu. Dakujem za vase prispevky 🙂

draga • 1d • 15. březen 2008 ve 20:04
péti náš Dála skřípal zubama šíleně (cca 2 měsíce) už jsem z toho byla úplně nešťastná pak jsem na to nějak zapomněla a te´d už neskřípe...asi ty děti objeví něco nového a strašně je to baví a pak je to přejde jako všechno ostatní...tak se neboj 😀 😵

xsipm04 • 1d • 15. březen 2008 ve 20:24
jojo, naší malé vyrostli horní zoubky před třemi dny a právě podle skřípání jsem je našla 😀 😀 😀 ten zvuk se jí zalíbil, tak to dělá dost často. Jsem ráda, že si to tady čtu, že je to asi normální 😀 😀 😀

karotky • 1d • 16. březen 2008 v 09:00
U nás se to objevilo taky. 😉
Pokud se neskřípe zuby ze spaní,tak je to v poho. 😵

petra30 • 1d • 16. březen 2008 ve 12:50
Diky moc holky, uz som si myslela, ze mame doma nejakeho "exota" 😀 Karotky, ked mala spi, tak zubkami neskripe, to by ma bezpecne zobudilo

krista
28. dec 2008

elisss • 1d • 16. září 2008 v 09:18
Ahojky! Potřebuju radu jak se zbavit skřípání zubů u mého ročního syna....
Začal skřípat asi v 8 měsících a pak to ustalo, už ale asi měsíc střípe zase a to docela hodně....
Skřípe jen přes den. Jak ho to mám odnaučit, bojím se že si zkazí zuby...

janulle22 • 1d • 16. září 2008 v 10:24
ahojky malej to taky delal a nevim jak ho to odnaucit...ja mu vrazila cumel a za chvilku vytahla...prestal sam asi po mesici...uz to nedela...moc jsem ti neporadila co...? ☹

elisss • 1d • 16. září 2008 v 11:52
tak ymu vždycky vrazím dudlíka...někdy ho vyplivne a střípe dál, někdy pomůže a už neskřípe...
asi to budu muset přetrpět a snad se to brzo odnaučí 😉

cazadora • 1d • 18. září 2008 ve 20:50
holky jak já to nesnášim dělá to od tý doby co jí vyrost zub nahoře(dole má dva) mě se z toho kolikrát uplně obrací žaludek ale mám pocit že si masíruje dáseň že jí lezou další zuby eď to týden nedělala

fajn • 2d • 24. září 2008 v 10:14
ahojte já mám 12 ti letou dceru a ta v noci skřípe zubama úplně šíleně. Bohužel jí nemůžu dát dudlík 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cazadora • 1d • 24. září 2008 v 10:51
fajn jenže natálka skřípe přez den jen tak ☹ a když chce skřípat dudlík vyplivne

draga • 1d • 24. září 2008 v 11:11
cazadora 🙂 Dála též skřípe zubama a skřípe od té doby co mu zuby narostly nahoře kolem toho 11.měsíce to bylo strašnýýý ...podle mě zkouší co všechno se dá dělat...měl období kdy přestal a teď si opět občas vzpomene a skřípe ...mu vysvětluju že to nemá dělat...stejně to dělá ale fakt už jen vyjímečně ale je to teda zvuk brrr...

apfele
28. dec 2008

ahoj holky, ráda přispěju svojí zkušeností - já taky skřípu zubama už od mala 😒 dokonce mi to dr. i pojmenovali, že trpím bruxismem. Hrozný...ted v dospělosti už to nemám tak časté, ale pokud mám nějaký psychický problém, tak se mi to vrátí.
Jinak když jsem se seznámila s MM a poprvé u něj spala, tak jsem skřípala 😀 chudák byl z toho docela vedle, ale celkem rychle si zvykl.

deina
4. aug 2009

Moj maly tiez skripe zubami, co je dost hrozne, ale horsie je, ze ho od toho neviem odnaucit a on si popri tom skripani zacal davat dopredu spodnu hanku (alebo bradu - neviem to vysvetlit, vyzera pri tom ako americky hrac futbalu, taky nastvany). Co sa s tym da robit? Ked ho upozornim, neprestane, vacsinou ho zacnem steklit, nech sa smeje, vtedy ma tie ustocka pekne, nic nevysuva, neskripe. 😅 Ked ho upozornuje manzel, robi to este viac, asi naschval, potvora mala. Manzel sa uz boji, ze mu to zostane a tiez, ze si znici zubky, uz sa nam zda, ze tie spodne nie su az take rovne ako byvali... 😒

berenika39
4. aug 2009

deina, ahoj, na tohle funguje právě přesný opak. zatněte zuby 😀 😀 oba, ty i manžel, a vůbec, vůbec si toho nevšímejte. jasně že to je těžký, ale oni tyhle kousky dělají právě proto, že tím stoprocentně získají pozornost, byť negativní. jakmile vidí reakci, bude to dělat dál. fakt to zkuste vydržet a vůbec si toho nevšímat, jako by to nedělal.a chce to trpelivost, důsledně to přehlížet 😀 😀 přestane, uvidíš. pevný nervy..... 😉 😉

deina
4. aug 2009

Nieco na tom bude, lebo mne to velmi nerobi a neupozornujem ho, zato pride domov manzel a koniec, uz ho len vidi a chodi hentak s tou pusou. 😀

berenika39
4. aug 2009

aspon to stojí za vyzkoušení, ne? to není z mojí hlavy, to jsou moudra paní doktorky Tamary Cenkové, dětské psycholožky, ráda jí čtu. Ona právě doporučuje docela tvrdou důslednost, ve všem. Třeba i v tom, že by rodiče měli sami k sobě být důslední a třeba pochválit prcka za každou věc, co se mu povede 😀 😀 😀 .
A tohle o odvykání všelijakých nešvarů už mám vyzkoušené.....

lemge
4. aug 2009

aj nasa mala skripe zubami.ma len jeden hore a jeden dole zub,aj to len dopoly vystrcene,a teda skripe desne 😖 snazime sa to nevsimat.

mousunek
4. aug 2009

u nas se skřípalo asi měsíc a přestal, ale kdyz ma v pusine dudlika skripe si o dudlik nastesti to neni tak priserny zvuk jako zubama o zuby

vercak.
4. aug 2009

Ahojky, malej taky občas skřípe, hodně to dělá při jídle nebo když je v mojí těsné blízkosti. Zkoušela jsem napomenout a bylo to ještě horší, tak to prostě ignoruju 🙂
Já jsem skřípala asi do 20 let, když jsem spala a do toho jsem i mluvila ze spaní. Divim se, že to přítel se mnou vydržel a jsme spolu do dneška a máme malýho 😀 😀

mousunek
4. aug 2009

vercak - u nas taky po napomenuti zacal o to vice mel z toho legraci, tak je vazne lepsi nechat to byt a prestal sam

zuza.m
4. aug 2009

aj maly šripaval ked zistil že ma vlastne zubky aj hore aj dole ale potom už prestala sem tam si zaškripe ale zase zabudne.netreba si to všimat a oni zabudnu.

makulinka
4. aug 2009

Ahojky, malá taky skřípala, ale už jí to přeslo. V 8 měsících máme 8 zoubků a už asi doskřípala, jsem ráda 😀 někdy to bylo fakt hroznééééééé 😵 😀 😵

fridininka
7. aug 2009

holky, u nás probíhá také skřípání. 4 zuby toho dokážou... 😀 ☹ 😀
Je to hrozný, ale když ho napomenu, tak jede ještě víc 😖
mousunek má pravdu 😉 , raději nechat být a doufám, že brzo přestane. Jsem z toho zvuku na mrtvici

mousunek
7. aug 2009

fridininka - ja jsem podobny zvuk mela 3roky kazdou noc kdyz pritel spal tak sripal, tak jsem rada ze to Vikinek prestal delat 😀

janzi
7. aug 2009

nam sa prerezali vrchne jednotky a tiez skripeme o dusu, stoje mi vsetky chlp ked to pocujem, a napominali sme malu za to, tak teraz skusime nevsimavu metodu 😀

jankapiknova
8. aug 2009

nas maly tiez teraz zacal skripat zubami asi tyzden dozadu. Neoplati sa ani nic hovorit,lebo aj tak deti nechapu co od nich chceme. Takze musime mat len strpenie kedy ich to prejde. 😒

mima22
8. aug 2009

nasa mala ma 6 a pol mesiaca a uz ale dva tyzdne skripe stale zo zubami uz ma styri zubky

vercak.
9. aug 2009

Včera ráno, když se malej vzbudil, tak jsem mu dala do postýlky flašku s mlíkem a spala dál. On se najedl a pak si začal hrát a probudil mě skřípáním. Fakt krááásný probuzení 😀 😀 😀 Jednou mě vzbudil tak, že mě hladil po ruce a říkal TÁTA, TÁTA. To bylo sladký. A radši budu tátou než mít místo budíku skřípot zubů 😀 😀 😀 😀

danu
9. dec 2009

edita84 • 1d, snž • Dnes o 06:58
Ahoj maminy určite ste sa stretli s týmto problémom u vašich detičiek prosím poradte čo robiť aby neškrípala.
dnes ráno sa moja dcérka sťažovala že ju bolia zúbky a určite to bude od škrípania dudel už nemáme skoro rok tak neviem ako to riešiť.
Ďakujem za rady

petja • 1d • Dnes o 07:05
U nás to rychle přešlo samo.Do týdne,řekla bych.

edita84 • 1d, snž • Dnes o 07:11
to máš šťastie u nás to je už dlho ale len teraz sa sťažovala že ju bolia zuby ale podla mna nie bolia len to má citlivé

nikollette
9. dec 2009

Náš to robí tiež 😉

janetty
9. dec 2009

Aj môj drobec to robil, keď mal von spodné 2 zubky a len čo mu vyšli horné hneť škrípal. Ale to bola hrôza, to sa nedalo počúvať... 😨 teraz škrípe len sem-tam, ale to má po tatikovi, on škrípe aj teraz a hlavne zo spánku 😀

janetty
9. dec 2009

dadu,
som si pozerala tvoje albumy s malou, je krásna po mamine 🙂
Na jednej fotečke kde má mala 8 mes. som si všimla, že má uzdičku medzi hornými zubkami. Môj drobec to má tiež, ale hrubšiu. Ak sa môžem opýť, boli ste s tým pri zubárke? Mne detska dr. kázala isť.
Na internete som sa dočítala, že uzdičku odstraňuju pod anestézou, že ostáva jazva s 3-4 snehmi a medzierka medzi zubami už ostane, aj keby sa dal strojček. Ale že to robia po 12 roku, až keď je trvalý chrup. Tak neviem.
Nemá niekto s tým skúsenosť?