Škrípanie zubami u malých detí. Robia to aj vaše?

loren
4. nov 2007

robia to aj vase deti ? nasej malej prednedavnom vyrastli aj horne zubky a teraz si sucha horne o dolne proste skripe nimi 😒

lamarika
9. dec 2009

janetty: já byla na odstranění uzdičky asi před 10-ti lety. Píchli mi injekci do dásní a uzdičku zkrátili. Teď už jizvičky nejdou vidět (dělali mi horní i dolní patro). Já bych to zatím něřešila, stejně to kdyžtak budou dělat až za hodně dlouhou dobu a ta uzdička prcka v ničem nebude omezovat 😉

janetty
9. dec 2009

lamarika,
ak sa ťa môžem opyťať, dala si si to odstrániť len čisto z estetického hľadiska? Fakt to nijak neobmedzuje? Neviem, ja som počula, že pri pití (drobec papa z fľaše) že to môže aj bolieť. Ale mne sa to nevidí, žeby ho to bolelo 😒 ale keď mu idem čistiť zubky, tak dolné si v pohode vyčistiť dá, ale horne nie, sťahuje peru, tak mu to asi troška vadí, že to tam má. Že sa to môže aj samovoľne pretrhnúť, pri náraze do pusy, ale on to má dosť široké a cez celé ďasienko (asi 3 milimetre) tak neviem no. Aj tak musím zájsť k zubárke, čo mi na to povie. ☹

/píšem tu mimo tému prepačte 😅 /

lamarika
9. dec 2009

janetty: já jsem ani nevěděla, že když mám uzdičku zvětšenou (měla jsem ji až k zubům), tak že je to problém. Prostě jsem jednou byla u zubaře na kontrole a ten mě poslal na odstranění. Mamka mi nikdy neříkala, že by to byl nějakej problém v době kdy jsem byla malá a já sama si taky nevybavuju, že by mi to někdy nějak vadilo. Spíš mi pak vadilo, že mi ji odstranili 😅

marecek4
10. dec 2009

i my skřípeme,sotva vylezly horní tak to začalo a ještě ty grimasy co u toho dělá,no ale přiznám se kolikrát nachytám sama sebe jak při usínání zaskřípu,jako malá jsem to dělala pořád a ti starší taky a přešlo to samo,jen u nás je to ve spaní a malý záměrně,zkouší co dovede

smajlik
10. dec 2009

my skřípeme taky ,začala jakmile jí vyrostly horní zoubky, ten den ... a skřípe skoro pořád :D

janetty
10. dec 2009

lamarika, ďakujem za odpovede 😉 Uvidime, čo na to povie zubárka. Čakám, kým malý vyzdravie a pôjdeme sa ukázať.

juicyluu
28. okt 2010

moje dieta dnes zacalo skripat zubkami, ma dva zubky dole a jeden ocny zub hore tak naspuly pusu a trie ich o seba, dufam ze sa jej neznicia.

sisa1978
13. máj 2011

@janetty prosím ťa porad mi ked môj malý 7 mesačný škrýpe zubami a manžal tiež ráno o 3.30 mi už bolo skoro do plaču ako neviem od nich spať to sa nedá počúvať je to hrôza

tanja61
13. máj 2011

@sisa1978 ahoj no moj 4 rocny syn skripe neustale zubami normalne ze zufale presne viem o com hovoris,nechce prestat cim viac ho napominam tym viac robi ale aj ked ho nenapominam to robi nervy na vlasku 😀

vodnarky
14. máj 2011

ahojte..tak aj ja sa pridavam...aj nasa 3-rocna dcerka skripe strasne zubami v noci ked spi.. 😖 a zevraj som to aj ja robila,ked som bola mala..takze dufam,ze aj ju to raz prejde,ako to preslo aj mna.. 🙂

juliakocka
10. máj 2016

Mám ten istý problém u dcéry čo s tym