Škvrny na tvalých zuboch. Čo pomôže?

kia241
7. dec 2013

prosim o radu,syn ma 9r. a uz ma trvale zuby ale ma na nich povlak,je to skarede nakolko do polovice zuba ma skvrny a od polky dole biele zuby,niekto mi poradil ELMEX GELEE - zubní gel,vraj treba potierat zuby a zmyzne mu povlak,mate niekto s tym skusenosti,pomohol vam?dakujem na bielenie je este skoro🙂

zahradka76
7. dec 2013

treba ist s nim na dentalnu hygienu. Tam mu ten povlak odborne odstrania a ukazu mu, ako sa ma o zuby dobuducna spravne starat. Elmex gelee je vhnodny ako prevencia zubneho kazu.

diapozitiv01
7. dec 2013

Ja mam tiez na jednom zube skvrny, moja zubarka mi to vysvetlila nedostatocnym prisunom vapnika v obdobi rastu v maternici a predne jednotky to bol 8. mesiac. Nepomohlo mi zatial nic ani elmex g.
Nemam to az tak vyrazne tak tomoc neriesim

tilly
7. dec 2013

Nic... ja sa s tym trapim cely zivot a moj syn to zdedil... ☹

daniela.ho
19. dec 2013

GC Tooth Mouse, je to pasta, stojí síce okolo 17e ale robí zázraky, opýtaj sa zubárky, hygieničky. Mne pomohla s odvápnenými škvrnami 😵

kessinka
19. dec 2013

Elmex gelee nie je určený na odstraňovanie povlakov a škvŕn, takže pochybujem že by pomohol. Najlepšie pomôže určite dentálna hygienička, môžem odporučiť aj na základe vlastných skúseností, sama som bola veľmi príjemne prekvapená ako dokáže odstrániť škvrny 🙂

adelaine
29. dec 2013

Ja by som odporucala zajst za jednak hygienickou, nech zuby ocisti od povlakov a pigmentacii, ak by skvrny pretrvavali, nie je to len problem spinavych zubov, treba to dat pozriet stomatologovi, treba rozlisovat skvrny, tak biele kriedove skvrny znamenaju zacinajuci kaz, ked sa sklovina demineralizovala, vtedy trosku pomoze ten spominany elmex gel,
potom mozu byt skvrny v sklovine, sposobene su roznymi faktormi, napr. aj malo dieta privelky prisun fluoru, trvale zuby mozu byt skvrnite, potom mozu byt skvrny, ked malo dieta v mliecnom chrupe na prednych zuboch uraz, mohol sa trosku poskodit zarodocny vak trvalych a preto ostali skvrnite, alebo boli mliecne velmi vykazene....ako hovorim, tam je viac faktorov, v konecnom dosledku, aby som to zhrnula, ak to nie je kazom vytvorena skrvna, ta dole uz nepojde.....