Sonická kefka vhodná pre deti a dospelých

seffka
30. nov 2020

Ahojte, potrebujem poradiť. Chcem kúpiť sonicku kefku philips, máte niektorá doma a viete mi poradiť či na detskú pasuje aj dospelácka hlavica a naopak? Či na dospelú pasuje detská? Chcem len 1 zatiaľ, kvôli vysokej investícii. Nech si na to najskôr zvykneme.

janca704
30. nov 2020

Ano, sedia. Na dovolenky sme brali len jedno "telo" a kazdy svoju kefku a v pohode 😉

seffka
autor
30. nov 2020

@janca704 a teda môžem kúpiť detskú nech deti majú a pichnem dospelacku hlavicu a keď ma to chytí, dokupim si "telo". Dobre tomu rozumiem?

ja_mama
30. nov 2020

Ano, my sme mali tiez zo zaciatku detsku a pouzivali sme dospelacke hlavice, sedeli v pohode 🙂

syslik81
30. nov 2020

detska ma len 900 kmitov ak sa nemylim a to je pre dospeleho nedostatocne ... skor by som kupila pre dospeleho adietatu umyvala na sensitive stupni

dzouzik
30. nov 2020

Zdravím na dospelacku Sonicare pasuje aj detská hlavička ,ako hygienicka ich aj odporucam niektorým dospelYm pacientom aj sama som detskú koncovku používala. .Keď si teda kúpiš detskú kefku Sonicare má polovičný počet frekvencii ako tá dospela,ale aj tak mi pride niekedy v tých detských ustockach “až moc akčná “ . Zo všetkých Sonicare odporucam ozaj tu od philipsu, vždy nafarbim zúbky v ambulancii detekcnych roztokom a dospela či detská ,vyčistí zuby úplne perfektne 🙂

vollino5
30. nov 2020

my ju tiež máme doma a pasuje to perfektne

janca704
30. nov 2020

@seffka ano 😉

seffka
autor
2. dec 2020

Ďakujem všetkým za odpovede
@dzouzik ďakujem krásne za odbornú odpoveď. Radila som sa aj s našou zubarkou, ale dala mi leták philips a že teda mám si preštudovať ale radšej kúpiť dospelácku a nič viac neporadila. A ja mám hrooozne veľa otázok. Ale chápem, že ľudia dnes nechcú radiť, aby na nich nebolo zle. Len potrebujem nasmerovať, keďže sú drahé, chcem philips, ale určite neplánujem tú dimond radu, ale stačí ta Easy cleaner - najlacnejšia, či čo na tých "telách" pozerať? Ešte raz vďaka.

syslik81
2. dec 2020

@seffka ja som teeaz kupovala tuto Sonicare ProtectiveClean 4300 Sonic electric toothbrush.. ma 63000 kmit a 2 mody .. detska ako som spi.enula len 900 ... takze ani nahodou nie polovicu ako bolo spomenute.. pozeraj hlavne na kmity a pod 43000 nechod .. ale to maju asi vsetky od nich .. inak midy 2 uplne stacia .. ja mam sice roracnh ale malej som chcela sonicku ... tak dostane pd stromcek

lenka_da
3. dec 2020

@seffka ja som fanúšik sonických kefiek, pýtaj sa, máme doma už 3 rôzne druhy. Začínali sme na sonicare flexcare platinum, stála okolo 150 eur, potom protective clean 6100 (bola v akcii za 130 eur) a ešte diamond clean hx9924 (po registrácii na philips.sk a prihlásení na odber noviniek sme dostali zľavový kupón, no nevyuži to 🙂 . Všetky tieto 3 druhy majú 3 stupne intenzity, deti používajú tú najslabšiu intenzitu, ja striedam strednú a najvyššiu. Diamond clean je príšerne predražená, ale dcéra ju straaašne chcela a keďže sme mali výraznú zľavu a ešte si ju navyše kúpila sama z vlastných peňazí 🙂 Pokiaľ plánujú kefku používať deti aj dospelí, mali by tam byť tie 3 stupne intenzity. Pomer cena-výkon je najlepší u protective clean 6100. Kefkové hlavice pasujú všetky, aj tie detské.

seffka
autor
3. dec 2020

@lenka_da ďakujem, plán bol do stovky sa zmestiť. Čiže tie lacnejšie, keď majú len 1 intenzitu, tak nemám kupovať?

lenka_da
3. dec 2020

@seffka tak pozerám, že máš detičky 3 a 9 rokov, na tých lacnejších je iba jeden stupeň intenzity - stredný (pýtala som sa výrobcu 🙂) a to pre deti nie je vhodné (to mi tiež napísal výrobca). Napríklad ja, keď som používala obyčajné kefky ale kedysi za socíku boli samozrejme najlepšie tie tvrdé - tak som si intenzívnym drhnutím zodrala ďasno okolo zubov a teraz mám odhalené krčky. A keďže deti ešte nemajú ani takú motoriku ani trpezlivosť ani záujem, aby svoju pozornosť naplno venovali umývaniu zubov, tak by som neriskovala, že si na silnejšej intenzite urobia to, čo sa podarilo mne :-/ Čiže som zvažovala, či kúpiť osobitne deťom detskú kefku a osobitne mne, lenže ja som človek náročný a pre seba som sa tiež neuspokojila s lacnejšou kefkou. A keďže som sebe kúpila kefku s 3 stupňami intenzity, tak už bolo zbytočné kupovať detskú kefku. Mne totiž vyhovuje striedať druhú a tretiu intenzitu, keďže som silná kávičkárka, farbili sa mi zuby ale odkedy mám túto kefku a používam 3. intenzitu, tak sa mi to už nerobí. Navyše, v začiatkoch, mala iba jediná kefka flexcare platinum aj senzor tlaku, čo bola vlastne moja ďalšia priorita, aby som deťom netlačila na zuby (a tiež ani sebe). Ale teraz túto funkciu už majú aj lacnejšie kefky. Ale je pravda, že tieto novšie kefky už tento senzor tlaku nemajú až taký citlivý ako mala flexcare platinum (už sa nevyrába), čo by som teda výrobcovi vytkla ako dosť veľký nedostatok za tie nekresťanské peniaze :-/ A batéria už má tiež menšiu výdrž :-/ No ale výsledok: buď kúpiť 2 kefky (sebe jednu + detskú) alebo 1 drahšiu s nastaviteľným stupňom intenzity. A nekupovať nad 130 eur, nájsť na webe najnižšiu cenu alebo počkať na akciu. A hneď po kúpe sa zaregistrovať na philips.sk, budeš mať o 1 rok dlhšiu záručnú dobu. A kefkové nástavce kupujem zásadne iba v akcii, keď je dobrá cena, tak robím zásoby aj na celý rok.

lenka_da
3. dec 2020

@seffka ešte ma napadla taká vec... moje deti začínali so sonickou kefkou cca od 6 rokov, neviem, či by som dala 3-ročnej do ruky 100-eurovú kefku :-/ Teda, ak máš aktuálny profil, tam vidím 3-ročné dieťa. Asi by som malej kúpila vlastnú detskú kefku, dá sa kúpiť už za 40 eur.

seffka
autor
3. dec 2020

@lenka_da áno, mám aj 3 ročnú, ja jej budem čistiť. Staršia bude nosiť strojček, tak jej potrebujem už veľkú alebo tu teens. Ďakujem moc za odpovede. Zubárka mi radila že deťom detskú a nám dospelácku, alebo možnosť zmeniť intenzitu.

dominika_sk
3. dec 2020

Pozri si na ig zubarku dentist for small. Za mňa najlepšia čo existuje. Toto tam prave minuly tyždeň riešila

seffka
autor
3. dec 2020

@dominika_sk ďakujem, pozrela som a nie som z toho múdrejšia, nedá sa podľa toho vybrať typ, iba pohľad na správne čistenie a používanie sonickej kefky

seffka
autor
3. dec 2020

@lenka_da mám dvoch favoritov, prosím poraď... Philips Sonicare HX6859/29 ProtectiveClean Gum Health - má 3 stupne intenzity. Teda myslíš, že tá najnižšia bude ok pre malú? Má presne 3,5 roka a už má kazy :( A druhý typ: Philips Sonicare HX6836 / 24 ProtectiveClean White - má 2 programy, je to málo?

dominika_sk
4. dec 2020

@seffka ukazovala aj sonicku kefku ale asi to zmizlo z pribehov. Myslim že hovorila že ju maju aj na shellke sj za body. Slus pozrieť aku tam maju😁

lenka_da
4. dec 2020

@seffka sklamem ťa, ale ani jedna z tých, ktoré si vybrala, nemá nastaviteľnú intenzitu. Kukni označenie kefiek, ktoré som spomínala na začiatku diskusie. Najlacnejšia, ktorá má nastaviteľnú intenzitu je protective clean 6100. Nižšie rady to nemajú.

lenka_da
4. dec 2020

@seffka tu som ti ich na stránke philips vyfiltrovala, aby si videla ten kód hx...., ktoré to sú a potom si už vygoogliš cenu. Ja som ju našla dnes najlacnejšie na nazuby.sk za 114,99 eur tú bielu. Už som na tej stránke kupovala, je ok.

lenka_da
4. dec 2020

@seffka zabudla som priložiť ten link, prepáč 🙂 dúfam, že sa v ňom zobrazia vyfiltrované kefky... ak nie, tak sa preklikaj na philips.sk na elektrické kefky a daj si filter zobraziť iba radu protective clean 6100 . Ten link: https://www.philips.sk/c-m-pe/elektricke-zubne-...

lenka_da
5. dec 2020

@seffka ahoj, dnes som na stranke philips nasla promoakciu 15% zlavu na vsetky vyrobky philips a 20% zlavu na kefkove nastavce, tak reku, mohlo by sa ti to hodit 😉 ale asi to bude platit iba na alze

tinakrisova
6. dec 2020

@lenka_da prosím ťa, sanitizer využívaš, alebo teda častejšie meniť hlavice? chcem dospelým dcéram kupovať nové kefky, tak či to je len dobrý marketingový ťah, alebo to ozaj funguje. ďakujem

lenka_da
6. dec 2020

@tinakrisova ja som sanitizer nekupovala, neziskal si ma 😉 a hlavice menim po 3 mesiacoch, ked sme chori, tak iba dezinfikujem

seffka
autor
8. dec 2020

@syslik81 detská má 500 kmitov ale za sekundu 😉 krát 60 a máme 30000 za minútu ako slabá intenzita na dospelackej

jaruskatt
18. mar 2024

Ahojte.
Ak zvažujete kúpu sonickej kefky, mám zľavové kódy na -25% na Philips (kefka, sprchy, náhradné hlavice).
Píšte SS