Stále hladný 7,5 mesačný synček

luckam13
15. okt 2017

Ahojte ženy, prosím Vás, máte niektorá skúsenosť s tým, že keď bábätku išli zúbky (môj malý má 7 a pol mesiaca) už má 2 zúbky a tlačia sa mu ďalšie, že sa mi v noci budí každé 2-3-4 hodiny, akokedy a stále je hladný, spapá len 120-150ml, aj keď mu spravím viac. A takto papá aj cez deň. Už som z neho zúfalá.

danii2
15. okt 2017

Co a kolko papa cez den? Musis mu dat viac/castejsie/vydatnejsie jedlo cez den.Ako z dna na den sa to neupravi,ale po takom tyzdni by uz mohlo vidiet rozdiel.

luckam13
autor
15. okt 2017

No toto čo myslím konkrétne je umelé mlieko, ale papá mi čokoľvek cez deň, spapá aj krajec chleba so sunkou, ale večer mu dávam zásadne mlieko alebo krupicu a nikdy nezje viac ako 120-150ml a môžem mu spraviť aj 210.

hettinka
15. okt 2017

@luckam13 7-mesačný chleba so šunkou??? No tú šunku by som určite vynechala a ten chlieb je tiež otázny, rovnako ako krupica. Neprekrmuj ho a nedávaj mu nevhodné potraviny. Budí sa, lebo mu idú zubky, tak je nervoznejší, ale to neznamená, že aj hladný. Možnos a budí aj preto, že mu je ťažko z toho, čo cez den zje.
Skús mu to radšej potrieť nejakým gelikom a ponúkni mu čajík, alebo čistú vodu v noci. Mlieka má vypiť 500ml za celý deň + 2 príkrmy - polievočku, ovocie, môžeš skúsiť biely jogurt 3,5%-ný, jogurtové mliečko a na večer ryžovú alebo inú vhodnú kašu kašu lyžičkou.

deti95060810
15. okt 2017

skús dieťa odvážiť či moc nepriberá...popr. k pediatrovi na poradňu....
mojej známej bábo bol poriadny bucko, lekár zobral krv a poslal na vyšetrenie do nemocnice kvôli cukrovke...

pininka
15. okt 2017

Aj moj syn sa budil na mlieko takto v noci a ked som mu ponukla vodu alebo caj, tak flasa letela cez celu izbu. Jedina rada je vydrzat. Za par tyzdnov to urcite prejde.

janickacrazy
15. okt 2017

@luckam13 Budí sa, lebo je nervozny kvoli tým zúbkom, tak potrebuje dačo žužlať, určite to po pár dnoch prejde, treba len vydržať a potierať dasienka gelikom, by ho neboleli tak. Ale inak to, že je každé 2-3-4 hodiny je v norme, mojej kamoške sa malý kojil každé 2 hodiny či v noci či cez den hádam do 10 mes. A tú šunku pre takéto malé dieťa by som určite nedávala, radšej mu daj ryžovú kašu alebo zeleninku s maskom.

luckam13
autor
15. okt 2017

čo sa týka váhy, malý nie je vôbec buco, je taky akurát na 7 a pol mesiaca má 9kg, ale ĎAKUJEM za každú jednu radu 🙂

aduska121
15. okt 2017

@luckam13 ahoj moj maly ma tiez take dni teraz ma 2 roky cochvila a papa 4 krat v noci a stale chce mliecko....a tiez je tak ze nevypije celu flasu stale nieco necha je to u tych detoch asi take prechodne obdobie...kamoska ma malu a detto taka ista...radsej nech papa akoby nemal ked hi velmi trapili zubky nevedela som do nho dostat skoro nic skoro sme museli ist na infuzie...s chlebikom a sunkou by som este pocakala chvilku aby ho to zbytocne nezatazilo...ako dlho to trva a kolko vazi malicky?

patka24
15. okt 2017

@luckam13 moj maly ked ma zlu noc, tak by vypil aj teraz kolkokolvek cohokolvek 😂 cucanie z flase ho upokojuje, pri prvych zuboch som si tiez myslela, ze je hladny, ale nie, on sa tym ukludnoval a popri tom aj vypil, horsie, ze cumel nechce, tak aspon vodu alebo cajik, aj ked najprv letela flaska par krat, no ale to ho obcas prebalujem dva krat za noc, co potom len cika a cika. Nastastie, pokial mu zuby nejdu, tak spi celu noc, nie je z toho navyk a ak sa jedna len o par noci, tak mu to doprajem, aj pre mna lepsie, ako ho natriasat na rukach.

liv1
15. okt 2017

@luckam13 pocuj nic v zlom ale fakt vazne. Zas to budenie nie je take nestandardne, niekto papa viac naraz a niekto menej a zas castejsie. Ale ta sunka. Neblazni, to mu este nedavaj. To je plne chemie, ecok, soli a co ja viem coho. Spracovavane masove potraviny su aj pre dospeleho cloveka nevhodne pre castu konzumaciu nieto pre babatko. To ta nechcem kritizovat zas nie vsetci mame tieto info... 😉

anjelicek26
15. okt 2017

Vela deti sa v tomto veku budi aj kazdu hodinu, kazde 2-3-4h je pohoda... ostan na 1ke mlieku - nemen na ziadne pokracujuce mlieka - moze pit toho kolko chce. V tych pokracujucich je dost cukor a menej stiepene bielkoviny, takze pretazuje oblicky, ked to pije na litre. A k tej sunke a chlebu baby pisali, myslim zbytocne to pitvat viac ;) Skuste nieco ineho.

janickacrazy
16. okt 2017

@aduska121 No 2ročné dieťa nepotrebuje v noci piť mlieko 4krát, to už je zlozvyk. Ved to nie je novorodenec. Nedaj mu a hotovo, jednu-dve noci bude rev, ale potom si zvykne a bude spať. Sa ti čudujem, že sa ti chce toľkokrát k nemu vstávať.

aduska121
16. okt 2017

@janickacrazy ved som matka na materskej co mam robit ja som len rada ze mi teraz viac papa ako ho trapili zubky papal velmi malo a nema taku vahu aku by mal mat a budi sa mi v noci aj osem krat takze vstavam tak ci tak

janickacrazy
16. okt 2017

@aduska121 No ved ok, ked sa ti chce. Mne moj tiež málo papá, ale ja by som cez den nemohla fungovať, keby sa nevyspím, mám ešte 2 staršie deti, takže mám toho dosť.

aduska121
16. okt 2017

@janickacrazy aj mne sa zle funguje vela krat nevladzem stat nanohach ale problemy s jeho spankom nevie nikto vyriesit😔

dai
16. okt 2017

@luckam13 hm... v tom veku sa moja dcera budila asi tak kazdych 30 minut😀 ja som si zila krasne na cca. 45kg - neschopna jest, spat... unavena psychicky aj fyzicky🙂 pritom zdrave krasne ale refluxove babo - proste ju palila zaha, stale potrebovala pit aby si to ukludnovala, to zas vygrckala a dokoliecka... ukludnilo sa to trochu az okolo 1 roka, ale teda spanok s nou riesim doteraz a radsej nebudem pisat kolko ma rokov🙂
v kazdom pripade ak sa dieta budi krasne podla hodiniek 2-3 hodinky tak z mojho pohladu uplna parada...

janickacrazy
16. okt 2017

@aduska121 No ved som ti radila, nedaj mu jesť a skús 2-3 noci vydržať a podľa mna ti bude lepšie spať a nebude sa stále budiť, mám to oskúšané na svojom synovi druhorodenom, ten sa tiež budil furt. Ked som mu prestala dávať v noci jesť, tak sa budil menej často. Prípadne niektorý, deťom pomože aj presun do detskej izby. Treba skúsiť.

simca06022011
16. okt 2017

a urcite sa budi na hlad? Ja by som mu nedavala v inych intervaloch ako ho chcem naucit... ak tak malo si cucne, tak velky hlad to nebude. Ja som sice divna mater, ale moje dieta jedlo podla hodiniek :D proste presne som mala hodiny ked sa je a co a vtedy dostala. Mlieko sme mali davku presne na den, s prikrmami sa uz potom samozrejme znizila davka... a ziadne cuckanie pomedzi a vacsinou aj bol problem inde, brusko, soplik, zle sny, plienka.. velmi nam pomohlo ked sme na vecer zacali davat good night mlieko, alebo kasu (neviem od ktoreho meiaca boli, zda sa mi ze Hami, je to mlieko ale hustejsie... ), vtedy skoncila so vstavanim v noci uplne.. o 8 mej dostala to "huste" do flase a isla spat, vstala az rano o 6-7... do pol roka cca som jej davala este jedno mliecko okolo 11tej ked sme isli spat a potom dalsie okolo 6-7mej rano. Skuste to sytejsie na vecer dat a nedokrmovat v noci tolko krat, nastavit sa na jedno a dost . ALe zase my sme sa cumlikovali do cca 15 -17 mesiaca. A zas eked pozeram.. neviem uz ake su davky, ale on dost malo spapa na jeden raz, tak mozno potrebuje castejsie papat.

aduska121
16. okt 2017

@janickacrazy tak on mi neje stale v noci obcas ma take dni ale aj ked nepapa stale sa budi stale place a pritom spi

najk
16. okt 2017

Myslite, ze zo zubov moze boliet aj hlava? Moj 2 rocny syn uz par dni je podrazdeny a pre vsetko place a ukazuje, ze ho boli hlava. Rastu mu spodne 5ky. Jedna je vonku prerezana, ale dasno ma cele krvave a druha sa zatial iba tlaci, neprerezana. Tak neviem, ci sa tou bolestou hlavy stresovat, alebo sa to moze pri raste zubov diat.

luckam13
autor
17. okt 2017

@simca06022011 od 4.mesiaca som mu občas spravila vecer krupicu - nie uplne hustu kašu, ale hustejsie mlieko ( sama lekárka povedala, že aby som odvtedy dávala a to sa veľmi jej slovami nariadim aj ja som bola babo a dávali mi čokoľvek jest a som tu, žijem a som zdravá - podotýkam kvôli mamičkám, ktoré začnú hneď kritizovať), no nepomáha to vôbec, aj tak mi spapá tych 120-150ml a potom sa mi zobudí. Musím povedať, že sa už zasa dáva ro normálu, zobudí sa 1 krát v noci na papanie, inak prespinka 🙂 a nie nerobí mi problém ho nakŕmiť a nemyslím si ani to,že by som ho prekrmovala, keďže toho veľa nespapa, vahovo aj vyzorovo vyzerá lepšie ako ja, čo niekedy jem len 2 krát za deň lebo proste nemam kedy 😁