Strach dvojročného dieťaťa z vŕtania

lusyinka
3. nov 2014

Ahojte dievčatá! Mám problém. Máme skoro 2-ročného synčeka a sused nad nami začal tento týždeň prerábať. Poznáte to...Vŕtanie, búchanie, pílenie karboškou od rána do večera.. Lenže malý má z toho taký neskutočný strach, že ja už neviem čo s ním. Mykne ho, zavrie oči, hlava dole a plače plače plače nechce sa pohnúť z miesta iba nám na ruky a potom sa drží ako kliešť a nechce sa pustiť aj keď vŕtanie ustane. Včera sa tak zľakol, že sa pocikal. Ja už naozaj neviem čo mám s ním robiť. Vysvetľujem vysvetľujem vysvetľujem, pomojkám, doma má hračku vŕtačku, tak spolu vŕtame, ale stále je to o tom istom, skoro mám aj pocit, že sa to zhoršuje. Baby čo mám ešte urobiť, aby sme ten mesiac prerábok v zdraví prežili? :-/ Ďakujem za každú radu!

meusicka
3. nov 2014

@lusyinka ahoj, mozno by si mala skocit za susedom a porposit ho ci by si nemohla na chvilocku s malym prist ked sa chysta zacat pracovat. aby maly videl co tam on robi a ze sa nemusi bat. ked si to pospaja v hlavicke tak to bude urcite lepsie. takto pocuje len tie zvuky, nech sa tam kukne uvidite. drzim palce.

lunedi
3. nov 2014

Nam pomohlo zacat kricat spievat srandovat,pustit spievankovo a skusat prekricat zo srandy ten ramus. Odporucila mi to detska psychologicka. Ale je to straaaasne tazke to dietatko odputat od strachu a obratit to na srandu. A hlavne ak robia ramus vela hodin denne. To len utekat z domu ☹

willy_wonka
3. nov 2014

aj mj maly (18 mesacny) sa boji..sice neplace, ale vzdy ku mne pribehne a objima ma. ale po chvilke to asi prestane vnimat lebo zas odplachti prec.... :D a zo zaciatku som mu pistala mixer ten ma rad 🙂

lusyinka
autor
3. nov 2014

@meusicka rozmýšľala som nad tým, len mám strach aby to ešte viac nezhoršilo :-/

@lunedi on je vtedy úplne mimo, nepočúva, zastane a proste nejde ním ani pohnúť

lunedi
3. nov 2014

Skus vam pustit oblubenu muziku na kt.sa zvycajne bavite vziat drobceka na ruky. A tancujte spolu najskor kludne. Alebo ked bude trosku lepsie daj mu hrniec vezmite si varechy a buchajte na bubon.
Ale ako to zacat aby sa nenalakal este viac,to neviem. ☹ musis len skusat,kazde dietatko je ine. Drzkajte sa.

katarinamarkova
3. nov 2014

@lusyinka skutocne, deti sa boja len toho co nepoznaju.....zober ho za susedom vysvetli mu situaciu, sused bude rad ze moze malemu poukazovat naradie....nech mu ukaze najskor co ja viem kladivo....meter....vrtacku ze aha aku dieru spolu spravime...
ak je sused clovek pochopi....mozno sa aj potesi 🙂
moja mala sa bala mixera....revala ako by ju drali.....potom som jej ho pozicala na hranie, samozrejme pod mojim dozorom, vypnuty, nech si ho omaka, pobucha a najblizsie ked som mixovala, mixovali sme spolu.....odvtedy za mnou furt chodi a ked vidi ze mixujem musi sa pozrat, lebo akaaaa to je sranda 🙂

lusyinka
autor
3. nov 2014

@katarinamarkova
@lunedi
@willy_wonka
@meusicka
Ďakujem vám veľmi pekne dievčatá! zajtra skúsim vybehnúť hore a dám vedieť ako sme dopadli...sused je mladý chalan okolo 30, tak hádam bude vpohode...už som tam bola nech nevŕta okolo obeda keď mi spí a odvtedy naozaj prestal vŕtať od 13-15 niekedy aj dlhšie...tak bude normálny podľa mňa...aj keď dnes sa brúsilo do deviatej juchú... :-/

katarinamarkova
3. nov 2014

@lusyinka cest takym susedom 🙂 aj mna sa minule sused pytal, kedy ma prestat pilit drevo, ze kedy mi mala chodi na obed spat 🙂