Sú zúbky príčinou nervozity u dieťaťa?

bobulka34
6. dec 2008

dcerka ma 15 mes a je hrozne nervozna, uz tretiu noc sa budi, cez den len lieta, myslite , ze su to zubky? kamoska mi totiz hovorila, ze v tomto veku sa formuje povaha, no pokial bude takato ma slak trafi. Ake mate skusenosti vy? Lebo ja uz stracam trpezlivost

lienka55
6. dec 2008

Bobulka34,
nas maly je tiez velky nervak,vydobija si svoje,bije ostatnych tiez ma 15mes.Ja tiez dufam ze nebude mat takuto povahu niekedy v buducnosti.Myslim si ze zo zubkov to nema./nas maly/

lienka79
6. dec 2008

nas sa zacina zlostit,ked mu nieco nejde...napr.chce nieco niekam dat,stracit a tak..
JA by som to nevidela dramaticky..nas napr.zle spava zle uz 2.mesiac..horsie,ako doteraz..Zubky? Chyba mu pocit istoty? (lebo sme sa vratili opat k spaniu v manz.posteli)..Kto vie?
Dajme im to,co im chyba..
Asemu vysiel zub.,myslela som,ze uz bude ok.ale stale nic...spava stale zle..horsie,ako ked bol mimi
a navyse.dieta si uedomuje seba,svoju volu a chce ju aj predsadit..takze v rozumnych hraniciach im to treba dovolit,aby nadobudli pocit,ze aj oni o niecom rozhoduju 😎

jaduska
6. dec 2008

dieťaťu sa vyvíja nervová sústava, prichádza obdobie vzdoru a skúša, čo si môže dovoliť...je to normálne vývinove obdobie, je veľmi dôležité čo sa týka výchovy a zároveň veľmi náročné - treba veľa trpezlivosti a dôslednosti, teraz sa dieťatku stanovujú hranice, lebo už začína veľa vecí chápať...

maca793
6. dec 2008

skúša ťa, čo môže a čo nie.

pypemm
10. dec 2008

ja mam tiez podobny problem nespime poriadne uz asi 3 mesiace mame teraz12 mesiacov. Skusali sme uz aj sirup pokoj a spanok ale nepomaha.Zakazdym ked ju idem dat spat lebo vidim ze je unavena a u ledva chodi tak spusti strasny plac a neda sa utisit az ked vyjdeme z izby von sa upokoji. Zubky nam rastu uz 3 mesiace , ale nikdy to nebolo take zle ako je to teraz. Neviem dufam, ze to casom prejde. 🙂

spathiger
10. dec 2008

No nas Kubicek je uz tiez v 'tom'. Ako on bol stale dost aktivny, ba az hyper, by som povedala. Ale co on teraz stvara s nami. Nic, co mu ukazujeme, sa mu nepaci, len lozi a hlada, co by zle urobil, hracky tak max. 5 min., knizky len trhat a hryzt, ako robia zvieratka ma v pazi, ja mraucim, havkam, bucim, mecim, on o mna ani okom nezavadi (vraj ocny kontakt je dolezity), iba co si starsi syn klepe po cele.. A to nase male nezajem. Na rukach a behat s nim a behat.. Vsetci sme grogy a on energie za dvanastich. Pri jedle tiez neobsedi, vyskakuje, pokial sa mu da (nastastie je pripupany), ak mu neurobim povoli, hryzie vsetkych a vsetko, este aj seba. Jaj, zabudla som, vie revat ako lev. To jedine zo zvieratkova ho zaujalo. Tak si vravim, utesujem samu seba,ze je to len prechodne obdobie, ze len skusa, co vsetko si moze dovolit. Chce to fakt hodne trpezlivosti, lebo na tresty su este moc malicki, no rozhodne by sa uz mali potroche dozvedat odkial pokial. Nas uz vie, ze nesmie mamku hryzt pri kojeni :o).

dika
10. dec 2008

zle spanie (hlavne v noci) moze suvisiet so zubkami (u nas to tak bolo) , ale aj s vyvojom a intenzivnym vnimanim vsetkeho co sa pocas dna udeje. Prave som to nedavno riesila s nasou pediatrickou a poradila mi, nech skusim upravit program dna tak, aby nemala dcerka tolko intenzivnych zazitkov, mozno to v noci nedokaze vsetko spracovat. Prehuplo sa to do dalsieho extremu - velmi sa nudi a je otravena z toho ze nemame klasicke aktivity ako doteraz, zacala byt priam "protivna" a pokazde sa budi so zlou naldou (predtym po dennom spanku zvykla byt uplne v pohode). Taktiez sa nam zhorsilo spanie po ockovanie, ale uz ej to lepsie.... takze tak, clovek si nevyberie 🙂

emjee
27. jan 2009

miminka • 1d • 1. jan 2009 o 17:05
Ahojte!
Budem rada ak mi niektorá z Vás poradí!Mám 22mesačnú dcérku a posledné asi 2mesiace je strašne mrzutá!Brala som to zo začiatku normálne,že skúša pokiaľ môže až zájsť,ale už to zachádza tak ďaleko,že dostala aj po zadku§Takto: hrá sa a zrazu sa otočí a hodí do nás hračky(niekedy je to dosť bolestivé),alebo nás hryzie,buchne a práve dnes mi dala aj facku-fakt!Som dosť trpezlivá,ale čo je veľa ,to je moc,tak skúšam napísať sem,či niektorá z vás nemá podobný problém a ako to vyriešila!Budem rada ak pomôžete!ĎAKUJEM...Inak z ničím nemáme problém,učí sa rýchlo,nekojím od leta aj ciká do záchoda,môže byť problém,že je jedináčik,ale aj keď sme v kolektíve kde sú aj deti,tak sa hrá len chvíľu a potom je samostatná...To pre menšie info Ečte raz dík

caruzo19 • 1d, 35tt • 1. jan 2009 o 17:24
miminka,mame to doma aj my a neurobis s tym asi vobec nic,ta identita sa musi nejak vyvinut
vela lasky,pochopenia a trpezlivosti a vysvetlovat vysvetlovat vysvetlovat
najlepsie je,ked nam zdrha z obchodu,hned pred vchodom je cesta a ked ju clovek zachyti(za bundu napriklad),tak jaci ze JAAAAU JAAAAU a vsetci na mna pozeraju ako na matku ktora tyra svoje dieta.vraj to prejde.tiez netrpezlivo cakame

zuzu13 • 2d • 1. jan 2009 o 18:12
no myslim, ze je to klasicke obdobie deti v tomto veku...treba to vydrzat a usmernovat...pomaly ale isto...

mam ale otazku, pises ze mas 22 mes dcerku / jedinacik...v pase mas dve deti/chlapcov???...

mima1 • 1. jan 2009 o 18:18
pamätate si na taku relaciu ci co to bolo ? mne sa to velmi pacilo a urcite by som skusala odtial dake tahy. podla mna celkom dobry napad vysvetlit ze ak bude posluchat nieco dobre dostane. nemyslim teraz darceky aby si nezvykla ze musi posluchat lebo dostane darcek. proste nieco malickost. ked boli deti nezvladnutelne normalne ich ta pestunka chytila a zatvorila niekam kym sa vyjacia a vynervacia. a tie deti naozaj prestali. podaktore take vacsie ked ich zatvorili a vyjacali sa mali za ulohu sa prist ospravedlnit. a tak potom dostali odmenu ze niekam sli kde chceli kolotoc a tak... co si ja osobne myslim ze na deti nezabera krik. cim sa viac krici tym viac je to horsie.

mima1 • 1. jan 2009 o 18:20
chcela som povedat ze relacia sa volala pestunka.

spantex • 1d • 2. jan 2009 o 14:30
Paťo bude mať 21 mesiacov. Niekedy si už aj ja myslím, že sa zblázdnim. Hodí sa o zem, kope okolo, reve, kričí.... Ja sa ho pokúšam ignorovať, ak sa dá. Je to dosť ťažké zvládať takéto situácie, hlavne keď začínajú už skoro ráno. No nič iné mi nezostáva. Už aj ja čakám, kedy sa toto obdobie skončí.

sakura77 • 1d, snž • 2. jan 2009 o 14:52
ani mi nehovorte,u nas toto tiez momentalne funguje,som uz vazne na nervy,pleskne sa mi o zem hocikde,aj vonku,vsetci na nas pozeraju jak na blaznov,doma u nas tiez funguje,na chvilu zavriet,nech sa vyjaci,aj ked mi to niekedy az srdce trha ako tam reve,ale fakt neviem co ine s nim,viem ze bitka a krik nepomoze,asi fakt to treba len vydrzat

miminka • 1d • 2. jan 2009 o 16:10
Ahojte!
Ďakujem ste zlaté,uz som si maslela,ze som totalne zla a neschopna mama Moja s tym zacina pravidelne pred spanim,po kupanio,ked sa treba obliect,alebo len tak z jej radosti!Tiez sa hadze,aj krici vtedy,ked to ja najmenej chcem,ze au-podobne ako caruzkina.
Zatial dostala len raz po zadku,aj to preto,ze sa neneham otlkat od vlastneho decka a uz vobec nie,aby mi davala facky-ved ako daleko to potom zajde?Ja som zas proti takym-teda samozrejme aj proti kriku a telesnym trestom,ale aj proti tym pestunskym vychovam...Da sa to,uz ked dieta fakt vnima-teda ma trochu viac rokov a nie ked to robi z trucu,alebo z toho,ze nas chce vytocit... Totiz sestra to praktizuje u syna,ale mne je to naramne smiesne,pretoze ma stolicku hanby a sice obsedi,ale podla mna si este nedokaze tak uvedomovat a hlavne,ide si tam sadnut aj ked sa mu chce,alebo naschval nieco urobi a uz tam ide sam-tak to je fakt komicke
Vcera som prisla na novu ,,formu,,!Samozrejm,e sme trucovali,lebo som jej nedovolila natret susinu a natierat v kupelke kachlicky zubnou pastou,tak to jej to zobrala,zhasla,odisla som s tym,ze ked sa ukludni tak ju cakam v izbe.Prisla,ale na to,aby ma zbila,tak som ju zacala hladkat,ze je krasne dievcatko a aka je zlôata,ze neplace...Ona sa zhacila,zacala ma hladkat,smiat sa a lahla si s kludom spat.Bola som v soku,ale zabralo to aj pri dnesnom poobednajsom uspavani.Uz tolko netrucovala a bola fakt zlata.Ale radsej som ticho,lebo ona raz dva na to pride,ze mam novu metodu,tak si vymysliu aj ona druhu Ale do obchodu ju aj tak este neberiem,pretoze podobne ako caruzka,mi zdrha,prehadzuje tam veci,uklada ich inak...Ja sa potom ponehlam a polku veci nekupim Tak cakam,a zatial ju pripravujem,ze pojde az ked bude posluchat...
Takze zatial dik,ale kludne piste dalej,fakt ma to psychicky podpúoruje..
ZUZU-dik,neviem preco som tam mala uplne ine foto,aj profil som mala niekoho ineho napisany...Ale mam len 1°dcerku Pre toto jej obdobie-chvalabohu

cifroska • 1d • 3. jan 2009 o 20:59
Ahojte.No tak aj ja sa kvam pripajam.Mame to iste doma.Maleho nervaka plieska sa nam o zem.Vonku je to uz pravidlom.Ani po zadku nepomaha. Prajem vela trpezlivosti. A pevne nervy.

fenrirka • 1d • 6. jan 2009 o 09:46
moj maly mal 4.1 rok.a zacal sa vazne jedovat..Pisti alebo hadze veci a dokonca ma bije .Stale ho ucim nech robi moja nech ma pohladka lebo aj to vie ale je to normalne?preco su tie deti take?svokra mi lezie na nervy lebo hovori stale ze no to bude neposedne dieta lebo je dost zivi a ze jej deti to nerobili

mirkakopky • 1d • 7. jan 2009 o 15:36
ahojte,tak my sme na tom tiez podobne,ale zacalo to iba predvcerom a to z nicoho nic.najprv Adam iba hodil kocku,potom mi dal facku,tak som sa urobila akoze placem a vsetci sme mu vraveli,ze sa to nesmie,ze to boli.no nepomohlo,iba na chvilku ostal vyplaseny,ale urobil to znova.potiahol ma za vlasy a mal z toho nskutocnu radost.dost ma to hneva,lebo nikdy taky nebol a ani nemal moznost niekde nieco take vidiet.do skolky este nechodi.bol skor taky maznacik,ale teraz je z neho opak.skusali sme aj to,ze ak ma potaha za vlasy,tak ho potiahnem aj ja..ale adamik ma potom z toho radost a mysli si,ze je to zabava,takze uz tiez nevieme ako dalej...asi fakt zostava iba pockat kym to prestane.takze si navzajom poprajme vela trpezlivosti s tymi nasimi detvakmi. ...hlavne nech su zdrave.

tanja61
11. feb 2009

baby mi mame taky isty problem maly kuse,facka,a bije a ma s toho radost 😒 mne to smiesne vobec nepripada a neviem ako mu vysvetlit ze to psravne nieje,ked sa snazim milo tak si mysli ze je to dobre tak dalej kuse,ak na neho zakricim ma zachvat zurivosti tak neviem...a inak asi pred 5dnam nechapem co sa s nim deje,nenormalne sa nervuje,ked mu nieco nedam,alebo jemu nieco nejde a vrieska place o dusu myslite ze je to normalne zrazu taka zmena?robil to aj predtym par mesiacov ale nebolo to tak dramaticke..teraz je to skoro stale ☹ poradte ak mate skusenosti vdaka

alon111
11. feb 2009

moj syn je taky isty .je to kazdy den ak sa mu nieco nepaci bud krici alebo hodi s hrackou bez ohladu ci niekoho buchne .v poslednou dobou ak mu nieco nedovolim tak pojde a zbije mlaciu sestru.tolerujem mu to tak par dni a ak je to s nim uz fakt neznesitelne davam mu tak tri dni za sebou sirup na ukludnenie sedeliu.doktorka ked som jej to povedala,tak ze to robia deti v jeho veku vsetky.povedala ze kludne mu mozem davat ten sirup.

tanja61
11. feb 2009

alebo len deti skusaju co im povolime?no sirup nebudem davat nato asi ziadny dufam ze ho to prejde ak zisti kde su hranice,len dufam ze to uz horsie nebude 😉

kisska
12. feb 2009

Dievcata Adam obcas skusa to iste, ale ked trvam na svojom(musi mi vydrzat odhodlanie v tvari), tak sa ukludni a ide sa hrat inam. Tak to je asi este ta light verzia. Nastastie este nema surodenca na mlatenie, ale obcas to schyta nejake hracka...

sipcek
16. feb 2009

maminky,nasa sa zacala fackat.Neviem odkial to ma,ale ked zacne byt nervozna tak sa jednoducho bije po tvari.Prebalit sa neda ani za svet,spat na obed len s revom a aj to ju musim uspat vonku.Ked ju vezmem na ruky tak sa prehne ako luk a myslim ze je otazka casu kedy sa zacne hadzat o zem.Uz mi to vazne lezie na nervy,co mam robit?Zubky to iste nie su.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierasab
24. máj 2011

Poznáme veľmi dobre. No nič, sa nedá robiť, len trpezlivosť a dôslednosť, aj keď mi niekedy z toho idú nervy prasknúť, dokonca, už aj letela, jedna po plienke, ale čo už....Je to taká hra kto z koho, kto vyhrá a komu prasknú nervy skôr 😀 😀