Trampoty so zúbkami. Máte s tým skúsenosti?

evulik6
21. feb 2008

Ahojte. Mam 14,5 mesacneho synceka, ktory mal minuly tyzden crevnu chripku. V utorok bol uz ok...no znova mu v stredu zacali hnacky. Mohlo by to byt aj tym ze mu zrejme pojdu zubky (stolicky)? Dasna ma opuchnute, casto je umrncany, dava si prsty dozadu do ust a place pritom. Dnes hnacku uz nema. Mate s tym niektora skusenosti?

xxmargaretka
21. feb 2008

ahoj..ano je mozne,ze hnacku ma zo zubkou..aj anna zvikne mat..pokial to neni 10x za den tak sa netreba stresovat..

evulik6
autor
22. feb 2008

xxmargaretka, dakujem. Vcera hnacku nemal, tak zrejme to bolo z tych zubkov. Len som bola zvedava, ci mal niekto taketo problemy ked isli zubky, pretoze nam doteraz nikdy nic pri zubkoch nebolo. Vcera strasne plakal, zrejme ho to dost boli. Este raz diky. 🙂

bibinka
22. feb 2008

evulik6- stoličky veru vedia potrápiť,niekedy hnačka býva, hoci doktor by tvrdil opak.doteraz ste to mali super,že ste o zúbkoch skoro ani nevedeli.mnohé maminy si však takto (hnačkami) odbili nielen stoličky svojich detí.Skús mu potierať ďasienka napr.babydentom, calgelom, mundisalom-všetko to stojí cca 100,- ale aspoň dieťatko netrpí.

xxmargaretka-nič v zlom, ale keby môj malý mal hnačku 10x za deň, tak už leží minimálne na jiske. ☹ je hnačka a hnačka.

evulik6
autor
22. feb 2008

bibinka - ja viem ze pri zubkoch byvaju hnacky, len som bola zvedava ako to prebiehalo u inych detusiek. Ci mali teplotu, ci nie,.... Nas maly horucku nastastie nema, len je stale nejaky nepokojny, stale je na mne nalepeny.... Veru keby mal hnacky 10x za den urcite by som isla k lekarke. Nie je s tym sranda.
A babydent mam, ale ked sa mu chcem dostat do ust, zatne sa a koniec, neda si to ani len pozriet. No vybavena som aj sirupmi, tak ked vidim ze ho boli velmi, dam mu sirup proti bolesti, pri nom neprotestuje vobec. Ten mu dokonca chuti. 🙂)

xxmargaretka
2. mar 2008

bibinka..nic v zlom,ale mi sme tak mali skoro dva tyzdne a to 10x hovorim malo a v nemocnici sme aj skoncili,ale az ked uz bola dehydrovana skor nas tam neprijali ☹

xxmargaretka
2. mar 2008

a chcela som tym povedat to,ze ked je to par krat za den tak to moze byt zubkami,ale ked je to castiejsie tak uz nie

stanka_s
27. máj 2008

Aj nas trapi hnacka a mame aj teploty, asi nam idu stolicky. Dasienka ma naliate a vsetko si dava do ust a je taky umrncany. Tiez mu potieram dasienka babydentom, ale bojujeme aj s teplotou a tu zrazame cipkami panadol. Dufam ze to nebude trvat dlho, zatial 1 den. Aj pri prvych zubkoch sme mali ten isty scenar, a travalo to asi 3-5 dni.

dadka212
27. máj 2008

My tiež mávame také stavy, hnačka, teploty, stále je umrnčaný a iba by sa nosil na rukách, ale začali sme dávať homeopatiká "chamomila vulgaris 15ch" lebo babydent ani nič podobné nepomáhalo a sirupmi ho nechcem dopovať, a tieto homeopatiká zabrali a aj kamoškinmu malému, takže môžem iba odporučiť.
A pri hnačke zaberie buď banán alebo ked nie tak kúpim od Hipp ryžovo-mrkvový odvar v lekárni lebo ja to neviem dobre uvariť 😅

milhaus
28. máj 2008

moja mala horučku zatial zo zubov 2 x, prvy krat to boli rezaky horne a druhy krat zadna stolička, už mame 13 zubov a zbytok sa tlači

kattom
28. máj 2008

ahoj, tak my vieme o kazdom jedno zubku. niekedy menej, inokedy mame vsetky priznaky (napr. aj teraz od nedele vecera nam rastu 4 naraz) - teplota, hnacky (teda ja by som to nevolala ani hnacka, skor take "uprdkavanie si" do plienky), nervozita, mrncanie a plac kvoli hocicomu, nosenie na rukach, nechce papat, tecu nam sopliky ako z vodovodu a ked lezi a spi, tak mu zatekaju a kasle a budi sa a je nervozny, a z kasla mu zabieha jedlo a potom ho z toho napina.. najhorsie sme to mali s ocnymi zubami - tri dni v kuse 39-40 horucky, ani pit nevladal - striekackou sme mu museli nasilu davat vodicku..

terezzka11
31. máj 2008

zazivam teraz to iste... 😒 v piatok sme leteli k lekarke, lebo malu bolelo na dotyk usko, reku ej, zapalene, ideme. ale na usnom nic, uska su ciste. do vecera sa nam zhorsila teplota, v noci sme ju nevedeli nijako zrazit pod 39,0, leteli sme na pohotovost, nikde nic nezistili, poslali domov(ale musim povedat ze aj na detskom aj na usnom boli mili a vsetko vysvetlili, aj ked vinu zvalovali skor na virozu s prehnanou reakciou usiek, ktore mala dva tyzdne dozadu zapalene a musela brat ATB). Doma sme namerali cez 40,0 st. kleslo to az po hodine od podania paralenoveho cipku a sustavnych zabalov. a dnes mi mala konecne dovolila "nahliadnut" do pusy a samozrejme- posledne dve stolicky! zatial mala taketo problemy len ked jej isli trojky a tlacili sa pomedzi dvojky a stvorky. no ale taketo teploty teda este nemala... tie detske zubky su riadne hnusoby. a mala navyse este poriadne nerozprava, tak ani povedat nevie, co ju boli... ☹ nech si lekari hovoria, ze zo zubkov horucka nemoze byt a pricina je inde..... po tieto dni som sa presvedcila o opaku... (a nasla som si prve tri sedive vlasy. 😠 )

evulik6
autor
31. máj 2008

ahojte...no veru tie zuby su riadne pluhy....moj maly veru zatial horucky zo zubkov nemal (dufam ze ani mat nebudu)...vlastne okrem mrzutosti (aj to nie zakazdym) sme nemali nic. Iba ked sa mu tvoria zubky, tak je protivny, ale potom je uz dobre. Ani ocne nam nic neurobili...a to nam idu styri naraz... AKurat tie stolicky nas trosku potrapili, ale vtedy mal aj tu uz spominanu crevnu chripku...takze neviem ci to bolo tymi stolickami.
Som velmi stastna ze sme nemali take problemy ako niektore detusky. Chudatka deticky,...je mi ich tak luto ked su chore, smutne,...

terezzka11
2. jún 2008

... a aby neostalo len pri troch sedivych vlasoch, urobili sa jej po celej puse afty- hnusne, bolave, zapalene. Mame den na to, aby zacala papat a pit. Ak nie, ideme lezat do nemocnice. 😒 som z toho uz zufala. nikto nevie poradit nic lokalne od bolesti pre male dieta. len kloktat a vyplachovat, a to ona nevie... ked jej vytieram ustocka, boli ju to tak moc, ze jej teplota vybehne zas hore... ☹ ☹

berus222
6. aug 2010

ahojte. nas maly uz ma 4 stolicky a z nich uz 1 pokazenu!!! ved ich nema este ani mesiac vonku!!!a pritom si "cistime" zubky kazdy vecer, neje nic sladke a ani nepije nic sladke.nebudu sa mu kazit aj ostatne tak skoro?